Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2021

Przygodowy rajd dla uczniów. Uczestnicy wykonali zadania

fot. Aktywna Kcynia

fot. Aktywna Kcynia

W poniedziałek,14 czerwca, Zespół Szkół im. S. Staszica wraz ze# Stowarzyszeniem Aktywna Kcynia zorganizowali przygodowy rajd dla uczniów szkoły.

Staszic Adventure Race (SAR) to rajd zespołowy będący połączeniem kilku dyscyplin (kajak, rower, bieg). Każda drużyna wraz ze swoim opiekunem miała do pokonania trasę 22km rowerem, 5km kajakiem oraz o 4 km biegu na orientację w lesie. Całe wydarzenie rozpoczęło się odprawą na Przystani w Nakle, którą przeprowadził Łukasz Kaniewski ze Stowarzyszenia Aktywna Kcynia. Została omówiona cała trasa. Osoby które wcześniej nie biegały z mapą otrzymały również wskazówki dotyczące orientacji sportowej. Rajd rozpoczął się spływem kajakowym, następnie drużyny przesiadły się na rowery. Z Przystani w Nakle uczniowie wraz z opiekunami musieli na podstawie mapy przedostać się na Arenę Biegu na Orientację w Studzienkach, znajdując po drodze punkty w lesie. Po dotarciu na miejsce zespoły otrzymały kolejne mapy tym razem mapy orientacji sportowej wraz z zadaniem znalezienia punktów zaznaczonych na mapie, cała trasa musiała być pokonana pieszo. Po wykonaniu zadania wszyscy przesiedli się na rowery i wrócili na Przystań w Nakle. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety z wykonanym zadaniem. Gratulujemy!!! Na koniec odbyło się wspólne ognisko i podsumowanie SAR. Zaczynamy już przygotowania do Staszic Adventure Race w następnym roku.

Opiekunami drużyn podczas wyścigu byli Alicja Kaniewska, Michał Stachowski oraz Marcin Kuliński.

Dziękujemy Starostwu Powiatu Nakielskiego za wszelkie wsparcie techniczne.

Materiał: Alicja Kaniewska - Aktywna Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 18 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)