Dziś mamy 21 lutego 2018, środa, imieniny obchodzą:
30 października 2016

Policjanci w przedszkolu. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin poznały zasady bezpiecznego # poruszania się po drodze. Przybliżyli je przedszkolakom policjanci z Nakielskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy w czwartek, 27 października 2016 r. byli naszymi gośćmi.

Pan policjant, sierż. szt. Marcin Górak został poproszony przez dzieci, aby przeczytał im bajkę. Po lekturze „Czerwony Kapturek” i „Piotruś Pan” policjant z kolegą asp. Łukaszem Królem przybliżyli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy?

Podczas spotkania z policjantami z KPP w Nakle nad Notecią, dzieci udowodniły, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci poinstruowali dzieci, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu, świetnie znali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przedszkolaków odwiedził również pies policyjny ”ROKI”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów, przypomniano pozycje przyjmowane podczas ataku psa (pozycja stojąca, pozycja żółwia). Przewodnik psa asp. Łukasz Król zaprezentował umiejętności swojego czworonoga z zakresu posłuszeństwa.

Serdecznie dziękujemy asp. Łukaszowi Królowi oraz sierż. szt. Marcinowi Górakowi za przekazaną wiedzę dotyczącą ezpieczeństwa oraz przeczytanie bajek.

materiał: Iwona Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

 

Oceń artykuł: 34 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)