Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2016

Podsumowanie drugiej kolejki NLS. Rozegrano sześć meczów

W niedzielę, 6 listopada, na sali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyła się 2. kolejka # Nakielskiej Ligi Siatkówki. Rozegranych zostało 6 meczów.

Lupus Team – Atomowe Byki 2:0 (25:16,  25:19)
W porannym meczu zmierzyły się ze sobą zespoły, które w inauguracyjnej kolejce wygrały swoje spotkania. W pierwszym secie wyrównany był tylko początek. Lupus Team szybko zbudował 2-3 punktową przewagę i kontrolował przebieg gry. Nie pomagały czasy dla Byków, od stanu 17:10 drużyny zdobywały punkt za punkt i set zakończył się pewną wygraną „Wilków”. W drugiej odsłonie zwycięzcy pierwszej partii jeszcze lepiej bronili, z łatwością neutralizowali ataki Byków i mimo pojedynczych zrywów rywali cały czas byli o kilka punktów z przodu. Set zakończył się spokojnym zwycięstwem Lupus Team do 19 i niespodzianka stała się faktem. Najwięcej punktów w wygranej drużynie zdobył Wojciech Nadolny – 10, a u pokonanych Dawid Majewski – 7.

Mrocza – AMAN NTS Kadeci 0:2 (27:29,  20:25)
Zespół z Mroczy przystąpił do tego spotkania w najsilniejszym składzie, natomiast Kadeci nieco osłabieni brakiem podstawowych przyjmujących. Początek meczu należał do mroczan, którzy dominowali na siatce i prowadzili nawet 14:9. Jednak wtedy Kadeci zanotowali kilkupunktową serię, wynik się wyrównał  i do końca seta trwała walka punkt za punkt. W grze na przewagi skuteczniejsi okazali się młodzi siatkarze NTS-u, którzy obronili dwie piłki setowe i zwyciężyli 29:27. Druga odsłona była już spokojniejsza, Mrocza psuła zbyt dużo zagrywek i przegrywała nawet 8 oczkami, a seria paru punktów w ostatniej fazie seta pozwoliła nieco tylko podreperować wynik. Najlepiej punktujący- Damian Szczęsny (Mrocza) – 7 i Borys Leppert (Kadeci) – 10.

Atomowe Byki – Kadeci 0:2 (17:25,  21:25)
Dla obu zespołów był to drugi mecz w tej kolejce. Atomowe Byki ciągle chyba rozpamiętywały poprzednią porażkę, bo set zaczął się od prowadzenia Kadetów 6:0. Jednak po nerwowym początku Atomowe uporządkowały swoją grę i szybko doprowadziły do stanu 14:14. Od tego wyniku na boisku istnieli już jednak tylko Kadeci. W drugiej odsłonie Byki zaczęły od mocnego uderzenia, wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Błyskawicznie je jednak straciły wskutek słabej skuteczności na siatce. Ich błędy bezlitośnie wykorzystywali Kadeci, którzy od połowy seta dominowali na boisku. Byki doprowadziły jeszcze do stanu 21:23, jednak zepsuta wtedy ostatecznie zagrywka przekreśliła ich szanse. Najwięcej punktów wśród pokonanych zdobył Jan Kwasigroch – 11 (w tym aż 5 serwisem), a u zwycięzców Mikołaj Gardyza – 12.

Sękacze – Chrząstowskie Lwy 2:0 (25:18,  25:8)
Zdecydowanymi faworytami tego meczu były Sękacze. W każdym z dwóch szybkich setów odskakiwali rywalom na bezpieczny dystans. Zespół z Chrząstowa miał duże problemy z odbiorem zagrywki, co miało wpływ na bardzo niską skuteczność ataku. Drużyna Sękaczy, złożony głównie z byłych i obecnych zawodników NTS-u, była lepsza w każdym elemencie gry, a w drugiej partii nie pozwoliła ugrać Lwom nawet 10 punktów.

Amatorzy – Bel-Team Osiek 2:0 (25:17,  25:9)
Początek meczu nie zapowiadał pewnego zwycięstwa Amatorów.  Walka trwała punkt za punkt aż do połowy seta. Jednak potem zespół z Osieka całkowicie się pogubił, co w połączeniu z bardziej poukładaną grą przeciwników poskutkowało kilkupunktowymi seriami. Druga partia zaczęła się od prowadzenia Amatorów 7:1, co ustawiło przebieg tej odsłony. Skuteczne ataki tercetu Draus- Kaluska-Rybarczyk (każdy zdobył w meczu po 7 punktów) zapewniły im nadzwyczaj łatwe zwycięstwo i komplet punktów po dwóch kolejkach. Wśród pokonanych wyróżniał się Krystian Królak , zdobywca 8 oczek.

Olimpia – Żegluga 2:1 (25:27,  25:22,  18:16)
Ostatni mecz tej niedzieli okazał się być najciekawszym spotkaniem w dotychczasowym sezonie. Początek nie zapowiadał takich emocji. Olimpia kontrolowała przebieg seta, a Żegludze brakowało siły ognia w niektórych ustawieniach. Jednak od stanu 21:16 „gospodarze” zaczęli odrabiać straty, nie pomogły przerwy na żądanie i gra się wyrównała. Doszło do nerwowej końcówki, w której dwie kontrowersyjne decyzje podjął sędzia. Nie zgadzali się z nimi zawodnicy Olimpii, jeden z nich został ukarany nawet żółtą kartkę. Żegluga obroniła w końcu piłkę setową i wygrała pierwszą partię. Atmosfera na linii zawodnicy- sędzia stała się napięta. Początek drugiej odsłony to kontynuacja nerwowej atmosfery. Dwóch zawodników Olimpii zostało ukaranych czerwonymi kartkami. Żegluga to wykorzystała i prowadziła nawet 15:10. Jednak przeciwnicy w końcu uspokoili siebie i grę- zaczęli odrabiać straty. Lepiej rozegrali końcówkę i doprowadzili do tie-breaka. W nim walka toczyła się punkt za punkt, oba zespoły prezentowały dobry poziom, a prym na boisku po stronie Żeglugi wiódł Bartosz Ksobiech. Jednak jego wysiłki w końcu przełamał kolektyw Olimpii i po bardzo zaciętej końcówce, obronie piłki meczowej to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Najwięcej punktów zdobyli Ksobiech- 16, a u zwycięzców Marcin Jankowski – 13. Zawodnicy ukarani czerwonymi kartkami- Jakub Deba i Mateusz Kiersznicki- nie mogą, zgodnie z regulaminem, zagrać w następnym meczu.