Dziś mamy 19 stycznia 2018, piątek, imieniny obchodzą:
12 grudnia 2017

Przyszli technicy architektury krajobrazu uczestniczą w kursie

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Od 4 listopada grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu #w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Samostrzelu uczestniczy w kursie Projektowanie zieleni w krajobrazie miejskim – zieleń jako element ładu przestrzennego.

Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Powiat Nakielski w partnerstwie z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu w ramach projektu pn. „Szkoła zawodowa świadomym wyborem – II edycja” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Podczas sobotnich warsztatów prowadzonych przez architekta krajobrazu -  p. Adriannę Rutkowską młodzież zapoznała się z podstawowymi regułami aranżacji przestrzeni zieleni miejskiej,  schematem funkcjonalno – przestrzennym oraz inspiracjami i katalogiem dobrych praktyk w projektowaniu krajobrazu miejskiego. Porównanie dobrych i złych praktyk w projektowaniu zieleni miejskiej w najbliższym otoczeniu wywołały ożywioną dyskusję wśród przyszłych architektów krajobrazu. Niezwykle ciekawe okazały się zajęcia terenowe pt. „Wyspa Młyńska rewitalizacja zielonej enklawy Bydgoszczy”, podczas których uczniowie samodzielnie wykonali inwentaryzację szaty roślinnej  oraz obiektów architektury krajobrazu.  Sporządzone szkice,  mapki oraz fotografie wykorzystane zostały podczas kolejnych zajęć, na których wykonywano makiety Wyspy Młyńskiej. Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejne spotkania warsztatowe, które umożliwiają im wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.

Materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)