Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 września 2018

Podpisano wniosek o dofinansowanie Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku

fot: pow

fot: pow

Wczoraj, tj. 27 września, w gmachu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią podpisano # przygotowane wcześniej wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych przez podmioty inne niż LGD w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego do konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania „Stowarzyszenie dla Krajny i Pałuk”.

Zakres tematyczny złożonych projektów oscyluje wokół rewitalizacji społecznej oraz gospodarczej miejscowości wiejskich. Działania ujęte w planach mają tyczyć się szczególnie tych miejsc, w których negatywne zjawiska społeczne są nasilone. Celem działań jest poprawa warunków uczestnictwa osób, które zamieszkują owe obszary, zarówno w życiu społecznym, jak i gospodarczym.

Powiat Nakielski przygotował dokumentację związaną z budowanym Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku. Inwestycja spełnia główny cel konkursu, tj. budowanie potencjału dla rozwoju lokalnej gospodarki, pobudzania oddolnych inicjatyw i tworzenia miejsc pracy. Przygotowywany wniosek aplikacyjny zakłada ponad 3 mln zł.

Autor: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią (Monika Oleś)

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu       

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)