Dziś mamy 16 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Spotkanie DKK w Sadkach. Omówiono powieść Michała Mędlewskiego

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 25 listopada w godzinach popołudniowych w czytelni GBP w # Sadkach odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Przybyli na dyskusję goście z zapałem rozmawiali o niedawno przeczytanej pozycji książkowej, a mianowicie o „Ścianie gniewu” autorstwa Michała Mędlewskiego. Jest to powieść, która obrazuje nam początki II Wojny Światowej na naszych ziemiach.

Przedstawia losy bohaterów pochodzących z Sadek, Broniewa czy Nakła. Emocję po przeczytaniu tej książki są nie do opisania. Obraz tragedii ludzi przekracza granice naszej wyobraźni.

Goście długo dyskutowali na temat nieszczęść, które wojna wywołała w tamtym czasie. W 80-tą rocznicę Zbrodni Pomorskiej ważne jest, aby pamięć o ofiarach przetrwała i aby wspominać jak najczęściej te tragiczne wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

materiał: Aneta Rózga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)