Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:
10 listopada 2017

Policjanci rozpoczynają listopadowy weekend. Kierowcy - jedźcie ostrożnie

Dzisiaj (10.11.) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pod kryptonimem #„Bezpieczny Listopadowy Weekend”. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze jak zawsze będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących, ale i przestrzeganie przez nich przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym.

Listopadowy weekend oprócz uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości przez wielu będzie wykorzystany na spędzeniu tego czasu poza domem. Wybieramy się w odwiedziny do bliskich czy znajomych, ale też na wycieczki. Zatem na drogach możemy spodziewać się wzmożonego ruchu.

Dlatego już dzisiaj (10.11.17) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania „Bezpieczny Listopadowy Weekend”, które potrwają do niedzieli (12.11.17). Prowadzone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym i ograniczenie zdarzeń drogowych zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym. W ramach tych działań na drogach województwa policjanci będą również prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych na drogach należy spodziewać się większej ilości patroli ruchu drogowego.

Policjanci będą:
• ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
• reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
• sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa,
• kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
• zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

W czasie pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku na drogach kujawsko-pomorskiego doszło do 766 wypadków, w których zginęły 124 osoby, a 863 zostały ranne. Policjanci odnotowali także ponad 22 tys. kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali ponad 4,5 tysiąca pijanych kierowców.

ZAKAZY W RUCHU DROGOWYM W DNIU NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI:

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju":

DATA od godziny  do godziny UWAGI
10 listopada 2017 r.  18:00  22:00 Dzień poprzedzający
11 listopada 2017 r. 08:00 22:00  Narodowe Święto Niepodległości

Materiał: kom. Joanna Karpińska

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    .., w dniu 11-11-2017 12:30:47 napisał:

    jakoś buraki wożą . i nic z tym nie robicie? 11 listopada 2017 r. 08:00 22:00 Narodowe Święto Niepodległoś

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Bon upominkowy
STOLIKI NOCNE
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Wulkanizacja
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)