Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2017

Sport w powiecie ma się dobrze. Rok 2017 przyniósł wiele ciekawych wydarzeń

fot. archiwum

fot. archiwum

Kolejny rok w sporcie za nami. Jak zwykle przyniósł on wiele skrajnych emocji. Rywalizowano #na wielu płaszczyznach, na których nie zabrakło zarówno sukcesów indywidualnych, jak i drużynowych.

Styczeń

Nowy rok już na początku przyniósł sukces indywidualny. Alan Jagodziński z gminy Kcynia został zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego. Swój pierwszy start w nowym sezonie zaliczyli brydżyści, tenisiści oraz lekkoatleci. Szachiści z Feniksa Mrocza rywalizowali w turnieju noworocznym dla najlepszych zawodników województwa. Rozegrano kolejne mecze w Nakielskiej Lidze Siatkówki oraz Nakielskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej. Duży sukces odnieśli kadeci z NTS-u, którzy zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim turnieju w Kędzierzynie – Koźlu. Tomasz Zieliński po prawie pięciu latach został brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Szczypiorniści Krajny Nakło wrócili do rywalizacji w III lidze. Dużym wydarzeniem w styczniu był turniej „Dąb Cup” dzieci i młodzieży rozegrany w „Staszicu” w Nakle. Na zakończenie emocjonującego miesiąca Zarząd LUKS Start Nakło wręczył stypendia. 

Luty

Kolejny miesiąc przyniósł rozstrzygnięcia w NHLPN. Trzeba przyznać, że ten sezon był bardzo emocjonujący. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej kolejce. W II lidze najlepsi okazali się zawodnicy A – entry, zaś w I lidze Sąsiedzi Sipiory. Historyczny sukces w postaci pierwszego punktu w rozgrywkach odnieśli piłkarze ręczni Krajny. Szczęśliwym miejscem dla nich okazało się Strzelno. Duże sukcesy indywidualne odnieśli: Adam Gaca zdobywca 3 miejsca na zawodach karate w Charkowie oraz Karol Wiśniewski w skoku w dal w MP Juniorów w Toruniu. Kolejny sukces drużynowy dołożyli kadeci NTS – u, którzy zostali wicemistrzami województwa. Największymi wydarzeniami drugiego miesiąca nowego roku były dwa turnieje: 70 Mistrzostwa Województwa Kujawsko -Pomorskiego w szachach klasycznych w NOK – u oraz turniej piłkarski im. Mariana Kensego w Paterku. 

Marzec

Marzec to czas kiedy „na trawę” wyszli piłkarze w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek. Na początku miesiąca do rywalizacji przystąpili ciężarowcy z MGLKS Tarpan Mrocza w ramach DMP. Z okazji 25 – lecia istnienia LZS Skra Paterek, działacze zorganizowali kilka imprez sportowych, a pierwszą z nich był turniej charytatywny „Gramy dla Igora”. Ten miesiąc zdominowały jednak sukcesy indywidualne: Dawid Kończal i Paweł Lewandowski zdobyli złote, Jakub Wawer srebrny, a Ksawery Mierzwiński brązowy medal na Wojewódzkich Mistrzostwach Dzieci, Młodzików i Juniorów w biegach przełajowych, Aleksandra Gronowska i Piotr Wołowski zdobyli mistrzostwo okręgu mikstów K – PZBS, Jacek Ditrich został Wicemistrzem Polski Halowych Mistrzostw Polski Masters w LA, zaś Magda Niemyjska potwierdziła swój ogromny talent i zwyciężyła w Mistrzostwach Polski w kickboxingu w formule K-1. Trener LUKS Start Nakło Marcin Jankowski otrzymał nagrodę z rąk marszałka województwa za znakomite osiągnięcia zawodników, których na co dzień trenuje. Ostatnią sesję zaliczyli zawodnicy rywalizujący w Nakielskiej Lidze Steela. Andrzej Sklepowicz i Marcin Bembnista z Taverny Nakło zajęli odpowiednio II i III miejsce w klasyfikacji końcowej. Na sam koniec podsumowano rozgrywki w Nakielskiej Lidze Siatkówki. Zwycięzcami zostali siatkarze Aman NTS Nakło, a statuetka dla MVP ligi trafiła w ręce Bartosza Ksobiecha. 

Kwiecień

Na półfinale zakończyli swój udział w Mistrzostwach Polski Kadeci Aman NTS Trójka Nakło. Wiktor Rajsner z NTS – u brał udział w Mistrzostwach Europy U-19 rozegranych na boiskach Węgier i Słowacji.  Po blisko pięciomiesięcznej przerwie na korty wyszli zawodnicy z Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego „Sokół”. Zanim to jednak nastąpiło wybrano nowy zarząd, którego prezesem został Jacek Janikowski. W Łukowie odbyły się 21 Mistrzostwa Polski Juniorek i 61 Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MGLKS Tarpan Mrocza, którzy wywalczyli 5 medali w tym 4 złote. Dodatkowo Kacper Kłos został najlepszym sztangistą tych zawodów. Życiowy sukces odniosła para Piotr Błaszczyk – Łukasz Geszke, która zajęła pierwsze miejsce w wojewódzkim turnieju tenisowym Masters Doubles League.

