Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

30 marca 2014
XXIV Memoriał im. Marka i Roberta Mocnych w Tenisie Stołowym

Ponad 80 startujących

fot. KM

fot. KM

Pasjonaci tenisa stołowego z całego województwa kujawsko-pomorskiego zjechali w minioną niedzielę do Kcyni, by wziąć udział w XXIV Memoriale im. Marka i Roberta Mocnych.

Memoriał poświęcony pamięci tragicznie zmarłych, dobrze zapowiadających się kcyńskich tenisistów przyciągnął do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kcyni ponad osiemdziesięciu uczestników. Tenisistki i tenisiści rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: żak/żaczka, młodzik/młodziczka, kadet/kadetka, junior/juniorka, senior/seniorka.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10:00 kiedy to w imieniu Burmistrza Kcyni Piotra Hemmerlinga, Tomasz Zmudziński pracownik Urzędu Miejskiego powitał przybyłych zawodników, zaproszonych gości i kibiców. Podczas otwarcia Franciszek Hylla Przewodniczący Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS w Kcyni przypomniał obecnym sylwetki Marka i Roberta Mocnych.  Podkreślił również, iż szacunek należy oddać także Jerzemu, ojcu tragicznie zmarłych tenisistów, który zaszczepił w nich miłość do sportu. Powodzenia w turnieju wszystkim uczestnikom życzył również Roman Kulig Prezes klubu MLKS „ORZEŁ” Kcynia, współorganizatora Memoriału.

Otwarcia XXIV Memoriału im. Marka i Roberta Mocnych dokonała matka tragicznie zmarłych tenisistów Maria Kruś, która podziękowała wszystkim za przybycie na turniej upamiętniający jej synów i życzyła szczególnie młodym miłośnikom ping-ponga sięgnięcia po najwyższe laury w tej dyscyplinie sportu.

Po uroczystym otwarciu zasady rozgrywek przedstawili uczestnikom Andrzej Jesiołowski Prezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego (K-POZTS) oraz Andrzej Grządziel Przewodniczący Kolegium Sędziów K-POZTS.

Zwycięzcy każdej z kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, które w imieniu Burmistrza wręczył zawodnikom radny Rady Miejskiej w Kcyni Marek Grewling. Zawodnicy, którzy uplasowali się na drugich i trzecich pozycjach otrzymali z rąk oficjeli okolicznościowe medale. Ponadto każdy z ww. tenisistów otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burmistrza Kcyni oraz MLKS „ORZEŁ” Kcynia. Dla wielu szczególnie młodych tenisistów turniej ten jest okazją do zweryfikowania swoich umiejętności, a także do podejrzenia doświadczonych już zawodników.

Liczba tenisistów biorących udział od lat w tym turnieju potwierdza, iż Memoriał braci Mocnych na stałe wpisał się w kalendarz ping-pongowych imprez wojewódzkich. Po uhonorowaniu zwycięzców Tomasz Zmudziński pracownik Urzędu Miejskiego w imieniu Burmistrza Kcyni zaprosił wszystkich przybyłych zawodników do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym XXV Memoriale im. Braci Mocnych.

Wyniki:

KOBIETY
ŻACZKA
1. Łącka Julia (UZTS Barcin)
2. Wachowska Sara (UZTS Barcin)
3. Bujak Oliwia (IKTS Noteć Inowrocław)
MŁODZICZKA
1. Adamska Wiktoria (EMDEK Bydgoszcz)
2. Ligmanowska Julia (KUSY Laskowice)
3. Rujner Martyna (KUSY Laskowice)
KADETKA
1. Szymczak Julia (IKTS Noteć Inowrocław)
2. Łożyńska Agata (UZTS Barcin)
3. Gaca Alicja (UZTS Barcin)
JUNIORKA
1. Ciemna Natalia (IKTS Noteć Inowrocław)
2. Duda Joanna (IKTS Noteć Inowrocław)
3. Fiedurek Agata (KUSY Laskowice)
SENIORKA
1. Kaszuba Agata (IKTS Noteć Inowrocław)
2. Palacz Katarzyna (IKTS Noteć Inowrocław)
3. Księżniakiewicz Monika (Kcynia)
MĘŻCZYŹNI
ŻAK
1. Majchrzak Aleksander (ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz)
2. Stróżyński Mikołaj (KUSY Laskowice)
3. Koniarski Igor (KUSY Laskowice)
MŁODZIK
1. Mikulski Radosław (EMDEK Bydgoszcz)
2. Szyc Hubert (Mrocza)
3. Lutowski Jakub (KUSY Laskowice)
KADET
1. Jackowiak Karol (ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz)
2. Majchrzak Michał (ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz)
3. Drzyciński Karol (KUSY Laskowice)
JUNIOR
1. Byczkowski Michał (EMDEK Bydgoszcz)
2. Baczyński Kamil (Podolin)
3. Belter Karol (Mrocza)
SENIOR
1. Masiak Tomasz (Sępólno Krajeńskie)
2. Zmudziński Piotr (Tupadły)
3. Narożny Damian (Kowalewko)

materiał: Tomasz Żmudziński/red.

Oceń artykuł: 146 87

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Kibic tenisa, w dniu 31-03-2014 10:15:40 napisał:

  Szkoda,że nie było zawodników Sparty, z pewnością należeli by do najlepszych....

  odpowiedz

  • 2 (2)

  jesper, w dniu 31-03-2014 17:44:42 napisał:

  Lubię ten turniej. Ma klimat

  odpowiedz

  • 1 (1)

  fir, w dniu 31-03-2014 19:26:34 napisał:

  Faktycznie Masiak poza zasięgiem wszystkich. No ale to zawodnik II ligi. Fajne nagrody mają co roku to nie trzeba wygrywać :))

  odpowiedz

  • 0 (0)

  karbon, w dniu 31-03-2014 19:58:52 napisał:

  nawet nie wiem czy zajołem jakieś miejsce ale zagrałem trzy mecze i się czegoś nowego nauczyłem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  macius, w dniu 01-04-2014 19:49:01 napisał:

  za rok jubileusz ciekawie się zapowiada :))

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Blacharstwo
Meble łazienkowe
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)