Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2016

Sporo się działo na boisku. Padło kilka goli

W sobotę, 28 sierpnia rozegrane zostały pierwsze mecze B-klasy #inaugurujące sezon 2016/2017. W Ślesinie starły się z sobą drużyny miejscowej Zorzy i spadkowicza z A-klasy, GLZS-u Sadki.

Pomimo upału piłkarzom obu drużyn udało się stworzyć interesujące widowisko okraszone aż 6 golami, choć gdyby niektórzy z grających mieli lepiej wyregulowane celowniki, to bramek mogłoby być jeszcze więcej. Już w pierwszej odsłonie na boisku działo się sporo, piłkarze z Sadek razili nieskutecznością, a w dodatku jeden z nich, Kamil Kaleta, otrzymał czerwoną kartkę już w 15 minucie meczu. Drużyna ze Ślesina stworzyła trzy groźne sytuacje, a dwie z nich potrafiła zamienić na gole. Trafienie dla drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Arndta zaliczył Bartłomiej Gałkiewicz i do przerwy było 2:1 dla Zorzy.

Druga część meczu rozpoczęła się wybornie dla ślesinian, bowiem grająca wyjątkowo niefrasobliwie obrona GLZS-u popełniła kolejny błąd, który został skwapliwie wykorzystany. Taki obrót spraw nie podłamał sadkowian - zdobyli oni bramkę kontaktową po zamieszaniu w polu karnym i zwietrzyli szansę na punkty w tym spotkaniu. Kilka minut przed zakończeniem meczu sędzia podyktował rzut wolny przy końcowej linii boiska. Z bardzo ostrego konta świetnie uderzył Tomasz Hak i doprowadził do wyrównania. W ostatniej minucie na przeciwległej połowie boiska rzut wolny wykonywali piłkarze Zorzy, jednak dobrze uderzona futbolówka zatrzymała się na słupku. Ostatecznie pierwszy mecz sezony dla Zorzy i GLZS-u zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. – Jestem zadowolony z postawy drużyny, która przy skwarze i w osłabieniu pokazała ducha walki i doprowadziła do wyrównania. Frekwencja na treningach dopisuje, mam do dyspozycji 18-19 graczy, zespół został wzmocniony zawodnikami z Samoklęsk, do między słupki wrócił Adam Przybylski. Myślę, że czeka nas obiecujący sezon – powiedział po meczu trener GLZS-u Sadki Krzysztof Arndt.

Zorza Ślesin – GLZS Sadki 3:3 (2:1)

Bramki dla GLZS-u: Bartłomiej Gałkiewicz, Jarosław Kalisz, Tomasz Hak

W następnej kolejce Zorza zagra na wyjeździe z Zielonymi Zalesie, a GLZS podejmie na swoim terenie Iskrę Zamość-Rynarzewo.

Oceń artykuł: 85 69