Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 października 2016

Policjanci w przedszkolu. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci z Przedszkola Gminy Sadki „Dobre Ludki” oddział Bnin poznały zasady bezpiecznego # poruszania się po drodze. Przybliżyli je przedszkolakom policjanci z Nakielskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy w czwartek, 27 października 2016 r. byli naszymi gośćmi.

Pan policjant, sierż. szt. Marcin Górak został poproszony przez dzieci, aby przeczytał im bajkę. Po lekturze „Czerwony Kapturek” i „Piotruś Pan” policjant z kolegą asp. Łukaszem Królem przybliżyli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy?

Podczas spotkania z policjantami z KPP w Nakle nad Notecią, dzieci udowodniły, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci poinstruowali dzieci, jak należy się zachować w kontakcie z psem. Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu, świetnie znali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Przedszkolaków odwiedził również pies policyjny ”ROKI”. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania policjantów, przypomniano pozycje przyjmowane podczas ataku psa (pozycja stojąca, pozycja żółwia). Przewodnik psa asp. Łukasz Król zaprezentował umiejętności swojego czworonoga z zakresu posłuszeństwa.

Serdecznie dziękujemy asp. Łukaszowi Królowi oraz sierż. szt. Marcinowi Górakowi za przekazaną wiedzę dotyczącą ezpieczeństwa oraz przeczytanie bajek.

materiał: Iwona Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

 

Oceń artykuł: 40 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)