Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego. Poznaliśmy laureatów

fot. MM

fot. MM

W sobotę w Sadkach podczas sympozjum naukowego, laureaci konkursu # literackiego oraz plastycznego z okazji 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w Sadkach mogli odebrać przyznane im nagrody. Poziom prac był bardzo wysoki.

Konkursy o nazwach: „Janku, narysuję Ci mój świat” oraz „Janku, opowiem Ci swój świat” skierowane były do różnych grup wiekowych. Tajemniczy „Janek” pojawiający się w tytułach konkursów to nikt inny jak Jan Toporowicz – jedna z ofiar Selbschutzu.

Konkurs plastyczny skierowany był do dzieci oraz uczniów szkoły podstawowej. Komisja konkursowa w składzie: ks. Michał Damazyn, Iwona Biniak i Alicja Stałowska dokonała oceny 117 prac, uwzględniając zgodność pracy z tematem wiodącym konkursu, pomysłowość i stopień trudności, oryginalność, kreatywność, formę estetyczną pracy, walory artystyczne, technikę oraz staranność wykonania, a także kolorystykę i kompozycję prac. Drugi konkurs przeznaczony był dla szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników było napisanie w dowolnej formie własnej pracy literackiej na temat: „Janku, opowiem Ci mój świat”

Konkursy miały na celu aktywizację uczniów i włączenie ich w obchody 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w gminie Sadki, a także pogłębienie wiedzy o historii regionu i bohaterach często nieznanych, budowanie poczucia lokalnej i narodowej tożsamości oraz kształtowanie wśród uczniów patriotycznych postaw i zachowań. Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursów.

Konkurs „Janku, narysuję Ci mój świat”

Kategoria – dzieci przedszkolne:
1. Alan Patyna
2. Alicja Serwus
3. Maria Ciołek
Wyróżnienia: Marianna Żebrak, Gracjan Żmudziński, Lena Kubik

Kategoria – uczniowie klas I-III SP:
1. Julia Siemion
2. Maja Brzozowska
3. Gabrysia Krzemińska
Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak, Amelka Porembska, Kacper Warmiński

Kategoria – uczniowie klas IV-VI SP:
1. Piotr Mleszczak
2. Maria Drajer
3. Antonina Brzozowska

Wyróżnienia: Maja Wajer, Maciej Ulatowski

Konkurs „Janku, opowiem Ci mój świat”
1. Weronika Smełsz
2. Mateusz Jagodziński
3. Laura Pachacz
Wyróżnienia: Igor Lemke, Julia Różańska, Maja Sekulska, Zuzanna Strzyżewska

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Nowoczesny styl
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)