Seria spotkań informacyjnych. Unijne rozdanie 2021-2027

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
W obecnej perspektywie finansowej dzięki instrumentowi RLKS (Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność) do lokalnych #organizacji i przedsiębiorstw w naszym województwie trafiło łącznie pół miliarda złotych. Przygotowujemy się do kolejnego unijnego rozdania 2021-2027. Jutro (1 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się spotkanie dotyczące nadchodzącego konkursu na wybór lokalnych strategii rozwoju. Początek godz. 10. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu prosimy przesłać na adres rlks.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl.
- Lokalne grupy działania z naszego regionu z powodzeniem realizują powierzone im zadania. Zależy nam na tym, aby dalej mogły realizować swoje projekty, skutecznie reagując na potrzeby i problemy lokalnych społeczności. Serdecznie zapraszam na spotkania! – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Samorządowców, przedstawicieli lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich zapraszamy także na serię spotkań informacyjnych dotyczących projektów możliwych do zrealizowania w nowej unijnej perspektywie finansowej 2021-27.
O założeniach RLKS opowiedzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, a działania przygotowawcze lokalnych grup działania do nowej perspektywy zaprezentują ich prezesi. Za nami już spotkania w Kobylnikach (powiat inowrocławski), Wiągu (powiat świecki) i Skrwilnie (w powiecie rypiński). W pierwszym uczestniczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.
Kolejne (początek każdego spotkania o 16.30):
30 listopada - LGD Dolina Drwęcy i LGD Ziemia Gotyku
miejsce spotkania: siedziba LGD Ziemia Gotyku (ul. Sadowa 2c Łysomice, powiat toruński)
1 grudnia – LGD Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej i LGD Podgrodzie Toruńskie
miejsce spotkania: świetlica w Złotorii (ul. Toruńska 54)
5 grudnia – LGD Dorzecza Zgłowiączki i LGD Razem dla Powiatu Radziejowskiego
miejsce spotkania: w trakcie uzgodnienia
6 grudnia – LGD Nasza Krajna i LGD Bory Tucholskie
miejsce spotkania: sala bankietowa w Więcborku, powiat sępoleński (ul. Mickiewicza 24)
7 grudnia – LGD Pałuki Wspólna Sprawa, LGD Partnerstwo dla Krajny i Pałuk i LGD Trzy Doliny
miejsce spotkania: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, powiat nakielski (ul. Wyzwolenia 13)
8 grudnia – LGD Pojezierze Brodnickie i LGD Ziemia Wąbrzeska
miejsce spotkania: Gminny Ośrodek Kultury w Bobrowie (Bobrowo 27).
Więcej informacji na mojregion.eu
Lokalne grupy działania to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS). Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował instrument RLKS zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach. Mapa LGD
W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.
Wydział Koordynacji RLKS i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria












Czytaj również
- Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień
- Dofinansowanie z programu "Ciepłe Mieszkanie". Ruszył nabór wniosków
- Pracownik Socjalny Kujaw i Pomorza. Zespół projektowy z Nakła laureatem
- "Życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka". Wykład i wspólne śpiewanie piosenek
- "Pielgrzymka to całoroczna praca". Spotkanie przewodników grup
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
mariusz, w dniu 01-12-2022 11:46:34 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!