Dziś mamy 26 maja 2018, sobota, imieniny obchodzą:
28 kwietnia 2018

Pożegnania nadszedł czas. Uczniowie zakończyli edukację w technikum

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W dorosłym życiu czeka Was przede wszystkim podejmowanie ważnych decyzji, a także #wiele egzaminów, które będziecie musieli zdać. Każdy z Was otrzyma inny zestaw zadań do rozwiązania. Być może, nie zawsze będziecie znali odpowiedź, ale nie bójcie się pytać. Bądźcie otwarci i życzliwi, ciekawi świata i ludzi. Odważnie idźcie przez życie, korzystając z wiedzy i umiejętności zdobytych tutaj, w szkole w Samostrzelu.

Tymi, wzruszającymi słowami do uczniów kończących technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, zwróciła się ich wychowawczyni, pani Aleksandra Składanowska, która w obecności zaproszonych gości: pana Radosława Mrugowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Nakielskiego, właścicieli zakładów współpracujących ze szkołą w ramach kształcenia praktycznego, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego oraz rodziców wręczyła dwudziestu jeden uczniom świadectwa ukończenia szkoły. Wśród nich znalazło się troje, którzy szczególnie ciężko pracowali w ciągu czterech lat, aby osiągnąć jak najwyższe wyniki w nauce.

Wyróżnienia w postaci świadectw z biało – czerwonym paskiem, za wzorowe i bardzo dobre zachowanie oraz celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, dyplomów i nagród książkowych otrzymali: Marek Kapczyński z technikum weterynarii oraz Róża Siemion i Damian Ożóg z technikum architektury krajobrazu, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Nagrody powędrowały również do uczniów, którzy szczególnie aktywnie angażowali się w różnorodne szkolne działania: kreowanie pozytywnego wizerunku ZSP w Samostrzelu: Róża Siemion i Marek Kapczyński, zmagania sportowe, w tym wielobój rzeczny: Piotr Jagodziński, Jakub Kaniewski, Paweł Kowalski i Krystian Mrotek oraz przeprowadzenie corocznych edycji imprezy plenerowej Hubertus: Jakub Kaniewski, Szymon Kuligowski, i Damian Ożóg. W imieniu absolwentów głos zabrały Agnieszka Wachowska i Aleksandra Kantorska, które z głębi serca podziękowały dyrekcji szkoły, wychowawczyni, pozostałym nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za wielki trud włożony w edukację i kształtowanie uczniowskich charakterów. Starszych kolegów pożegnał i motywował do dalszych przedsięwzięć przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szymon Wójcik.

Uroczystość uatrakcyjnił przezabawny program artystyczny przygotowany perfekcyjnie przez uczniów klasy III technikum na wzór telewizyjnego programu Familiada, w którym oczywiście nie zabrakło niezwykłych emocji. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

materiał: Ewa Makowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)