Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 maja 2016

Pomysły na ślubny prezent

fot. przyjacielekawy.pl

fot. przyjacielekawy.pl

Wesele pozostawia niezatarty ślad w życiu każdej pary. To najważniejsze wydarzenie, łączące dwie osoby i wytyczające nową drogę w ich życiu. Przygotowania do tego święta to skomplikowany proces, wymagający dużego zaangażowania i zdolności organizacyjnych. Cały ten poniesiony trud zostaje nagrodzony w dniu wesela, kiedy wszyscy doskonale się bawią i… wręczają prezenty na nowy, wspólny początek życia.

Już od dawna utarta jest tradycja, że najbliżsi dają nowożeńcom praktyczne rzeczy codziennego użytku. Nie tylko ułatwiają one młodym początek, ale także symbolizują opiekuńczość rodziny i przyjaciół, którym zależy na dobru młodej pary. Oczywiście, to także w znaczącym stopniu zmniejsza wydatki młodych na wyposażenie się w niezbędne do komfortowego życia sprzęty codziennego użytku.

Z biegiem czasu i z szybko idącym postępem, zmieniają się też ślubne prezenty. Obecnie mogą to być tak samo sprzęty AGD, jak i karty podarunkowe do parków rozrywki. Wciąż bardzo popularne są też koperty z pieniędzmi, choć często ich ofiarodawcy zostają wkrótce zapomniani. Dlatego w ostatnich czasach rośnie popularność prezentów estetycznych, ale równocześnie i praktycznych. 

Prezenty do domu

Chyba najważniejszą rzeczą w życiu młodej pary jest stworzenie sobie przytulnego „gniazdka”. To domowe zacisze, w którym młodzi rozpoczynają nowe, wspólne życie. Najważniejsza jest oczywiście silna więź między nimi, ale niemałe znaczenie ma też stworzenie im sprzyjającego otoczenia do szczęśliwego i harmonijnego życia. Przytulną atmosferę mogą kreować nawet niewielkie, ale odpowiednio dobrane elementy wystroju wnętrza.

Oczywiście, na początku największe emocje wzbudza sypialnia. Znając upodobania pary, można podarować na przykład baldachim nad łóżko lub ekspresyjny obraz. Może też być interesująca lampa lub piękny świecznik z kompletem świec. 

Do salonu można podarować jakiś intersujący mebel (np. stolik do kawy o ciekawej formie, fotele lub inny zestaw mebli) albo inny dodatek. Korytarz to miejsce na ciekawy wieszak lub tapetę 3D. Sporo można wymyślić, ale przede wszystkim warto zwrócić się z pytaniem do samych zainteresowanych, co chcieliby otrzymać. Jeśli ma się „wolną rękę”, wystarczy tylko uruchomić fantazję albo zwrócić się do specjalistów, którzy opierając się na doświadczeniu i posiadanej wiedzy, pomogą w znalezieniu prezentu, nadającego pomieszczeniu miłą atmosferę.

Prezenty zacieśniające więź między małżonkami

W życiu bardzo ważną rolę odgrywają wspólne, dobre doświadczenia, które zacieśniają więzi między małżonkami. Każde przeżycie wywołujące silne emocje, pozostawia trwały ślad w naszej pamięci i może stać się powodem do inspiracji oraz pasji.

Takie niezatarte wspomnienia wywołują ekstremalne przeżycia, np. nurkowanie w głębinach, wycieczka przez dżunglę, skok ze spadochronem itp. Zwykle zostają po nich także wspaniałe zdjęcia, które przeglądane od czasu do czasu, wciąż „odświeżać” będą te pełne emocji chwile. Tego rodzaju „moralne” prezenty są więc też trwałe i użyteczne, a ich ofiarodawcy na pewno będą zapamiętani na zawsze.

Rzeczy codziennego użytku

Sprzęt AGD to inny, dający szerokie możliwości przedział „pomysłów” na ślubny prezent. Ostatnio coraz częściej darowane są przedmioty codziennego użytku, ale w nietradycyjnym rozumieniu. Dobrym tego przykładem są ekspres do kawy. Często są one produkowane w interesujących formach i mają uniwersalny wygląd, dzięki czemu pasują prawie do każdego wnętrza, a ich elegancki i elitarny wygląd sprawia, że są nie tylko użytecznym sprzętem, ale i ozdobą pomieszczenia.  Taki stylowy aparat może pasować nawet do salonu.

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla nowożeńców, przede wszystkim trzeba kierować się wiedzą na temat ich potrzeb i preferencji. Należy wiedzieć, że odpowiednio dobrany prezent powinien nie tylko cieszyć obdarowywanych, ale także zacieśniać więzy nimi. Dobry prezent sprawi też, że pozostanie się w pamięci obdarowanych na zawsze, co wzmocni też więzi z autorem prezentu.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)