Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2018

Radni zdecydowali. Ustalono wynagrodzenie dla wójta

fot.MM

fot.MM

W piątek, 30 listopada zorganizowano II sesję Rady Gminy# w Sadkach. Podczas trwania obrad radni między innymi powołali składy osobowe komisji oraz ustalili wynagrodzenie dla wójta.

Po otwarciu sesji przez przewodniczącego Andrzeja Niedbałę oraz wygłoszeniu przez wójta Dariusza Gryniewicza sprawozdania z działalności w okresie między sesjami oraz sprawozdania o stanie gminy z poprzedniej kadencji, radni wybrali spośród siebie członków poszczególnych komisji oraz ich przewodniczących. W przypadku komisji infrastruktury technicznej i finansów, a także komisji infrastruktury społecznej – przewodniczącego wybiorą tylko jej członkowie. W przypadku pozostałych komisji przewodniczących wybierali wszyscy radni.

Oto składy osobowe powołanych tego dnia komisji:
Komisja Rewizyjna

Alina Musiał (przewodnicząca)
Jacek Mierwa
Wojciech Frąckowiak
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Anna Rózga (przewodnicząca)
Łukasz Palacz
Tomasz Wiśniewski
Komisja Infrastruktury Technicznej i Finansów
Dariusz Mateja
Michał Piszczek
Hanna Czelińska
Michał Olejniczak
Komisja Infrastruktury Społecznej
Mariola Białczyk
Monika Mroczkowska
Krzysztof Palacz

Następnie po przyjęciu przez radnych uchwały dotyczącej wprowadzenia zmian do budżetu gminy Sadki na 2018 rok, przyszedł czas na jeden z głównych punktów obrad. Radni mieli ustalić wynagrodzenie wójta gminy Sadki. Zgodnie z przewidywaniami, radni przyjęli większością głosów projekt zaproponowanej uchwały, na mocy której wynagrodzenie wójta będzie się składać z:

Wynagrodzenie zasadnicze – 4 tys. 700 zł

Dodatek funkcyjny – 1 tys. 900 zł

Dodatek specjalny w wysokości 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego: 2 tys. 640 zł

Ponadto, oprócz planowanego wynagrodzenia, wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz inne świadczenia.

Tym samym straciła moc uchwała z dnia 25 stycznia 2017 roku, kiedy to radni ówczesnej kadencji zdecydowali o znacznym obniżeniu pensji Dariuszowi Gryniewiczowi. Wtedy jego pensja wynosiła „zaledwie” 5 tys. 640 z, czyli dokładnie o 3 tys. 600 zł mniej niż aktualnie.

Na zakończenie radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019” oraz zmieniającą uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Sadki do tworzonego Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk oraz wskazania osoby do reprezentowania gminy we wspomnianym stowarzyszeniu – nową osobą powołaną do reprezentowania gminy została kierownik referatu inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki komunalnej, Michalina Zygmunt

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 23 (29)

  Wyborca, w dniu 01-12-2018 19:24:48 napisał:

  Monia i Andzia *jedna ładniejsza od drugiej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -14 (22)

  gminny, w dniu 02-12-2018 11:51:23 napisał:

  przykre

  odpowiedz

  • 4 (18)

  Mis, w dniu 02-12-2018 12:07:22 napisał:

  Michał co robiłeś w nocy?

  odpowiedz

  • -7 (29)

  Piotr, w dniu 02-12-2018 23:36:47 napisał:

  To jest po prostu kpina, jak można podnieść wynagrodzenie do 9200 komuś kto nawet nie wytrzymuje w pracy 8 godzin. Oto od czego zaczyna słaba rada na czele z takim przewodniczącym. Wstyd dla radnych!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (18)

  wyborca z Gminy, w dniu 03-12-2018 21:08:16 napisał:

  Krótko! Mieliśmy "taniego" Wójta. Fakt! Rada obniżyła Panu Wójtowi, 25 stycznia 2017 roku, wynagrodzenie do "głodowego" poziomu 5,640zł Fakt! I od stycznia 2017r. musiał żyć za tą "biedną" pensję. Pomimo tego, zdecydował się startować w wyborach. Fakt! Wygrał wybory większością głosów mieszkańców Gminy Fakt! Wniosek: Wg. elektoratu pracował świetnie. Na II sesji radni podnieśli uposażenie Wójta o 3,6 tys. Fakt! Pytanie: po co? Żeby pracował "świetniej"?. Czy gmina taka bogata? Czy o taką decyzję świeżo upieczonych radnych wyborcom chodziło? Ja się pod tym nie podpisuję. Cieszę się, że radny z mojego okręgu był przeciw.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (16)

  wyborca, w dniu 04-12-2018 06:45:28 napisał:

  w żadnej z gmin w powiecie nie było takiego bałaganu przy powoływaniu komisji rewizyjnej jak w Sadkach. Przewodniczący kompletnie nieprzygotowany a opinie radcy na temat ilości radnych w komisji to mistrzostwo świata. Wybierano skład a nie wiedziano ilu członków ma liczyć komisja, bo jak powiedział przewodniczący w porządku sesji nie było projektu takiej uchwały.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Ewelina, w dniu 04-12-2018 13:27:06 napisał:

  Wyborca, gdybyś się bardziej zainteresował, to wiedziałbyś, że Gmina żadnego radcy nie posiada . Hahahaa. Chciałeś błysnąć tylko coś Ci nie wyszło... :P

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Wulkanizacja
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Blacharstwo
Meble kuchenne
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Lakiernictwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)