Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. GDOŚ wydał już decyzje środowiskowe

fot. portalkujawski.pl

fot. portalkujawski.pl

W zakończonym tygodniu GDOŚ w Szczecinie wydał decyzje# środowiskową dla liczącego 108 km odcinka planowanej drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Stargardem i Piłą. Realizacja tej inwestycji znacznie usprawni skomunikowanie Bydgoszczy ze Szczecinem.

Teraz trzeba czekać aż ta decyzja się uprawomocni, jeżeli nie wpłyną odwołania to może nastąpić już wkrótce. W przypadku odwołań na prawomocną decyzję możemy poczekać nawet przeszło rok. Po uprawomocnieniu się dcyzji środowiskowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła ogłosić przetarg na przedmiotowy odcinek, po wcześniejszym zabezpieczeniu przez rząd środków finansowych.

Inna istotna inwestycja to trwające postępowanie przetargowe na rozbudowę obwodnicy Wyrzyska biegnącej wzdłuż planowanej drogi S-10. Otwarta w 2009 roku obwodnica jest jednopasmowa, po realizacji tej inwestycji będzie ona dostosowana do standardu drogi ekspresowej.

W ostatnim czasie – o czym lokalne media nie raz informowały, rozpisano także przetargi na poszczególne odcinki S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Harmonogram budowy S-10 zakłada w pierwszej kolejności wybudowanie drogi pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem, w kolejnym etapie ma powstać odcinek Bydgoszcz – Szczecin, na samym końcu odcinek Toruń – obwodnica Warszawy.

Źródło: portalkujawski.pl 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Gnojokok, w dniu 26-07-2021 16:57:37 napisał:

  Droga śmierci melodią dalekiej przyszłości.Wszystko to od wielu wielu lat to tylko działania pozorowane,rozwleczone w czasie.Klasyczne bicie piany i polityczny bełkot przed zbliżającymi się wyborami.Od dziesięcioleci ta droga czyli Krajowa 10 nie była i dalej nie jest poważnie traktowana.Dzisiaj stała się klasycznym wytrychem dla lokalnych pisowskich kacyków w poszczególnych województwach by ci mogli swoim lokalnym wyborcom głosić takie właśnie herezje.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ikor, w dniu 27-07-2021 08:39:43 napisał:

  Może kiedyś będzie jak pobudują na ścianie Wschodniej wszystkie drogi to może i wezmą się za 10 tke...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)