Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

Projekt Erasmus+ dobiegł końca. Ciekawe warsztaty i spotkania

fot. UM w Łobżenicy

fot. UM w Łobżenicy

Po tygodniach intensywnych przygotowań, Szkoła# Podstawowa w Fanianowie jako główny organizator zakończyła tydzień wirtualnej mobilności – wymianę uczniów w Polsce „Bridges over opened minds” Erasmus + project. Brały w nim udział szkoły z Włoch, Rumunii i Chorwacji.

Pierwsze spotkanie wprowadzające było poświęcone przybliżeniu krajów i regionów szkół partnerskich. Uczniowie prezentowali historię, tradycje, kulturę swojego kraju, regionu i szkoły. Następnie uczniowie złamali kod wprowadzający hasło „All different, all equal” znaczący „Wszyscy różni, wszyscy równi”. „Przyjaźń, szacunek, tolerancja, wolność” to główne wartości, które staraliśmy się wspólnie odkrywać. Bardzo pomocną okazała się przy tym wirtualna tablica Padlet, na której dzieci mogły udostępniać swoje wrażenia i zdjęcia po realizacji zadań. Uczniowie wspólnie stworzyli historyjki „The Tales of Human Flash”, pracowali nad słownikiem z najbardziej przydatnymi wyrażeniami w językach wszystkich krajów partnerski, przy użyciu „Google Doc Book Creator”. Ciekawym wyzwaniem dla dzieci okazał się quiz stworzony w Kahoot pt. „Do you know these words”.

Zorganizowaliśmy warsztaty, podczas których nauczyciel prowadzący zademonstrował jak w prosty sposób, przy użyciu łatwo dostępnych rzeczy wykonać teatralne kukiełki. Następnie każdy kraj partnerski stworzył swoje własne i przedstawił wcześniej wymyślone sceny o przyjaźni, wolności, szacunku i tolerancji. Interesującym i rozwijającym elementem zajęć było projektowanie komiksów przy użyciu narzędzia „Toony Tools” a także plakatów i grafik z użyciem „Pizap”. Stworzone prace zostały zaprezentowane przed wszystkimi krajami partnerskimi.

Najważniejszym zadaniem w projekcie Erasmus+ była prezentacja aplikacji na smartfona stworzonej przez nauczyciela Panią Lidię Srokę – Polowy przy wykorzystaniu narzędzia „App Inventor 2”. Zawiera ona mapy i informacje o najważniejszych miejscach w regionie. Jej celem jest ułatwienie poruszania się osobom przyjeżdżającym do kraju partnerskiego aklimatyzację w nowym, nieznanym otoczeniu i sprawne poruszanie się po naszym regionie. Podczas wizyty w Polsce wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pracą w: Google, Survey Monkey, Padlet, Mentimeter, Genial.ly, Kahoot, Walkelet, Toony Tools, App Inventor, Meet, Book Creator, Google Drive, Jamboard oraz innymi przydatnymi aplikacjami..

W sobotę 12.06.2021r. odbyła się ceremonia zamknięcia. Podczas spotkania wirtualnego grupa Erasmus+ zaprezentowała się w krótkim programie artystycznym. Główny koordynator projektu Sonia Dumitrascu serdecznie podziękował Nam jako organizatorom wirtualnego tygodnia mobiliności za cały trud włożony w realizację tego przedsięwzięcia i dokonano ewaluacji. Ewaluacja wizyty z projektu odbyła się przy użyciu ankiety kreowanej w Survey Monkey oraz na podstawie indywidualnych wypowiedzi uczniów i nauczycieli.

Materiał: UM w Łobżenicy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Deska elewacyjna
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)