Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2022

Problemowa wiata została usunięta. „To było miejsce wieczornych libacji”

fot. pow.

fot. pow.

– Okropnie to wygląda, mieszkańcy idą do kościoła, a tam butelki po alkoholu #i śmieci latające po drodze. Przy obiekcie kultu religijnego, zabytku i jeszcze w centrum wsi, żeby takie rzeczy miały miejsce, to jest nie do pomyślenia – zwracali uwagę mieszkańcy Sadek.

Od długiego czasu wiata przystankowa w okolicy kościoła i drogi do Przedszkola w Sadkach była miejscem spotkań imprezowiczów, a nie służyła podróżnym jako miejsce wsiadania i wysiadania do autobusu. Niemal w każdy piątek wieczorem czy w sobotę było to idealne miejsce na spotkania młodych ludzi lubujących się w napojach procentowych, jako palarnia czy miejsce wieczornych i nocnych głośnych spotkań towarzyskich. Po każdym takim spotkaniu nad ranem pracownicy gminni oddelegowywani byli do sprzątania obiektu i terenu przyległego do wspomnianej wiaty, by nie stawało się ono niechlubną wizytówką wsi.
W tym temacie podczas jednej z sesji radz gminzswoje pismo przedłożyła już radna Maria Orłowska, której temat estetyki wsi zawsze był bliski. - W związku z przebudową gminnej drogi i placu, autobusowa wiata usytuowana w tym miejscu nie spełnia już swego zadania i powinna być przeniesiona, skoro ma służyć dzieciom. Ponadto strasznie szpeci wizerunek zabytkowego kościoła, a w późniejszych godzinach staje się azylem dla niekulturalnych zachowań – brzmiał apel pani Marii.

Temat wiaty wracał także przy każdym spotkaniu mieszkańców ulicy Kasztanowej i Strażackiej z sekretarzem gminy Sadki Andrzejem Wiekierakiem oraz wykonawcą inwestycji.

W końcu ku uciesze wielu mieszkańców wiata w miniony piątek została zdemontowana. ++ Wójt planował już wcześniej zlikwidować tę wiatę, jednak nie uzyskał wówczas przychylności części mieszkańców. Wielu jednak mieszkańców bardzo chciało, by została ona zlikwidowana. Bardzo mocno za tym optowali rodzice dzieci przedszkolnych, które codziennie obserwowały okolice tego obiektu, przy którym zalegały butelki po alkoholu czy śmieci. Interwencje w tym miejscu odnotowywały także straż gminna i policja, które reagowały na zgłoszenia mieszkańców. Wiata ta usytuowana była w okolicach kościoła, naszego zabytku, który nie tylko odwiedzany jest przez mieszkańców, ale także przez osoby przyjeżdżające z różnych miejsc – poinformował Krzysztof Napieralski z Urzędu Gminy w Sadkach.

Obecnie wiata oczekuje na zamontowanie w innym miejscu. Możliwe, że jesienią stanie ona przy urzędzie gminnym. - Jest to teren monitorowany, zatem zapobiegnie to gromadzeniu się młodzieży w godzinach wieczornych i nocnych w różnych celach – poinformował pracownik urzędu.

Źródło: 

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Edmund, w dniu 26-06-2022 13:25:26 napisał:

  Moim zdaniem to najlepsza robota tej załogi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Młody człowiek lubujący się w napojach procentowych, w dniu 28-06-2022 14:35:48 napisał:

  O nie!! Musimy znaleźć inne miejsce. Jakieś propozycje?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konstrukcje stalowe
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)