Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

19 maja 2020

Socjolog- czy to zawód z przyszłością?

Obranie własnej drogi zawodowej wcale nie jest łatwe, wszak rynek pracy ciągle się zmienia. Niewątpliwie bardzo popularne są# studia socjologiczne. Ale czy po ukończeniu tego kierunku można znaleźć pracę? Wbrew pozorom możliwości jest bardzo wiele. Zatem gdzie szukać zatrudniania?

Socjolog- zawód z przyszłością

Praca socjologa jest bardzo ciekawa, ale i wymagająca. Otóż niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy na temat technik badawczych, ale również umiejętność analizy społeczeństwa w skali mikro, makro i mezo. Zatem na samym początku należy uświadomić sobie, że ukończenie studiów socjologicznych wcale nie jest takie łatwe, a ta nauka w wielu przypadkach korzysta ze statystyki i logiki, a więc kierunek absolutnie nie jest humanistyczny. Jednak po otrzymaniu tytułu licencjata czy też magistra można znaleźć naprawdę korzystne oferty pracy. Warto tutaj skorzystać z portalu Pracuj.pl, gdzie można znaleźć świetne oferty i jednocześnie bardzo łatwo aplikować CV.

Gdzie można pracować po socjologii?

Po ukończeniu kierunku socjologia można podjąć pracę w wielu miejscach. Otóż absolwent ma uprawnienia aby podjąć pracę w ośrodku pomocy społecznej, ale również w urzędach miasta, czy starostwach powiatowych. Jednak to niejedyne możliwości. Otóż na pewno ciekawą opcją jest praca w urzędzie statystycznym czy firmach zajmujących się badaniem opinii publicznej. Można zajmować się nie tylko przeprowadzaniem badań na danych próbach badawczych, ale również obliczaniem wyników i wysnuwaniem wniosków. Ponadto samodzielnie można przeprowadzać badania fokusowe, które mają za zadanie ocenić czy np. dany produkt przyjmie się na rynku, bądź czy reklama dotrze do grupy odbiorczej. Do socjologa należy także układanie ankiet. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest stosunkowo dobrze płatna i już na samym początku można zarobić zdecydowanie powyżej pensji minimalnej. Jednak wymaga także posiadania dużych umiejętności myślenia analitycznego, ale również znajomości zależności jakie zachodzą między danymi grupami społecznymi. Warto przy tym pamiętać, że przyda się dodatkowo zdolność obsługi programów komputerowych służących do obliczania choćby, np. Exela, gdyż to znacząco ułatwia pracę i ją przyspiesza.

Niewątpliwie socjolog jest to zawód z przyszłością. Coraz więcej firm korzysta z usług takich specjalistów, dzięki którym można realnie ocenić choćby powodzenie danych kampanii reklamowych i społecznych.

 

Materiał Parnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)