Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2018

Radni zdecydowali. Ustalono wynagrodzenie dla wójta

fot.MM

fot.MM

W piątek, 30 listopada zorganizowano II sesję Rady Gminy# w Sadkach. Podczas trwania obrad radni między innymi powołali składy osobowe komisji oraz ustalili wynagrodzenie dla wójta.

Po otwarciu sesji przez przewodniczącego Andrzeja Niedbałę oraz wygłoszeniu przez wójta Dariusza Gryniewicza sprawozdania z działalności w okresie między sesjami oraz sprawozdania o stanie gminy z poprzedniej kadencji, radni wybrali spośród siebie członków poszczególnych komisji oraz ich przewodniczących. W przypadku komisji infrastruktury technicznej i finansów, a także komisji infrastruktury społecznej – przewodniczącego wybiorą tylko jej członkowie. W przypadku pozostałych komisji przewodniczących wybierali wszyscy radni.

Oto składy osobowe powołanych tego dnia komisji:
Komisja Rewizyjna

Alina Musiał (przewodnicząca)
Jacek Mierwa
Wojciech Frąckowiak
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
Anna Rózga (przewodnicząca)
Łukasz Palacz
Tomasz Wiśniewski
Komisja Infrastruktury Technicznej i Finansów
Dariusz Mateja
Michał Piszczek
Hanna Czelińska
Michał Olejniczak
Komisja Infrastruktury Społecznej
Mariola Białczyk
Monika Mroczkowska
Krzysztof Palacz

Następnie po przyjęciu przez radnych uchwały dotyczącej wprowadzenia zmian do budżetu gminy Sadki na 2018 rok, przyszedł czas na jeden z głównych punktów obrad. Radni mieli ustalić wynagrodzenie wójta gminy Sadki. Zgodnie z przewidywaniami, radni przyjęli większością głosów projekt zaproponowanej uchwały, na mocy której wynagrodzenie wójta będzie się składać z:

Wynagrodzenie zasadnicze – 4 tys. 700 zł

Dodatek funkcyjny – 1 tys. 900 zł

Dodatek specjalny w wysokości 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego: 2 tys. 640 zł

Ponadto, oprócz planowanego wynagrodzenia, wójtowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę, nagroda jubileuszowe, dodatkowe wynagrodzenie roczne oraz inne świadczenia.

Tym samym straciła moc uchwała z dnia 25 stycznia 2017 roku, kiedy to radni ówczesnej kadencji zdecydowali o znacznym obniżeniu pensji Dariuszowi Gryniewiczowi. Wtedy jego pensja wynosiła „zaledwie” 5 tys. 640 z, czyli dokładnie o 3 tys. 600 zł mniej niż aktualnie.

Na zakończenie radni przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2019” oraz zmieniającą uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Sadki do tworzonego Stowarzyszenia Partnerstwo dla Krajny i Pałuk oraz wskazania osoby do reprezentowania gminy we wspomnianym stowarzyszeniu – nową osobą powołaną do reprezentowania gminy została kierownik referatu inwestycji, planowania przestrzennego i gospodarki komunalnej, Michalina Zygmunt

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 23 (29)

  Wyborca, w dniu 01-12-2018 19:24:48 napisał:

  Monia i Andzia *jedna ładniejsza od drugiej

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -14 (22)

  gminny, w dniu 02-12-2018 11:51:23 napisał:

  przykre

  odpowiedz

  • 4 (18)

  Mis, w dniu 02-12-2018 12:07:22 napisał:

  Michał co robiłeś w nocy?

  odpowiedz

  • -7 (29)

  Piotr, w dniu 02-12-2018 23:36:47 napisał:

  To jest po prostu kpina, jak można podnieść wynagrodzenie do 9200 komuś kto nawet nie wytrzymuje w pracy 8 godzin. Oto od czego zaczyna słaba rada na czele z takim przewodniczącym. Wstyd dla radnych!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -10 (18)

  wyborca z Gminy, w dniu 03-12-2018 21:08:16 napisał:

  Krótko! Mieliśmy "taniego" Wójta. Fakt! Rada obniżyła Panu Wójtowi, 25 stycznia 2017 roku, wynagrodzenie do "głodowego" poziomu 5,640zł Fakt! I od stycznia 2017r. musiał żyć za tą "biedną" pensję. Pomimo tego, zdecydował się startować w wyborach. Fakt! Wygrał wybory większością głosów mieszkańców Gminy Fakt! Wniosek: Wg. elektoratu pracował świetnie. Na II sesji radni podnieśli uposażenie Wójta o 3,6 tys. Fakt! Pytanie: po co? Żeby pracował "świetniej"?. Czy gmina taka bogata? Czy o taką decyzję świeżo upieczonych radnych wyborcom chodziło? Ja się pod tym nie podpisuję. Cieszę się, że radny z mojego okręgu był przeciw.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -4 (16)

  wyborca, w dniu 04-12-2018 06:45:28 napisał:

  w żadnej z gmin w powiecie nie było takiego bałaganu przy powoływaniu komisji rewizyjnej jak w Sadkach. Przewodniczący kompletnie nieprzygotowany a opinie radcy na temat ilości radnych w komisji to mistrzostwo świata. Wybierano skład a nie wiedziano ilu członków ma liczyć komisja, bo jak powiedział przewodniczący w porządku sesji nie było projektu takiej uchwały.

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Ewelina, w dniu 04-12-2018 13:27:06 napisał:

  Wyborca, gdybyś się bardziej zainteresował, to wiedziałbyś, że Gmina żadnego radcy nie posiada . Hahahaa. Chciałeś błysnąć tylko coś Ci nie wyszło... :P

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sprawdzanie geometrii kół
MEBLE PIOTR PASIEKA
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Krzesło młodzieżowe
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)