Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 maja 2018

Powtórka z historii. Młodzież na wycieczce do Krakowa i Wieliczki

fot. powierzone

fot. powierzone

Drugi dzień naszej wyprawy do Małopolski, rozpoczęliśmy od zwiedzania najpopularniejszej atrakcji # Krakowa – Zamku Królewskiego na Wawelu.

Dzięki interesującym opowieściom pani przewodnik, nie tylko powtórzyliśmy materiał znany z lekcji historii, ale przede wszystkim poznaliśmy nowe ciekawostki i zobaczyliśmy wiele eksponatów. Dużo emocji wzbudziło wejście na Wieżę Zygmuntowską, w której znajduje się najsłynniejszy polski dzwon - Dzwon Zygmunta. Każdy, dotykając lewą ręką jego serca, miał nadzieję na spełnienie przynajmniej jednego marzenia.

Potem, mijając kolejne atrakcje Krakowa przemierzyliśmy Trakt Królewski i dotarliśmy na Krakowski Rynek, by o godzinie 12. 00 najpierw wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej, a następnie przyjrzeć się z bliska ołtarzowi Wita Stwosza. Nie był to koniec naszych turystycznych przygód. Po południu udaliśmy się jeszcze do najstarszej w Polsce kopalni soli w Wieliczce. Tutaj przez niecałe 3 godziny pokonaliśmy trzykilometrową podziemną trasę turystyczną składającą się z 20 solnych komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów. Największą adrenalinę poczuliśmy podczas jazdy górniczą windą.

materiał: Z. Iciek, P. Krok, K. Najs, K. Orzech, M. Redlak

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)