Dziś mamy 17 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Przygotowania do kolejnego projektu. Rozmowy o celach wymiany

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież I LO im. B. Krzywoustego zakończyła realizację projektu w # Niemczech i już jest przygotowana do kolejnego projektu, który tym razem będzie realizowany od 9.09.- 14.09.2019r. w Nakle nad Notecią.

Odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników wymiany. Uczniowie dyskutowali o celach i programie wymiany. Tematem przewodnim naszego projektu jest "Przyjaźń bez granic". W ten sposób pragniemy wyjść niejako poza ramy nauki języka w klasie i stworzyć po raz kolejny możliwość rozwoju osobistego ucznia.

Poprzez możliwość osobistego doświadczania i poznawania kraju sąsiedzkiego, jego kultury i języka uświadamiamy naszym uczniom, że warto się uczyć języków, rozwijać wiedzę ogólną oraz przełamywać bariery. Każdy nasz projekt łączy wiedzę z umiejętnościami i kształtuje postawy tak, aby uczeń nie był bezradny poznawczo.

Projekt akcentuje także wzajemne kontakty partnerskie I LO oraz Elsterschloss-Gymnasium, miasta Nakła i Elsterwerdy oraz powiatów Nakielskiego i Elbe-Elster. Uczniowie kontaktują się już ze swoimi gośćmi i przygotowują się do wrześniowego spotkania.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

materiał: Koordynatorka wymiany - Rozalia Wencel.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)