Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2018

Powiatowy etap turnieju rozstrzygnięty. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku odbył się etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju # Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego organizowany jest corocznie, a udział w nim biorą uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego, którzy zwyciężyli w etapach gminnych. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

Etap powiatowy XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego odbył się w minioną sobotę (21.04.18) w Centrum Turystyki Rowerowej w Krukówku w gminie Mrocza. Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych.  

Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz przepisów dotyczących skrzyżowań.
Kolejnym etapem był praktyczny sprawdzian z zakresu pomocy medycznej, który poprowadzili funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Nakła. Następnie uczestnicy turnieju wykazywali się sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami jazdy na rowerze na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym, a także tzw. „miasteczku ruchu drogowego”.
Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się dużym zaangażowaniem. Komisja konkursowa na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców.

Kwalifikacja ogólna prezentowała się następująco:

Klasy podstawowe:
I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie
II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Mycielewie
III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Mroczy
IV miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Witosławiu
V miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Potulicach

Klasy gimnazjalne:
I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 1  w Szubinie
II miejsce – drużyna Gimnazjum w Mycielewie
III miejsce – drużyna Gimnazjum w Mroczy
IV miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w Nakle nad Notecią

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Uhonorowani zostali także zwycięzcy indywidualni. Pierwsze miejsca indywidualnie wywalczyli uczniowie SP nr 1 z Szubina: w klasach podstawowych najlepszy był Jakub Spychała, natomiast w gimnazjalnych Hubert Okoński.  

Fundatorami nagród byli Starosta Nakielski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło, Burmistrz Miasta i Gminy Szubin, Burmistrz Miasta i Gminy Kcynia, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Wójt Sadek. Ufundowała je także nakielska firma Ares, zajmująca się inżynierią ruchu drogowego.  W imieniu wszystkich uczestników konkursu policjanci składają podziękowania, gdyż dzięki ich wsparciu młodzież otrzymała cenne nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy etapu powiatowego reprezentować będą powiat nakielski w etapie okręgowym.

Podczas turnieju promowano akcję informacyjno – edukacyjną pn.: „Jednośladem bezpiecznie do celu”, mającą na celu promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, której inauguracja przypadła na dzień 21 kwietnia.

materiał: mł. asp.  Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Botox i kwas hialuronowy
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble pokojowe
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)