Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2019

Rozmawiali o bezpieczeństwie. Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami

fot.pow

fot.pow

Asp. Szymon Kujawa z mroteckiego komisariatu spotkał się z uczniami szkół w Anielinach i Witosławiu# by porozmawiać na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Młodzież usłyszała wiele cennych rad.

W Szkole Podstawowej w Witosławiu i Zespole Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach dzielnicowy z Mroczy, asp. Szymon Kujawa spotkał się z uczniami, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Mundurowy przypominał o korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk, przestrzegał przed wypoczynkiem nad wodą bez nadzoru osób dorosłych i mówił o niebezpieczeństwach związanych z nieodpowiedzialnymi zabawami na kąpieliskach. Nie zabrakło też informacji na temat właściwego zachowania na terenach leśnych, szczególnie policjant zwracał uwagę na przestrzeganie przepisów pożarowych.

Mowa była również na temat zasad ruchu drogowego z jednoczesnym przypomnieniem o konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe podczas przemieszczania się po trasach.

Dzielnicowy prosił też słuchaczy o ostrożność podczas pomocy rodzicom przy pracach polowych oraz rozwagę podczas zabaw w domu i w jego najbliższej okolicy.

W spotkaniach z asp. Szymonem Kujawą udział wzięło łącznie 38 przedszkolaków oraz ponad 100 uczniów klas I – VII.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Pieczątki Colop
Masaż gorącymi kamieniami
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble łazienkowe
Pomoc drogowa
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)