Maj

Na początku miesiąca biegacze z LUKS Start Nakło wzięli udział w 46 Ogólnopolskich Biegach Ulicznych w Chełmnie, gdzie jako drużyna zajęli II miejsce. Zdobyli również łącznie 7 medali. Olaf Stasiak i Maciej Jaśkiewicz, kajakarze MLKS „Orzeł” Kcynia zdobyli srebrne medale w rywalizacji drużynowej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie Górskim Kamienna AMP w Szklarskiej Porębie. W Szubinie zakończyła się kolejka edycja czwartków lekkoatletycznych. 38 zawodników zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału. Utytułowana wioślarka Monika Ciaciuch dołożyła kolejny krążek do swojej kolekcji. Tym razem zdobyła srebro w czwórce bez sternika w Mistrzostwach Europy rozegranych w czeskich Racicach. Szubiński biegacz Dominik Krzywdziński zajął drugie miejsce w kategorii gimnazjów, a ogółem 33 miejsce w 34 Ogólnopolskim Biegu Grzymalitów. Największym wydarzeniem tego miesiąca na terenie powiatu były zawody karate o puchar Krajny i Pałuk, które odbyły się na hali sportowo – widowiskowej w Paterku. Udział wzięły drużyny z północnej Polski. 

Czerwiec

Czerwiec to czas, w którym swoje zmagania na różnych szczeblach rozgrywek zakończyli piłkarze. Do A – klasy awansował, rozgrywający swoje mecze na potulickim stadionie Zawisza Bydgoszcz. Drużyna młodzików Dębu Potulice wygrała rozgrywki bydgoskiej grupy I. Stefan Grzegorek zajął drugie miejsce w turnieju tenisa ziemnego pn. Kołobrzeski Szlem w Kołobrzegu. Na Kanale Bydgoskim rozegrano XVII Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego o puchar starosty w wędkarstwie. Bardzo dobrze zaprezentował się nakielanin Krzysztof Kęsik, który wygrał rywalizację seniorską. Dawid Kończal zajął 3 miejsce w biegu na 1000 metrów w finale XXIII edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Kolejny wielki sukces odnieśli siatkarze. Zawodnicy Gimnazjum nr 3 pokonali rówieśników z Rzeszowa i tym samym zostali Mistrzami Polski w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie! Największym wydarzeniem tego miesiąca były zorganizowane po raz pierwszy Pałucko – Krajeńskie Igrzyska Sportowe. 

Lipiec 

Siódmy miesiąc 2017 roku przyniósł wiele sukcesów indywidualnych. Mieszkanka Samoklęsk Dużych Ewa Pikul wywalczyła złoty medal na turnieju brazylijskiego jiu – jitsu Berlin BJJ Summer Cup. Wioślarka Sandra Błochowiak wraz z koleżanką zdobyły brązowy medal w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Taki sam krążek wywalczył również Paweł Paduch podczas finałów ENEA Mistrzostw Polski Juniorów. Z lekkim niedosytem, ale ze znakomitym wynikiem wrócił do Polski oszczepnik Dawid Wegner, który zajął 4 miejsce w 10 IAAF Mistrzostwach Świata U18 w Nairobi. Podobny rezultat osiągnęła para Jakub Jaruzal – Jakub Czerwiński podczas Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów i kadetek. Dwaj mroteccy sztangiści Szymon Jurecki i Łukasz Kwapich przyczynili się do zwycięstwa reprezentacji Polski w turnieju juniorów krajów Grupy Wyszehradzkiej w czeskiej miejscowości Horni Sucha. Na sam koniec reprezentanci Mundurowego Klubu Strzeleckiego z Kowalewka Krzysztof Napieralski i Rafał Stasiak zajęli 2 miejsce w Wojewódzkim Turnieju z KBK AK o Puchar starosty żnińskiego. 

Sierpień

Kolejny miesiąc otworzył sukces 14 - letniego kcyńskiego kolarza Kacpra Gieryka, który zajął 3 miejsce w jednej z największych imprez kolarskich – Nutella Mini Tour de Pologne. Strongman z Szubina Marcin „Kukaj” Sendwicki zajął 4 miejsce w zawodach Giants Live Qualifier Open w Belfaście. W połowie miesiąca stadiom miejski w Szubinie gościł reprezentację Polski U17, która rozegrała mecz towarzyski z zespołem Unifreeze Górzno. Zakończyła się również 5 edycja Letniej Ligi Mini Siatkówki w Nakle. Najlepszy po dziewięciu turniejach okazał się Michał Gołata, który wyprzedził Pawła Lewandowskiego i Michała Kwaśniewskiego. Po ponad dwumiesięcznej przerwie na boisko powrócili piłkarze. Niezwykle ciekawie zrobiło się w rozgrywkach B – klasy grupy III, gdzie po kilku sezonach przerwy powrócił Tarpan Mrocza, a po jednym  także Orion Dziewierzewo. 

