Dziś mamy 21 marca 2025, piątek, imieniny obchodzą:

14 lutego 2025

Prawie 2 mln wniosków już złożone. Świadczenie na nowy okres

fot. freepik.pl

fot. freepik.pl

Od 1 lutego do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych # wpłynęło 1,9 mln wniosków o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres 2025/2026. Wnioski te obejmują ponad 2,9 mln dzieci. Pierwsze przelewy rozpoczną się w czerwcu.

Świadczenie wychowawcze 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Prawo do tego wsparcia nie zależy od dochodów rodziny ani od aktywności zawodowej rodziców. Obecnie ZUS wypłaca świadczenia wychowawcze przyznane na bieżący okres świadczeniowy, który potrwa do 31 maja br. Osoby uprawnione, które chcą kontynuować pobieranie świadczeń w kolejnym okresie, muszą złożyć wniosek do ZUS-u. Termin na złożenie wniosku upływa 30 czerwca - informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

- Warto pospieszyć się i złożyć wniosek do 30 kwietnia, aby zapewnić ciągłość wypłaty świadczeń. Rodzice, którzy złożą prawidłowo wypełniony wniosek o 800 plus na nowy okres do końca kwietnia, otrzymają wypłatę świadczenia do 30 czerwca – mówi rzeczniczka.

Uwaga!
Rodzice dzieci urodzonych do 31 maja 2025 roku składają dwa wnioski:
• pierwszy na okres świadczeniowy 2024/2025, który zakończy się 31 maja,
• drugi na okres świadczeniowy 2025/2026, który rozpocznie się 1 czerwca.

Jak złożyć wniosek
Rodzice mają do wyboru kilka sposobów składania wniosków o 800 plus. Mogą to zrobić za pośrednictwem profilu na PUE/eZUS, bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne, takie jak telefony komórkowe i tablety.

Wszystkie informacje dotyczące świadczenia 800 plus są przekazywane wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem PUE/eZUS, niezależnie od tego, czy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną, czy portal Emp@tia. W przypadku, gdy rodzic złożył wniosek za pośrednictwem banku lub portalu Emp@tia, a nie posiada profilu na PUE/eZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych automatycznie utworzy taki profil na podstawie danych zawartych we wniosku.

 materiał: Krystyna Michałek regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

 

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)