Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Radni dali "zielone światło". Wyjście z KPWiK coraz bliżej

fot. KM/arch.

fot. KM/arch.

W środę, 5 grudnia po raz trzeci obradowali sadkowcy radni. Podjęto wiele istotnych # dla mieszkańców uchwał. Jedną z nich jest uchwała intencyjna o wyjściu gminy Sadki z KPWiK Szubin.

- Panie wójcie jeżeli mamy podjąć tak ważną uchwałę w sprawie KPWiK proszę o przedstawienie, jakie inwestycje zostały wykonane przez spółkę przez trwanie kadencji wójta oraz ile pieniędzy przeznaczyliśmy z budżetu gminy - zwróciła się do wójta radna Czelińska. Dariusz Gryniewicz odpowiedział, że w ciągu całej kadencji na bieżąco informował o inwestycjach wykonywanych przez KPWiK na terenie gminy Sadki i radni mieli czas zapoznać się z tymi materiałami. Radna powiedziała, że sama jest radną kolejną kadencje, ale zależy jej żeby nowi radni oraz mieszkańcy mogli mieć odpowiednią wiedzę, przed podjęciem takiej decyzji. Koniec końców zestawienie nie zostało przedstawione. Krzysztof Palacz zwrócił tylko swoje uwagi w sprawie projektu uchwały. W swoim głosie zarzucał wojtówi, że mieszkańcy tak naprawdę nie wiedzą, co ich czeka po wyjściu ze spółki. - Może przed podjęciem tak ważnej decyzji należałoby wysłuchać dwóch stron? Krzysztof Palacz zarzucił także wójtowi że podjęcie tej uchwały będzie miało na celu spełnienie "małego partykularnego"interesu wójta. Dariusz Gryniewicz odniósł się do apelu radnego Palacza, jednocześnie apelując do radnych, aby podjęli decyzję o wystąpieniu ze spółki.

Głos zabrała jeszcze radna Czelińska, która jest zdania, że koszty jakie poniesie gmina w związku z wystąpieniem ze spółki są wysokie, a ponadto, nieznana jest wysokość opłat jakie faktycznie mają ponosić mieszkańcy. - Co z inwestycjami?- zapytała radna. - Uważam podjęcie tej uchwały za cofanie się gminy w rozwoju - przyznała Hanna Czelińska.

Wójt przytoczył jeszcze kilka, znanych już argumentów za wystąpieniem ze spółki, jak np. brak przedstawiciela z gminy Sadki w radzie nadzorczej spółki.

Radny Łukasz Palacz dopytał jeszcze o inne podmioty, które mogłyby przejąć gminę Sadki. Wójt poinformował, że jednym z podmiotów, który może przejąć gminę po wyjściu ze spółki jest KPWiK Nakło, jednak robienie kalkulacji czy też "sondowanie" na temat przejęcia przez inne podmioty będzie możliwe dopiero po podjęciu uchwały intencyjnej. Wójt zaakcentował, że spółka działała na szkodę mieszkańców gminy Sadki.

Podczas debaty radna Mariola Białczyk przyznała, że prezes KPWiK Szubin nie był skłonny obniżać cen, czy też proponować innych rozwiązań, a uchwała mogłaby otworzyć pole do debaty.

Na koniec radny Krzysztof Palacz stwierdził, że mimo wszystko wójt manipuluje faktami.

Co było do przewidzenia, nie wszyscy radni byli za wyjściem z KPWiK. Głos "za" oddali radni: Mariola Białczyk, Andrzej Bilicki, Wojciech Frąckowiak, Dariusz Mateja, Jacek Mierwa, Alina Musiał, Andrzej Niedbała, Michał Olejniczak, Anna Rózga, Tomasz Wiśniewski. Przeciw uchwale byli radni: Hanna Czelińska, Krzysztof Palacz, Łukasz Palacz. Radny Michał Piszczek wstrzymał się od głosu.

Radni ostatecznie przyjęli uchwałę intencyjną o wyjściu ze spółki. A co Państwo sądzą o tej decyzji? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie. 

Ankieta

Czy jesteś za wyjściem gminy Sadki z KPWiK Szubin?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (22)

  Mieszkaniec , w dniu 05-12-2018 17:49:38 napisał:

  Już teraz widać kto jest przeciwny i nadal będzie robił wójtowi pod górkę. Ta grupa może teraz wójta w buty pocałować. Jak pasują im takie stawki to n8ech pozostałym mieszkańcom dokładają do każdego rachunku.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (21)

  Ma, w dniu 05-12-2018 18:17:27 napisał:

  Ani słowa o podwyżce opłat za śmieci. No cóż to tylko 50% więcej. No ale to przecież takie fajne można Wójta w buty za to całować w podzięce.

  odpowiedz

  • -3 (15)

  Aga, w dniu 05-12-2018 18:42:39 napisał:

  Zobaczymy co zaoferuje nowa spółka i kto znajdzie się w radzie nadzorczej.Nowa rada będzie zawsze na tak zobaczymy jak długo.Podwyżki za śmieci pukają do drzwi ti chyba było ważniejsze do omówienia.

  odpowiedz

  • 2 (16)

  Mieszkaniec, w dniu 05-12-2018 18:46:11 napisał:

  Teraz sondaż robicie jak już przeszło.Nie ośmieszajcie się.

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Jola, w dniu 05-12-2018 19:52:57 napisał:

  Olać Szubin.

  odpowiedz

  • -3 (13)

  Mieszkaniec, w dniu 05-12-2018 20:18:46 napisał:

  No nic nowe miejsca pracy powstaną ..... wiadomo dla kogo a my za to zapłacimy tak jak za śmieci. Niech nikt nie myśli że będzie taniej. Tak jak wójt obiecał taniej za śmieci.

  odpowiedz

  • -4 (16)

  sadkowianka, w dniu 05-12-2018 20:35:57 napisał:

  Pod górkę to wy sami sobie robicie. Wójt jest mistrzem manipulacji. Gratuluję głupoty.

  odpowiedz

  • 1 (21)

  Sadki, w dniu 05-12-2018 20:54:48 napisał:

  Panie K.Palacz zejdz pan na ziemie a nie bujasz w obłokach obserwujac pana zachowanie to widze ze to pan bedzie najwiekszym manipulantem tej kadencji

  odpowiedz

  • 1 (21)

  Oburzony, w dniu 05-12-2018 21:11:43 napisał:

  Największym manipulantem tej kadencji to będzie wójt. Niestety tytuł nie do odebrania.

  odpowiedz

  • 2 (12)

  Nika, w dniu 05-12-2018 23:38:17 napisał:

  50%więcej za śmieci czyli 18 zł za osobę, ja sortuje jak głupia a panowie którzy odbierają plastik i szkło walą wszystko do jeden smieciary gdzie tu logika, Dzisiaj to widziałam!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (12)

  Mieszkanka , w dniu 06-12-2018 07:40:11 napisał:

  Czy strona www.sadki2018.pl będzie nadal aktualizowana? Interesuje mnie relacja z sesji..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (13)

  Zbych -Nakło, w dniu 06-12-2018 08:59:55 napisał:

  Jestem ciekawy kiedy w KPWiK Nakło znajdzie posadę p. H..... ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Meble kuchenne
Deska elewacyjna
Stół z blatem szklanym + krzesła
Nowe stylizacje
Siłownia
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)