Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Socjolog- czy to zawód z przyszłością?

Obranie własnej drogi zawodowej wcale nie jest łatwe, wszak rynek pracy ciągle się zmienia. Niewątpliwie bardzo popularne są# studia socjologiczne. Ale czy po ukończeniu tego kierunku można znaleźć pracę? Wbrew pozorom możliwości jest bardzo wiele. Zatem gdzie szukać zatrudniania?

Socjolog- zawód z przyszłością

Praca socjologa jest bardzo ciekawa, ale i wymagająca. Otóż niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy na temat technik badawczych, ale również umiejętność analizy społeczeństwa w skali mikro, makro i mezo. Zatem na samym początku należy uświadomić sobie, że ukończenie studiów socjologicznych wcale nie jest takie łatwe, a ta nauka w wielu przypadkach korzysta ze statystyki i logiki, a więc kierunek absolutnie nie jest humanistyczny. Jednak po otrzymaniu tytułu licencjata czy też magistra można znaleźć naprawdę korzystne oferty pracy. Warto tutaj skorzystać z portalu Pracuj.pl, gdzie można znaleźć świetne oferty i jednocześnie bardzo łatwo aplikować CV.

Gdzie można pracować po socjologii?

Po ukończeniu kierunku socjologia można podjąć pracę w wielu miejscach. Otóż absolwent ma uprawnienia aby podjąć pracę w ośrodku pomocy społecznej, ale również w urzędach miasta, czy starostwach powiatowych. Jednak to niejedyne możliwości. Otóż na pewno ciekawą opcją jest praca w urzędzie statystycznym czy firmach zajmujących się badaniem opinii publicznej. Można zajmować się nie tylko przeprowadzaniem badań na danych próbach badawczych, ale również obliczaniem wyników i wysnuwaniem wniosków. Ponadto samodzielnie można przeprowadzać badania fokusowe, które mają za zadanie ocenić czy np. dany produkt przyjmie się na rynku, bądź czy reklama dotrze do grupy odbiorczej. Do socjologa należy także układanie ankiet. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest stosunkowo dobrze płatna i już na samym początku można zarobić zdecydowanie powyżej pensji minimalnej. Jednak wymaga także posiadania dużych umiejętności myślenia analitycznego, ale również znajomości zależności jakie zachodzą między danymi grupami społecznymi. Warto przy tym pamiętać, że przyda się dodatkowo zdolność obsługi programów komputerowych służących do obliczania choćby, np. Exela, gdyż to znacząco ułatwia pracę i ją przyspiesza.

Niewątpliwie socjolog jest to zawód z przyszłością. Coraz więcej firm korzysta z usług takich specjalistów, dzięki którym można realnie ocenić choćby powodzenie danych kampanii reklamowych i społecznych.

 

Materiał Parnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)