Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
20 maja 2018

Powtórka z historii. Młodzież na wycieczce do Krakowa i Wieliczki

fot. powierzone

fot. powierzone

Drugi dzień naszej wyprawy do Małopolski, rozpoczęliśmy od zwiedzania najpopularniejszej atrakcji # Krakowa – Zamku Królewskiego na Wawelu.

Dzięki interesującym opowieściom pani przewodnik, nie tylko powtórzyliśmy materiał znany z lekcji historii, ale przede wszystkim poznaliśmy nowe ciekawostki i zobaczyliśmy wiele eksponatów. Dużo emocji wzbudziło wejście na Wieżę Zygmuntowską, w której znajduje się najsłynniejszy polski dzwon - Dzwon Zygmunta. Każdy, dotykając lewą ręką jego serca, miał nadzieję na spełnienie przynajmniej jednego marzenia.

Potem, mijając kolejne atrakcje Krakowa przemierzyliśmy Trakt Królewski i dotarliśmy na Krakowski Rynek, by o godzinie 12. 00 najpierw wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej, a następnie przyjrzeć się z bliska ołtarzowi Wita Stwosza. Nie był to koniec naszych turystycznych przygód. Po południu udaliśmy się jeszcze do najstarszej w Polsce kopalni soli w Wieliczce. Tutaj przez niecałe 3 godziny pokonaliśmy trzykilometrową podziemną trasę turystyczną składającą się z 20 solnych komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów. Największą adrenalinę poczuliśmy podczas jazdy górniczą windą.

materiał: Z. Iciek, P. Krok, K. Najs, K. Orzech, M. Redlak

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)