Są wyniki matur. Jak poszło zdającym?

fot. archiwum
We wtorek, 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów maturalnych.
Każdy tegoroczny maturzysta może je sprawdzić online w specjalnej aplikacji.
Szczegółowe dane nie są jeszcze dostępne. Wiadomo natomiast, że na 268 tysięcy 257 osób w całej Polsce maturę zdało 209 tysięcy 837 osób, czyli nieco ponad 78% zdających.
Sierpniowa poprawka dla tych, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu czeka 41 tysięcy 587 osób, czyli 15,5% zdających. Blisko 17 tysięcy osób nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.
Najlepiej poszło absolwentom liceów ogólnokształcących, odsetek osób z tych szkół, które zdały wyniósł 84%. Spośród absolwentów techników zdaną maturę ma 69,2%, a branżowych szkół II stopnia 20,5%.
Wyniki szczegółowe mają być podane przez CKE dopiero we wrześniu po sierpniowych poprawkach.
Czytaj również
- Uroczysta msza święta i obchody na cmentarzu. 102. rocznica Cudu nad Wisłą
- Wakacje z WOT. W szeregi wstąpiło 200 Terytorialsów
- Pierwszy etap rozbudowy trwa. Inwestycja ma zmniejszyć emisję nieprzyjemnych zapachów
- Dla poprawy transportu zwierząt. Działania na terenie powiatu nakielskiego
- Gdy ekspresówkę słychać w domu... Kiedy zbadają poziom hałasu?
Dodaj komentarz
Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.
(czytaj więcej)Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.
(czytaj więcej)3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!
(czytaj więcej)Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.
(czytaj więcej)
Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad
zpt, w dniu 05-07-2022 13:26:10 napisał:
odpowiedz
Anna, w dniu 05-07-2022 13:36:51 napisał:
odpowiedz
E, w dniu 05-07-2022 15:19:00 napisał:
odpowiedz
Krystyna , w dniu 05-07-2022 16:07:43 napisał:
odpowiedz
Baśka, w dniu 05-07-2022 18:33:06 napisał:
odpowiedz
Szubiński spryciarz, w dniu 05-07-2022 21:11:30 napisał:
odpowiedz
kumpel z celi, w dniu 06-07-2022 00:50:41 napisał:
odpowiedz
MaMa, w dniu 06-07-2022 21:09:32 napisał:
odpowiedz
Rewq, w dniu 07-07-2022 21:17:06 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!