Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 grudnia 2019

Pomoc jest piękna. Jarmark Bożonarodzeniowy w Krzywoustym

fot. Weronika Olearczyk III pr

fot. Weronika Olearczyk III pr

19. grudnia br w naszej szkole odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Tym razem pieniążki# zbieraliśmy na terapię Michałka, który szczęśliwie uporał się ze złośliwym nowotworem dołu skrzydłowo-podniebiennego, jednak nadal jest pod opieką wielu specjalistów. Organizacją tego wydarzenia zajęła się klasa I prawnicza we współpracy ze szkolnym chórem pod opieką pani profesor Marty Trudzińskiej, a nad całością czuwała pani profesor Katarzyna Łapińska.

Jarmark zorganizowany był w auli, w której w ciągu 5 godzin można było kupować rzeczy przygotowane przez uczniów. Swoje stoisko po raz pierwszy przygotowali również nasi nauczyciele!

Kreatywność młodzieży nie zna granic, na stoiskach można było kupić wiele różnorakich rzeczy, począwszy od ciast, ciasteczek i pierników, przez kawę i hot-dogi, kończąc na obrazie. Ze wszystkich dziesięciu stoisk udało nam się zebrać rekordową ilość pieniędzy! Było to ponad 2.000 zł. Ale to nie wszystko, ponieważ wiele klas zrezygnowało z wręczania sobie tradycyjnych upominków, a pieniążki przekazali na terapię Michałka. Wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 5.000 zł. Wszystkie zebrane fundusze zostaną wpłacone na konto fundacji, do której należy chłopiec.

Podczas lekcji wybrane klasy zbierały się w auli, by posłuchać nieco historii o symbolice świąt i atutów z nimi związanych. Czas umilił nam debiutujący zespół "Otto's Band" i solowe występy: Zosi Krzyżanowskiej, Martyny Urban i Gosi Maciejewskiej. Następnie klasy brały udział w turnieju "Jaka to kolęda?", przygotowanym przez chór. Zadaniem uczniów z poszczególnych klas było odgadywanie nazw kolęd po określonej ilości "nutek". Nagrodą dla zwycięskich klas był upominek wręczany przez Gwiazdora i wspólne zdjęcie. W tak sympatycznej atmosferze zbieraliśmy pieniądze dla Michałka.

Ten dzień zdecydowanie był dniem magicznym. Wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny klimat i atmosferę. Włączając się w akcję pokazaliśmy, że pomoc jest piękna.

W tym miejscu warto podziękować raz jeszcze wszystkim zaangażowanym w akcję, to dzięki WAM Michał ma wielką szansę na powrót do pełni zdrowia. Miejmy nadzieję, że zebrane pieniądze mu w tym pomogą.

Z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt!

Tekst: Hubert Antczak I pr

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)