Wrzesień

Karuzela z rozgrywkami piłkarskimi rozkręciła się na dobre i pokazała, że kolejny sezon przyniesie kolejne niespodzianki. Stefan Grzegorek grający amatorsko w tenisa ziemnego zajął 1 miejsce w trwającym od maja do sierpnia Kołobrzeskim Szlemie, a także 3 miejsce w XV Memoriale Bogdana Gajewskiego w Stalowej Woli. Swój największy sukces w dotychczasowej karierze odniosła kickboxerka Magda Niemyjska, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Europy WAKO Juniorów i Kadetów w macedońskim Skopje. Równie udane zawody zakończone życiowym sukcesem miała sztangistka Tarpana Mrocza Monika Marach, która została wicemistrzynią ME U15 i U17 rozegranych w Prisztinie. W Tavernie odbył się ostatni turniej Letniego Cyklu Steeldarta, które wygrał Piotr Dreżewski, wyprzedzając Norberta Jagieniaka i Dominika Wawrzyniaka. Zakończył się również cykl letnich turniejów w ramach Grand Prix Więcborka 2017. Zwycięzcą został Ziemowit Brzykcy, który wyprzedził Mariana Zarembskiego i Krzysztofa Popczyńskiego. W Szubinie rozegrano ostatni turniej Grand Prix Szubin 2017 w rzucie podkową. Rywalizację dziewcząt wygrała Oliwia Jechna, chłopców Szymon Obyszyński, kobiet Halina Wojtecka i mężczyzn Grzegorz Adamowski. Duże wyróżnienie spotkało dyrektora SP im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie Macieja Lisowskiego, który został odznaczony złotym medalem Kujawsko – Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego za zasługi. Dziewiąty miesiąc 2017 roku stał jednak pod znakiem jubileuszu 70 – lecia istnienia MGLKS Tarpan Mrocza oraz 20 – lecia sekcji podnoszenia ciężarów. W związku z tym, Mrocza była gospodarzem finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Najlepsi na podeście okazali się Budowlani Opole, ale tuż za nimi uplasował się zespół Tarpana w składzie: Jakub Wiatrowicz, Łukasz Kwapisz, Szymon Jurecki, Kacper Kłos, Kacper Badziągowski i Daniel Bajer. 

Październik

1 października odbył się I Amatorski Duathlon Szubiński. 42 zawodników miało do pokonania trasę 18 km (14 km rowerem, 4 km biegnąc). Najlepsza wśród kobiet była Sandra Szymczak, a najlepszy wśród mężczyzn Zbigniew Kujawa. Kolejny medal do swojej kolekcji dołożyła wioślarka Monika Ciaciuch, która wraz z koleżankami została wicemistrzynią świata. Kolejny mecz na szubińskim stadionie rozegrały piłkarki nożne reprezentacji Polski U17. W meczu eliminacji do Mistrzostw Europy zmierzyły się z Wyspami Owczymi, rozbijając rywala 5:0. Bardzo udany miesiąc miał kulturysta z Szubina  Tomasz Giza, który zdobył kilka medali na zawodach rangi światowej w tym Mistrzostwo Polski. Znakomity wynik na Mistrzostwach Krajny i Powiatu Nakielskiego osiągnęła para Ryszard Skulski i Stefan Rybacki z Sołectwa Wiele, zajmując 3 miejsce w rywalizacji drużynowej. Kolejny sezon w II lidze siatkówki mężczyzn rozpoczęli siatkarze Womix NTS Trójka Nakło. Mimo dobrej gry, musieli uznać jednak wyższość Trefla Lębork. Pod koniec września sekcja podnoszenia ciężarów Tarpana Mrocza świętowała podwójny jubileusz i wicemistrzostwo w drużynie, a w październiku na klub spadł kolejny cios. Dwóch zawodników, Kacper Kłos i Daniel Bajer zostało wykluczonych z Mistrzostw Europy w Albanii z powodu naruszenia przepisów antydopingowych. 

