Dziś mamy 21 marca 2018, środa, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Rzeźbili w owocach i warzywach. Warsztaty prowadziła Anna Sprengel-Król

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec listopada dzieci i uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie wyjechały #do świetlicy wiejskiej w Małocinie. Zorganizowano dla nich warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach - carving. Prowadziła je pani Anna Sprengel-Król.

Uczestnicy mieli również możliwość zwiedzenia najbliższych okolic Dębowa. Gospodarze podjęli dzieci i młodzież ciepłym poczęstunkiem. Pierwsze wzmianki o fantazyjnym, artystycznym wycinaniu owoców i warzyw pochodzą z Chin. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały sztukę carvingu za element dziedzictwa narodowego. W celu propagowania i ochrony fantazyjne wycinanie z warzyw i owoców wprowadzono do kanonu zajęć szkolnych. Carving to umiejętność wymagająca cierpliwości, skupienia i uwagi, ale za to efekty pracy są bardzo satysfakcjonujące. Taka owocowa, czy warzywna „rzeźba” smakuje każdemu „niejadkowi”. Mini – warsztaty obejmowały naukę doboru materiału „rzeźbiarskiego”, posługiwania się podstawowym sprzętem, zaznajomienie się z podstawowymi cięciami i technikami rzeźbienia oraz wykonywanie podstawowych form dekoracyjnych.

Uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach dzięki projektowi Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa pt. "Nakręceni ekologiczno-turystycznie" we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Małocina”. Projekt współfinansowany jest przez Powiat Nakielski i Radę Rodziców. Zajęcia odbyły się przy współpracy z Centrum Kształcenia w Dębowie.

Materiał: Wanda Olewicz-Chuda, Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie materiału.

Oceń artykuł: 19 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)