Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Rzeźbili w owocach i warzywach. Warsztaty prowadziła Anna Sprengel-Król

fot. pow.

fot. pow.

Pod koniec listopada dzieci i uczniowie Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie wyjechały #do świetlicy wiejskiej w Małocinie. Zorganizowano dla nich warsztaty rzeźbienia w owocach i warzywach - carving. Prowadziła je pani Anna Sprengel-Król.

Uczestnicy mieli również możliwość zwiedzenia najbliższych okolic Dębowa. Gospodarze podjęli dzieci i młodzież ciepłym poczęstunkiem. Pierwsze wzmianki o fantazyjnym, artystycznym wycinaniu owoców i warzyw pochodzą z Chin. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały sztukę carvingu za element dziedzictwa narodowego. W celu propagowania i ochrony fantazyjne wycinanie z warzyw i owoców wprowadzono do kanonu zajęć szkolnych. Carving to umiejętność wymagająca cierpliwości, skupienia i uwagi, ale za to efekty pracy są bardzo satysfakcjonujące. Taka owocowa, czy warzywna „rzeźba” smakuje każdemu „niejadkowi”. Mini – warsztaty obejmowały naukę doboru materiału „rzeźbiarskiego”, posługiwania się podstawowym sprzętem, zaznajomienie się z podstawowymi cięciami i technikami rzeźbienia oraz wykonywanie podstawowych form dekoracyjnych.

Uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach dzięki projektowi Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa pt. "Nakręceni ekologiczno-turystycznie" we współpracy ze Stowarzyszeniem „Razem dla Małocina”. Projekt współfinansowany jest przez Powiat Nakielski i Radę Rodziców. Zajęcia odbyły się przy współpracy z Centrum Kształcenia w Dębowie.

Materiał: Wanda Olewicz-Chuda, Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie materiału.

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)