Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2020

Rekord zakażeń koronawirusem. Adrian Mól o sytuacji w województwie

fot. archiwum

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy rekord zakażeń# koronawirusem w naszym województwie. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1500 zakażeń koronawirusem. W tej kwestii wypowiedział się Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól.

- Niestety nie widzimy jeszcze skutków obostrzeń, które obowiązują w naszym kraju od kilkunastu dni, ale oczywiście na to jest jeszcze za wcześnie. Takie pierwsze skutki będą widoczne lub powinny być widoczne, tak naprawdę w przyszłym tygodniu - przekazał Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól. 

W swojej dzisiejszej wypowiedzi nawiązał również do manifestacji, które odbywają się od kilku dni w Polsce i  ich wpływu na sytuację epidemiologiczną. - Oczywiście na sytuację epidemiczną negatywny wpływ na wzrost liczby zachorowań mogą mieć niestety manifestacje, które są też widoczne w wielu dużych miastach naszego województwa, co też może się przełożyć na wzrost liczby zakażonych za dwa, trzy tygodnie. Także wówczas będziemy też mieć tę wiedzę - informuje rzecznik Mól.  

Adrian Mól poinformował również, że ostatniej doby w większości odnotowano ogniska rozproszone. Jest również jedno duże ognisko w DPS-ie w Nowej Wsi (pow. lipnowski). 

- Cały czas też poszerzamy liczbę dostępnych łóżek w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie tych łóżek tzw. covidowych jest 1150, z czego 633 są zajęte. Jeśli chodzi o łóżka respiratorowe w tej chiwli mamy łóżek około 100, gdzie połowa z nich jest obecnie zajęta - powiedział Adrian Mól. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  Gnojokok, w dniu 27-10-2020 16:46:41 napisał:

  To jest bardzo ciekawe. Im większe zostały wprowadzone obostrzenia, tym więcej przypadków się wykrywa. Mimo tego wszyscy w szalonym widzie idą w tę stronę. Nikt nie bierze pod uwagę ile z tych wykrytych przypadków to faktycznie chorujący, nie znajdzie się takiej informacji. Praktycznie od wszystkich specjalistów dowiesz się, że ok. 90 % w ogóle nie zachoruje. Oczywiście część z tych specjalistów uważa, że te 90% choruje bezobjawowo co jest bzdurą. Pozostaje te 10%, z których zdecydowana większość przechoruje lekko, a tyko 1% z tych 10% ma szansą umrzeć, w zdecydowanej większości z powodu przewlekłych chorób, na jakie byli leczeni. I z tego powodu zamyka się wszystkich pod kluczem? Chyba tylko naiwny może w to uwierzyć. Czyżby potwierdzała się teza mówiąca o tym,że maski szkodzą i stoją za dobowym przyrostem-?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  E, w dniu 27-10-2020 19:10:37 napisał:

  Dziwne ze sławi ludzie jak unich wykryje się covid to dwa dni i już są zdrowi a zwykly człowiek leży niby pod respiratorem caly siny itd.debile co wierza w to gowno

  odpowiedz

  • 4 (6)

  ZjednoczmySiłe, w dniu 28-10-2020 00:01:05 napisał:

  Uświadamiajmy osoby starsze . Nie atakujmy kościołów właśnie tego chce mały karakan z PiSu ... Jeszcze bardziej nas podzielić ... Bądźmy solidarni wyjdźmy na ulicę . I walczmy o prawa kobiet bo kobieta jest Polską

  odpowiedz

  • 1 (1)

  jok , w dniu 28-10-2020 10:32:35 napisał:

  niewiem skąd tych baranów biorą

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Figa, w dniu 28-10-2020 11:51:10 napisał:

  Śmiech pusty bierze, gdy kolejny raz czytam o tym, ile to łóżek czeka chorych. Kłopot w tym, że same łóżka nikogo nie wyleczą. Brakuje personelu medycznego, który zajmie się leżącymi na tych łóżkach. O tym "drobiazgu" niestety się nie wspomina. W ramach ciekawostki dodam, że do puli tych magicznych mebli zalicza się często łóżeczka dziecięce, chociaż pacjentami są prawie sami ludzie dorośli. Śmieszno i strasznie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przewóz krajowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa magazynów
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Nowe stylizacje
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)