Dziś mamy 24 listopada 2017, piątek, imieniny obchodzą:
30 października 2016

Policjanci w przedszkolu. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin poznały zasady bezpiecznego # poruszania się po drodze. Przybliżyli je przedszkolakom policjanci z Nakielskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy w czwartek, 27 października 2016 r. byli naszymi gośćmi.

Pan policjant, sierż. szt. Marcin Górak został poproszony przez dzieci, aby przeczytał im bajkę. Po lekturze „Czerwony Kapturek” i „Piotruś Pan” policjant z kolegą asp. Łukaszem Królem przybliżyli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy?

Podczas spotkania z policjantami z KPP w Nakle nad Notecią, dzieci udowodniły, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci poinstruowali dzieci, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu, świetnie znali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przedszkolaków odwiedził również pies policyjny ”ROKI”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów, przypomniano pozycje przyjmowane podczas ataku psa (pozycja stojąca, pozycja żółwia). Przewodnik psa asp. Łukasz Król zaprezentował umiejętności swojego czworonoga z zakresu posłuszeństwa.

Serdecznie dziękujemy asp. Łukaszowi Królowi oraz sierż. szt. Marcinowi Górakowi za przekazaną wiedzę dotyczącą ezpieczeństwa oraz przeczytanie bajek.

materiał: Iwona Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

 

Oceń artykuł: 22 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)