Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

10 lipca 2019

Problem z dostawą leków. Czy zauważyliście ten kłopot?

fot. archiwum

fot. archiwum

Coraz częściej słyszymy o tym, że w aptece brakuje leków. Mogą mieć na to wpływ # różne czynniki m.in. nielegalny wywóz leków czy restrykcyjne wymogi unijne.

 

Największe kłopoty ze znalezieniem preparatów mają osoby chore na astmę, alergię, cukrzycę, choroby tarczycy oraz na nadciśnienie.

Pacjenci często myślą, że jeżeli w aptekach nie ma leków, to wina leży po stronie farmaceuty. Niestety, problem ten jest trochę większy. Prawdziwą zmorą, są mafie lekowe, które na podstawie fałszywych dokumentów zapotrzebowania skupują leki na terenie całego kraju, szczególnie te dofinansowane z budżetu państwa. Wywożą je za granicę gdzie sprzedają po dużo wyższej cenie. Za ten proceder w tym roku zaostrzono kary, ale problem nadal istnieje. Dużym echem odbiło się również uzależnienie naszego rynku farmaceutycznego od Chin. W Polsce nie opłaca się produkować leków, ponieważ koszty produkcji są zbyt duże.

Najbardziej poszkodowani są pacjenci, którzy pozbawieni są możliwości kupienia tańszych zamienników. Żeby kupić konkretny lek czasami odwiedzić trzeba wiele aptek nawet w całym kraju. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja kiedy dane lekarstwo niezbędne jest do codziennego funkcjonowania..

A wy odczuliście brak leków w aptekach? Co sądzicie o całej tej sprawie? Zapraszamy do wyrażenia opinii w komentarzach i do udziału w naszej sondzie.

Ankieta

Czy zauważyłeś problem braku leków w aptekach?

 • Tak
 • Nie
 • Nie wiemOceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (22)

  Albin, w dniu 10-07-2019 15:02:26 napisał:

  Do tego doprowadził PIS!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (10)

  Co się stało z tą krainą złą, w dniu 11-07-2019 09:23:36 napisał:

  Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli manipulowani informacjami o stanie aptek. Apteki działały fikcyjnie. Ale od kiedy weszła "dobra zmiana" leki stały się tańsze, bardziej dostępne, gospodarka mknie do przodu, a ludziom żyje się lepiej. Dlatego jak władze odzyska opozycja to sprzedadzą apteki i Niemiec będzie Cię leczyć! Dlatego uważajcie Półki i Polacy i pamiętajcie prawdziwy kebab u prawdziwego Polaka:)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Meble łazienkowe
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi transportowe
Pokój dzienny/ jadalnia
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)