Dziś mamy 16 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2022

Są wyniki matur. Jak poszło zdającym?

fot. archiwum

fot. archiwum

We wtorek, 5 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminów maturalnych.

Każdy tegoroczny maturzysta może je sprawdzić online w specjalnej aplikacji.  

Szczegółowe dane nie są jeszcze dostępne. Wiadomo natomiast, że na 268 tysięcy 257 osób w całej Polsce maturę zdało 209 tysięcy 837 osób, czyli nieco ponad 78% zdających.

Sierpniowa poprawka dla tych, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu czeka 41 tysięcy 587 osób, czyli 15,5% zdających. Blisko 17 tysięcy osób nie zdało z więcej niż jednego przedmiotu.

Najlepiej poszło absolwentom liceów ogólnokształcących, odsetek osób z tych szkół, które zdały wyniósł 84%. Spośród absolwentów techników zdaną maturę ma 69,2%, a branżowych szkół II stopnia 20,5%.

Wyniki szczegółowe mają być podane przez CKE dopiero we wrześniu po sierpniowych poprawkach.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  zpt, w dniu 05-07-2022 13:26:10 napisał:

  Dogorywające lo w kcyni ujawnijcie wyniki!!!

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Anna, w dniu 05-07-2022 13:36:51 napisał:

  I bardzo dobrze. Nie każdy musi mieć maturę.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  E, w dniu 05-07-2022 15:19:00 napisał:

  I tak byli potraktowani covidowo, same pisemne mieli

  odpowiedz

  • -4 (6)

  Krystyna , w dniu 05-07-2022 16:07:43 napisał:

  Zespół szkół w Kcyni ma dobre wyniki

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Baśka, w dniu 05-07-2022 18:33:06 napisał:

  Wyjątkowo męski jest ten młodzieniec, siedzący w ostatniej ławce.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Szubiński spryciarz, w dniu 05-07-2022 21:11:30 napisał:

  Młodzi ludzie myślą, że matura i studia zapewnią im lepszą przyszłość. Polskie szkolnictwo jest tak skonstruowane aby człowiek nie wykraczał poza standardy myślowe. Ludzie sukcesu po za te standardy wychodzą ale często w szkole są gnębieni przez nauczycieli z 1 powodu, już na etapie szkoły średniej są bardziej inteligentni niż większość nauczycieli.(nie oszukujmy się ktoś kto jest super wybitny w danej dziedzinie nie zostaje nauczycielem) Jest jeszcze 2 grupa osób to są tak zwane cwaniaki ( tutaj ściągnąć na sprawdzianie tam odpisać itp) i ta grupa ludzi w życiu również świetnie sobie radzi. Dlaczego? Na tym polega życie na ciągłej kombinacji. Jak nie masz smykałki do kombinowania to masz w życiu ciężej. W szkole wam wmawiają skończ dobre studia zdobądź dobrą pracę. Nauczyciele często wytykali mi, że czegoś nie wiem jednak ja wyróżniałem się tym, że miałem świadomość, że owa wiedza jest mi zbędna aby żyć na wysokim standardzie z perspektywy czasu wiem, że wiedzieli o tym iż wykraczam poza standardy ale mimo tego lubili zapytać o rzeczy z ich dziedziny których nie wiedziałem ale jak wcześniej przytoczyłem były to nic nie ważne bzdety. Mam 30 lat czyli jakieś 11 lat pracy bo na studia nie poszedłem i jedyne co mogę Szubińskim nauczycielom przekazać to fakt, że w okresie kilku lat zarobiłem znacznie więcej pieniędzy niż oni zarobią przez całą swoją karierę. ps. należałem do 1 jak i 2 grupy wymienionych wyżej uczniów Pamiętajcie jak macie fach w ręku czy to mechanik czy spawacz czy jakakolwiek inna dziedzina bez problemu poradzicie sobie w życiu. Papier nic nie znaczy. Ja nawet nie wiem gdzie mam wynik swojej matury. Nie przydał mi się nigdy.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kumpel z celi, w dniu 06-07-2022 00:50:41 napisał:

  Gaś już światło, wariacie, ziomki chcą spać.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  MaMa, w dniu 06-07-2022 21:09:32 napisał:

  Dlaczego nie publikuje się wynikow matury?To nie są dane poufne.Społeczeństwo ma prawo wiedzieć do jakiej szkoły nie oddać dziecka.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rewq, w dniu 07-07-2022 21:17:06 napisał:

  Lo w Nakle podalo wyniki matur.Są świetne. O Kcyni cisza.Czy ktos je w koncu poda? A moze nawet dla Burmistrza są one tajemnicą.Chyba niewiele wie co sie dzieje w tej szkole. Daje sie manipulować.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Budowa hal
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)