Projekt z ZUS dla uczniów. Ogłoszono konkurs plastyczny

fot. ZUS
Uczniowie szkół podstawowych, którzy przystąpili do # „Projektu z ZUS" mogą wziąć udział w konkursie na najlepszą pracę, która przedstawi dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Do wygrania są atrakcyjne nagrody. I etap konkursu odbędzie się już 21 marca.
Pozostało niewiele czasu na przygotowanie pracy konkursowej w ramach „Projektu z ZUS”. Prace mogą mieć formę plakatu, komiksu lub filmu i powinny odpowiadać na pytanie, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczestnicy konkursu mogą je wykonać samodzielnie, w parach lub w małych grupach (do 5 osób). Do 21 marca komisje szkolne wybiorą najlepsze prace, które następnie zostaną przesłane do komisji wojewódzkich do 4 kwietnia. Zwycięskie projekty powalczą
w etapie ogólnopolskim. Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najlepsze prace prezentowane są także na stronie internetowej ZUS-u, w zakładce Edukacja - informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
Do „Projektu z ZUS” można przystąpić przez cały rok, niezależnie od tego, czy uczniowie zdecydują się wziąć udział w konkursie. W ramach tego projektu odbywa się jedna lekcja, podczas której uczniowie mają okazję poznać podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, a także prawa
i obowiązki ubezpieczonych, płatników oraz świadczeniobiorców. Uczestnicy dowiadują się również, na jakie świadczenia mogą liczyć osoby objęte ubezpieczeniem. Młodzież, zainspirowana lekcją na temat ubezpieczeń społecznych, chętnie przystępuje do konkursu na najlepszą pracę, w której przedstawia, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne.
ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które ułatwią realizację przedsięwzięcia. Nauczyciele mogą liczyć na wsparcie merytoryczne oraz szkolenia. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz „Projektu z ZUS” można uzyskać:
• w oddziale ZUS w Bydgoszczy – Joanna Karsznia, tel. 502 007 721,
e-mail: joanna.karsznia@zus.pl,
• w oddziale ZUS w Toruniu – Sylwia Bratkowska-Gburek, tel. 502 009 961,
e-mail: sylwia.bratkowska-gburek@zus.pl.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod linkiem: https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus/materialy.
materiał: Krystyna Michałek regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim
Czytaj również
Dodaj komentarz
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
kierowca, w dniu 18-03-2025 07:43:12 napisał:
odpowiedz
On, w dniu 18-03-2025 12:03:15 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!