Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2022

Spotkanie dyrektora z prezesami. Omówiono obszary współpracy

W Zakładzie Karnym w Potulicach odbyło się spotkanie informacyjne #z prezesami okolicznych OSP. Jednym z elementów spotkania było zaprezentowanie Służby Więziennej jako formacji mundurowej i omówienie obszarów współpracy.

Przebieg spotkania
Spotkanie rozpoczął mjr Piotr Kijewski, Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach, który omówił główne zadania jakie stoją przed formacją mundurową jaką jest Służba Więzienna i zaznaczył, iż osoby działające w OPS mogą zasilać jej szeregi. Podczas spotkania przedstawiono także warunki zatrudnienia na stanowisku funkcjonariusza poszczególnych działów funkcjonujących w ramach zakładu karnego Poruszono także obszary współpracy w zakresie dalszych działań w ramach prowadzonych ćwiczeń specjalistycznych. Zaproszeni goście mieli możliwość zobaczyć teren jednostki penitencjarnej oraz nowy budynek mieszkalny.

Zaproszeni goście
Dyrektor Zakładu Karnego w Potulicach gościł Pana Piotra Płotkę, Prezesa OSP Sadki, Pana Krzysztofa Rogalskiego, Prezesa OSP Potulice, Pana Zbigniewa Jaczyńskiego, Prezesa OSP Witosław, Pana Macieja Studzińskiego, dowódcę JOT JRS w Kowalewku, Pana Andrzeja Bojko, Prezesa OSP Cukrownia Nakło w Nakle nad Notecią, Pana Tomasza Miłowskiego, Prezesa OSP Paterek, Pana Marka Balcera, Prezesa OSP Polichno oraz Pana Krzysztofa Napieralskiego, Prezesa OSP Sipiory. Zaproszeni goście otrzymali informatory oraz plakaty rekrutacyjne celem ich wyeksponowania w OSP.

OSP
Osoby działające w ochotniczych strażach pożarnych, to osoby, które nierzadko wchodzą w dorosłe życie, uczą się zachowania w sytuacjach niecodziennych, kryzysowych, nierzadko trudnych i stresujących, wymagających adekwatnego i optymalnego reagowania. Ponadto wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności, uczą się opanowania, dyscypliny, a te cechy są istotne w kontekście pełnienia służby za więziennym murem. Przy ochotniczych strażach pożarnych powoływane są również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które stanowią integralną część danej jednostki OSP, co pozwala młodym osobom na wczesne obcowanie z mundurem i kształtowanie odpowiednich postaw.

Podwójna rola
W Zakładzie Karnym w Potulicach funkcjonariusze nierzadko pełnią podwójną rolę – są zarówno funkcjonariuszami Służby Więziennej, jednocześnie należą do Ochotniczej Straży Pożarnej i biorą udział w akcjach ratowniczych przeprowadzanych w czasie pożarów, wypadków oraz innych klęsk i zdarzeń. Funkcjonariusze działu ochrony pełnią głównie służbę w systemie wielozmianowym, co oznacza, że funkcjonariusz pełni służbę na zmiany trwające po 12 godzin, po których następują 24 godziny wolne od służby albo 48 godzin, jeżeli zadania służbowe były wykonywane w porze nocnej. Zatem wygląda to w następujący następujący sposób: 12h służby w dzień, 12 h służby w nocy, po czym następuje dwa dni wolnego, następnie w/w cykl rozpoczyna się od nowa. Taki tryb pracy pozwala na realizowanie dodatkowych zajęć.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)