Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Rzeźbili w owocach i warzywach. Warsztaty prowadziła Anna Sprengel-Król

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec listopada dzieci i uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie wyjechały #do świetlicy wiejskiej w Małocinie. Zorganizowano dla nich warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach - carving. Prowadziła je pani Anna Sprengel-Król.

Uczestnicy mieli również możliwość zwiedzenia najbliższych okolic Dębowa. Gospodarze podjęli dzieci i młodzież ciepłym poczęstunkiem. Pierwsze wzmianki o fantazyjnym, artystycznym wycinaniu owoców i warzyw pochodzą z Chin. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały sztukę carvingu za element dziedzictwa narodowego. W celu propagowania i ochrony fantazyjne wycinanie z warzyw i owoców wprowadzono do kanonu zajęć szkolnych. Carving to umiejętność wymagająca cierpliwości, skupienia i uwagi, ale za to efekty pracy są bardzo satysfakcjonujące. Taka owocowa, czy warzywna „rzeźba” smakuje każdemu „niejadkowi”. Mini – warsztaty obejmowały naukę doboru materiału „rzeźbiarskiego”, posługiwania się podstawowym sprzętem, zaznajomienie się z podstawowymi cięciami i technikami rzeźbienia oraz wykonywanie podstawowych form dekoracyjnych.

Uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach dzięki projektowi Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa pt. "Nakręceni ekologiczno-turystycznie" we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Małocina”. Projekt współfinansowany jest przez Powiat Nakielski i Radę Rodziców. Zajęcia odbyły się przy współpracy z Centrum Kształcenia w Dębowie.

Materiał: Wanda Olewicz-Chuda, Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie materiału.

Oceń artykuł: 19 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)