Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 lutego 2021

Spotkanie policjantów z dziećmi. Maluchy brały aktywny udział w zajęciach

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjantka zajmująca się nieletnimi oraz dzielnicowi z# komendy powiatowej w Nakle spotkali się wczoraj z przedszkolakami w Ślesinie. Mundurowi rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie.

Wczoraj (2.02.21) w Przedszkolu w Ślesinie gościli mł. asp. Zofia Wrzeszcz zajmująca się profilaktyką oraz dzielnicowi z nakielskiej komendy.

Mundurowi dużo czasu poświęcili na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli, którą stroną drogi można się przemieszczać, w jakich miejscach należy, a w jakich zdecydowanie zabrania się przechodzenia przez jezdnię. Poznane zasady przedszkolaki miały okazję ćwiczyć wspólnie z policjantami na miasteczku ruchu drogowego.

Funkcjonariusze mówili też, jak bezpiecznie spędzać zimą czas na świeżym powietrzu, przypominali dzieciom o właściwym ubiorze oraz korzystaniu z uroków zimy w miejscach bezpiecznych i pod nadzorem dorosłych.

Maluchy, które spotkały się z mundurowymi za aktywny udział w zajęciach otrzymały kolorowanki, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)