Listopad

Na początku listopada w hali widowiskowo – sportowej w Szubinie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju dziewcząt. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Królikowie. Najlepszymi zawodniczkami zostały wybrane Patrycja Szpotańska i Weronika Nowak. 5 miejsce w XII Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego Strażaków w Halowej Piłce Nożnej zajęli strażacy z Komendy Powiatowej w Nakle. Kolejny sukces w postaci złotego medalu, odniosła Maja Dubkowska na XXI Międzynarodowym Turnieju Judo w słowackiej Galancie. Iga Daszkiewicz zdobywając 4 złote medale, została najlepszą zawodniczką zawodów Karate o Puchar Burmistrza Janikowa. W Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyka dla Każdego. W reprezentacji województwa Kujawsko – Pomorskiego znalazło się dwoje zawodników z UKB Szubin. Srebrny medal w biegu na 60 metrów, rocznika 2005 zdobyła Natalia Staśkiewicz. Brązowy medal w biegu na 300 metrów również rocznika 2005 zdobył Ksawery Mierzwiński. Ostatnie mecze w rundzie jesiennej rozegrali piłkarze nożni, którzy do gry wrócą dopiero na przełomie marca i kwietnia. Do rywalizacji za to, przystąpili piłkarze halowi. Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku rozegrano pierwsze mecze nowego sezonu. Z okazji 25 – lecia istnienia klubu Skra Paterek, zorganizowano kolejny turniej im. J. Januszewskiego. Rywalizację żaków wygrali gospodarze, zaś orlików Krajna Wyrzysk. 

Grudzień

Nowy miesiąc rozpoczął się od sukcesu szachisty Alana Jagodzińskiego, który zajął 3 miejsce w prestiżowym turnieju „Szachiści grają dla Polonii”, rozegranym w Poznaniu. 9 grudnia nakielscy pływacy wzięli udział w Ogólnopolskich XII Mikołajkowych Zawodach Pływackich. Mimo, że żaden zawodnik nie stanął na podium, to prawie każdy poprawił swój rekord życiowy. Najwyżej na 5 miejscu sklasyfikowano Mikołaja Łasa w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym. Na strzelnicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle odbyło się podsumowanie roku nakielskich brydżystów. Najlepszy w klasyfikacji ogólnej, po raz kolejny okazał się Piotr Wołowski, który wyprzedził Romana Łusiaka i Krzysztofa Popczyńskiego. Nienajlepsze wiadomości dotarły do Adriana Zielińskiego. Panel Dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Dopingowej podtrzymał wyrok, wydany w pierwszej instancji o 4 – letniej dyskwalifikacji. Jedynym ratunkiem dla mistrza olimpijskiego jest Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. 

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Kibic, w dniu 31-12-2017 13:05:25 napisał:

  Artykuł nie oddaje wszystkich wydarzeń. Mamy dwa kluby dla dzieciaków UKS Wyspiański i UKB Szubin. Z treści artykułu wynika że byli tylko na dwóch imprezach. Co miesiąc UKB i UKS gdzieś startują reprezentując Szubin. Każdy z klubów ma kilku mocnych zawodników. Nawet wpisy na Szubin24.pl pojawiają się regularnie od trenerów Krzywdzińskiego czy Kaszewskiego. Pokażmy cały sport.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Lekkoatleta, w dniu 31-12-2017 14:34:03 napisał:

  A o medalistach Mistrzostw Polski młodzików w LA nic. Dawid Wegner wygrał Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży i o tym też ami słowa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielanin, w dniu 31-12-2017 15:22:34 napisał:

  A gdzie o biegaczach i biegaczach z regionu.choć każdy z nich uprawia ten sport amatorsko to wyniki niektórych z nich są na mistrzowskim poziomie.proszę nie pisać ż e nie macie materiałów bo to by była bzdura.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  XXX, w dniu 31-12-2017 15:46:57 napisał:

  Żadnej wzmianki o koszykówce czy piłce ręcznej?

  odpowiedz

  • -1 (1)

  dawidek, w dniu 31-12-2017 16:46:18 napisał:

  Dlaczego nie piszecie o Szubiniance, że przegrywa, przegrywa i raz remis - to też sukces.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  hhhh, w dniu 01-01-2018 10:57:37 napisał:

  Mamy kilku bardO dobrych biegaczy na dluzszych dystansaxh szkoda ze nie ma nawet wzmianki bo staja na podium w wielu imprezach

  odpowiedz

  • 0 (0)

  gość, w dniu 01-01-2018 11:09:49 napisał:

  I mało kto wie ale w regionie mamy Mistrza Polski w triathlonie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  dorota, w dniu 01-01-2018 20:21:07 napisał:

  a Heniu skopał żonie ogródek, a co tam kogoś obchodzi medal.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ;), w dniu 05-01-2018 15:41:20 napisał:

  12 listopada Ogólnopolski maraton MTB w Potulicach udział ponad 130 kolarzy i bieg na 10 km udział ponad 80 biegaczy. Letni Turniej Dab Cup w sierpniu w Potulicach udział ponad 500 zawodników i prawie 50 druzyn. :)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Botox
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Odchudzanie
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)