Dziś mamy 18 października 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2019

Przygotowania do kolejnego projektu. Rozmowy o celach wymiany

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież I LO im. B. Krzywoustego zakończyła realizację projektu w # Niemczech i już jest przygotowana do kolejnego projektu, który tym razem będzie realizowany od 9.09.- 14.09.2019r. w Nakle nad Notecią.

Odbyło się spotkanie organizacyjne uczestników wymiany. Uczniowie dyskutowali o celach i programie wymiany. Tematem przewodnim naszego projektu jest "Przyjaźń bez granic". W ten sposób pragniemy wyjść niejako poza ramy nauki języka w klasie i stworzyć po raz kolejny możliwość rozwoju osobistego ucznia.

Poprzez możliwość osobistego doświadczania i poznawania kraju sąsiedzkiego, jego kultury i języka uświadamiamy naszym uczniom, że warto się uczyć języków, rozwijać wiedzę ogólną oraz przełamywać bariery. Każdy nasz projekt łączy wiedzę z umiejętnościami i kształtuje postawy tak, aby uczeń nie był bezradny poznawczo.

Projekt akcentuje także wzajemne kontakty partnerskie I LO oraz Elsterschloss-Gymnasium, miasta Nakła i Elsterwerdy oraz powiatów Nakielskiego i Elbe-Elster. Uczniowie kontaktują się już ze swoimi gośćmi i przygotowują się do wrześniowego spotkania.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

materiał: Koordynatorka wymiany - Rozalia Wencel.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)