Spotkania z Książką. Cykl zajęć w placówkach gminy

fot. ZSKR w Samostrzelu
"Spotkania z książką" to cykl zajęć # czytelniczo-plastycznych dla dzieci, organizowanych przez uczniów ZSCKR w Samostrzelu. Celem inicjatywy jest rozwijanie zainteresowania literaturą i kreatywności najmłodszych.
W pierwszym semestrze uczniowie odwiedzili trzy placówki edukacyjne w gminie Sadki: Przedszkole Dobre Ludki, Szkołę Podstawową w Sadkach, Niepubliczną Szkołę Podstawową w Anielinach
Pierwsze spotkanie – Mikołajkowy klimat
Uczennice Marta Chmura, Amelia Katafiasz (kl. 3H) oraz Dominika Jopek (kl. 1 HTL) odwiedziły przedszkolaków i przeprowadziły zajęcia o tematyce świątecznej.
Drugie spotkanie – Zimowe opowieści
Uczniowie Kinga Badura i Karol Kowalski (kl. 2 OT) czytali opowiadania o tematyce zimowej uczniom Szkoły Podstawowej w Sadkach.
Trzecie spotkanie – Emocje i relacje
W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Anielinach Maria Piszczek i Katarzyna Krawiec (kl. 4 OT) poprowadziły zajęcia poświęcone emocjom i relacjom społecznym.
Każde spotkanie kończyło się omówieniem przeczytanych treści i wykonaniem prac plastycznych nawiązujących do książki.
Organizacja i opieka: Nauczycielki Małgorzata Osińska i Natalia Gorzyńska-Łuczyk.
Dlaczego warto wspierać czytelnictwo wśród dzieci?R ozwijanie wyobraźni i kreatywności, wzbogacanie słownictwa i umiejętności językowych, kształtowanie wrażliwości emocjonalnej.
Inicjatywa "Spotkania z książką" to doskonały przykład, jak szkoły mogą aktywnie wspierać czytelnictwo i integrację społeczną!
materiał: Damian Poniewierski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria

















Czytaj również
Millo. Pierwszy singiel solowego projektu Kamila Patera

Dzielimy się pierwszym singlem solowego projektu #MILLO Kamila Patera - muzyka, producenta, kompozytora, współzałożyciela Sadki Rec, który od lat współtworzy nasze muzyczne światy.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)