Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2021

Podsumowanie zagranicznych praktyk. Spotkanie w "Żegludze"

fot. pow.

fot. pow.

17 czerwca 2021r w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w# Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie podsumowujące realizację programu Era-smus+ "Zagraniczna praktyka zawodowa profesjonalnym startem na eu-ropejskim rynku pracy"

W spotkaniu udział wzięli uczniowie technikum, którzy od 16 maja do 13 czerwca br odbywali praktyki zawodowe w Portugalii, ich rodzice, dyrektor szkoły Kazimierz Toczko, koordynator programu Erasmus+ Zygmunt Korkosz oraz opiekunowie Ewa Młynarczyk i Marzanna Gawrońska-Tercjak.

Młodzież i opiekunowie podzielili się wrażeniami z praktyki u portugalskich pracodawców, przeżyciami z pobytów na wycieczkach, m.in. nad Ocean Atlantycki w Apulii, nad rzekę w miejscowości Palmeira, do uroczego Por-to, do Bragi zwanej portugalskim Rzymem i innych miejscowości jak Viana do Castelo czy Ponte de Lima. Przedstawienie prezentacji multimedialnej podsumowującej wyjazd spotkało się z dużym entuzjazmem zgromadzonych.

Pobyt na praktykach w Portugalii był dla uczniów szansą poznania swoich możliwości, przełamania wszelkich barier językowych, okazją do poznania ludzi, ich zwyczajów, warunków pracy i życia w Portugalii. Uczył samo-dzielności a także współpracy w środowisku wielokulturowym, umożliwiał zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych.

Na koniec spotkania młodzież wyraziła podziękowania koordynatorowi i opiekunom doceniając pomysł wyjazdu i jego realizację.

Materiał: Bogdan Ślagowski - ZSŻŚ

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)