Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

19 października 2020

Policjanci „drogówki” sprawdzają, jak kierowcy stosują się do zaleceń

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Jeszcze w miniony piątek (16.10.20) stosowanie osłony na# usta i nos dotyczył także osób, które wspólnie podróżują, ale nie mieszkają razem. To, czy kierowcy stosowali się do tych zleceń podczas piątkowej służby sprawdzali także policjanci z nakielskiej „drogówki”, apelując jednocześnie do kierowców, by dbali o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Aktualna sytuacja pandemiczna i wzrastająca liczba osób, które chorują na covid-19 spowodowała wiele zmian i nałożyła kolejne obostrzenia. Od ubiegłego tygodnia każdy, kto nie posiada stosowanego zaświadczenia powinien w przestrzeni publicznej zasłaniać usta i nos.

Do minionego piątku (16.10.20) wytycznych tych winny także przestrzegać osoby, które wspólnie podróżowały do pracy, czy innych miejsc jednym autem. Do tego dnia bez maseczek lub innych osłon na nos i usta mogły jedynie podróżować wspólnie osoby, które razem zamieszkują.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego codziennie patrolują trasy kontrolując przestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców. Podczas piątkowych (16.10.20) sprawdzeń przypominali kierowcom o wprowadzonych obostrzeniach związanych z covid-19. Zwracają tym samym uwagę, że stosowanie się do aktualnych wytycznych ma na celu ochronę zdrowia obywateli.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)