Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Spotkanie DKK w Sadkach. Omówiono powieść Michała Mędlewskiego

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 25 listopada w godzinach popołudniowych w czytelni GBP w # Sadkach odbyło się cykliczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych.

Przybyli na dyskusję goście z zapałem rozmawiali o niedawno przeczytanej pozycji książkowej, a mianowicie o „Ścianie gniewu” autorstwa Michała Mędlewskiego. Jest to powieść, która obrazuje nam początki II Wojny Światowej na naszych ziemiach.

Przedstawia losy bohaterów pochodzących z Sadek, Broniewa czy Nakła. Emocję po przeczytaniu tej książki są nie do opisania. Obraz tragedii ludzi przekracza granice naszej wyobraźni.

Goście długo dyskutowali na temat nieszczęść, które wojna wywołała w tamtym czasie. W 80-tą rocznicę Zbrodni Pomorskiej ważne jest, aby pamięć o ofiarach przetrwała i aby wspominać jak najczęściej te tragiczne wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

materiał: Aneta Rózga

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)