Dziś mamy 6 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Spotkanie DKK w Sadkach. Omówiono powieść Michała Mędlewskiego

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 25 listopada w godzinach popołudniowych w czytelni GBP w # Sadkach odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Przybyli na dyskusję goście z zapałem rozmawiali o niedawno przeczytanej pozycji książkowej, a mianowicie o „Ścianie gniewu” autorstwa Michała Mędlewskiego. Jest to powieść, która obrazuje nam początki II Wojny Światowej na naszych ziemiach.

Przedstawia losy bohaterów pochodzących z Sadek, Broniewa czy Nakła. Emocję po przeczytaniu tej książki są nie do opisania. Obraz tragedii ludzi przekracza granice naszej wyobraźni.

Goście długo dyskutowali na temat nieszczęść, które wojna wywołała w tamtym czasie. W 80-tą rocznicę Zbrodni Pomorskiej ważne jest, aby pamięć o ofiarach przetrwała i aby wspominać jak najczęściej te tragiczne wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

materiał: Aneta Rózga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)