Dziś mamy 30 września 2022, piątek, imieniny obchodzą:

22 lipca 2022

Praca na niepełny etat? Zobacz, w jakich branżach o nią najłatwiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Praca na niepełny etat dotyczy umów na 1/8, 1/4, 1/2 oraz 3/4 etatu. Taką pracę bardzo często podejmują# studenci, osoby pracujące w reklamie i marketingu, kobiety wracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, a ponadto wszyscy Ci, którzy chcą mieć czas na rozwijanie swoich pasji. Mniejszy wymiar czasu pracy nie zawsze oznacza niskie zarobki, zwłaszcza jeśli chodzi o branże IT czy e-commerce. Dziś podpowiemy, w jakich branżach najłatwiej o pracę na niepełny etat.

Podejmij pracę w branży gastronomicznej 

W kawiarniach, restauracjach, barach i większych sieciach gastronomicznych pracodawcy chętnie zatrudniają na niepełny etat. Student czy osoba powracająca na rynek pracy po przerwie może podjąć pracę jako pracownik restauracji fast food. Jeżeli poszukujesz pracy na niepełny etat w branży gastronomicznej, to wiele ofert pracy znajdziesz na stronie GoWork.pl. Możesz podjąć zatrudnienie na stanowisku kelnera, ale i barmana czy baristy. Zwłaszcza te dwa ostatnie zawody mogą być jednocześnie pasją rozwijaną także na krajowych czy międzynarodowych konkursach.     

O elastyczny grafik łatwiej w branży handlowej 

Właściciele, najemcy i kierownicy sklepów często poszukują sprzedawców, kasjerów, ale i pracowników magazynowych. Na każdym z tych stanowisk można podjąć pracę w niepełnym wymiarze w ramach umowy o pracę albo umowy cywilnoprawnej. Warto podkreślić, że w ramach umowy o pracę można liczyć na przywileje pracownicze, czyli możliwość skorzystania z urlopu pracowniczego w wymiarze proporcjonalnym do czasu pracy. Jednocześnie także w przypadku zatrudnienia na niepełny etat obowiązuje okres wypowiedzenia na umowie o pracę. Pracodawca zatrudniając na taką umowę może również zaproponować pracownikowi godziny nadliczbowe. W przypadku umowy na 3/4 etatu jest to nie więcej niż 150 godzin. Opłaca również wszystkie składki ZUS. Oczywiście przywileje pracownicze nie obowiązują w ramach umowy cywilnoprawnej.   

Zatrudnij się w niepełnym wymiarze jako specjalista do spraw marketingu i reklamy 

Są takie prace, które dają satysfakcję i pozwalają zarobić sporo nawet w niepełnym wymiarze czasu pracy. Tak jest w przypadku specjalistów do spraw marketingu i reklamy. Rozwinięty jest zwłaszcza e-marketing, a dostępne narzędzia są różnorodne. Taką pracę można wykonywać nawet bez wychodzenia z domu, co jest dodatkowym atutem. Zarządzanie social media firmy w ramach tego rodzaju zatrudnienia nie musi odbywać się przez 8 godzin na dobę czy 40 godzin tygodniowo.    

Branża hotelarska otwarta na zatrudnienie w mniejszym wymiarze 

Na niepełny etat można zatrudnić się także w branży hotelarskiej. Zwłaszcza absolwenci szkół hotelarskich, a także studenci kierunku turystyka i hotelarstwo chętnie podejmują pracę w branży na część etatu. Dzięki temu mogą kontynuować edukację bez przeszkód, a jednocześnie zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. Dostępne są oferty pracy na stanowisku pracownika recepcji hotelowej, ale i pokojowej. Oczywiście taką pracę mogą podjąć także osoby, które szukają zatrudnienia, w ramach którego mogą ograniczyć obowiązki zawodowe na rzecz czasu dla rodziny. To również opcja dla osób, które chcą dorobić do etatu, podejmując dodatkową pracę.        

Pracownik branży fitness nie musi pracować w pełnym wymiarze czasu pracy 

Coraz bardziej popularne jest dbanie o siebie i dążenie do optymalnej, zdrowej sylwetki. W związku z tym zyskują centra fitness, a także osoby w nich zatrudnione. Wiele osób poszukuje trenerów personalnych albo usług dietetycznych i osoba o odpowiednich kompetencjach może podjąć pracę w centrum fitness na część etatu. Nie każdy korzysta z dodatkowej pomocy ćwicząc na siłowni, więc nie zawsze konieczne jest zatrudnienie specjalisty, czyli trenera personalnego na pełny etat. Jednocześnie taka osoba może prowadzić działalność gospodarczą jednoosobową i poza pracą na niepełny etat szukać zleceń. 

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany
 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)