Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Rolniku! Do 30 czerwca br. możesz zgłosić szkodę rolniczą

fot. archiwum

fot. archiwum

Do końca czerwca br. producenci rolni, w# których gospodarstwach rolnych powstały szkody w uprawach rolnych mogą składać wnioski o pomoc.

Wnioski należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na stronie internetowej. Do wniosku należy dołączyć protokół oszacowania szkód.

Warunki

  • Pomoc za szkody spowodowane wystąpieniem w 2020 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny.
  • Potwierdzony przez wojewodę protokół oszacowania szkód przekraczających 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym.

Aplikacja „Zgłoś szkodę rolniczą”

W przypadku suszy protokoły oszacowania szkód są dostępne w publicznej aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” otwieranej przez producenta rolnego jego Profilem Zaufanym – w oknie Status sprawy.

Protokoły są dostępne wyłącznie w przypadku gdy oszacowane szkody spowodowane wystąpieniem w uprawach rolnych w 2020 roku suszy przekraczają 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym z trzech ostatnich lat i w ubiegłym roku producent rolny złożył w tej aplikacji wniosek o oszacowanie strat.

Materiał: MRiRW

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    MYŚLIWY, w dniu 20-06-2021 19:38:16 napisał:

    Jestem ciekawy ,który rolnik napiszę prawdę i potrąci to co dostał od koła łowieckiego za szkody wyrządzoną przez zwierzynę..?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Narożniki
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Remonty mieszkań
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)