Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
07 marca 2018

Spotkanie z burmistrzem i dalsze zwiedzanie. To był dzień pełen atrakcji

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Drugi dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy spotkaniem z burmistrzem gminy #Naklo, Marko Mravlja. Zostaliśmy bardzo miło przywitani słynnymi słoweńskimi kremówkami.

Župan przybliżył nam historię tego regionu zwracając uwagę, że jest to kraina rozwinięta gospodarczo i atrakcyjna turystycznie. Podczas miłej rozmowy została przypomniana historia partnerstwa między Nakłem słoweńskim i polskim.

Po południu wyruszyliśmy na kolejną wyprawę do miejsca, które dla Słoweńców jest tym, czym dla Polaków Jasna Góra. Zwiedziliśmy największe sanktuarium Maryjne, w którym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, które w 1996 roku odwiedził papież Jan Paweł II. Następnie wyruszyliśmy na niezwykłą, ale i niełatwą wyprawę. Przez ponad dwie godziny wędrowaliśmy górskimi szlakami podziwiając malownicze zimowe krajobrazy. Zatrzymywaliśmy się przy różnych miejscach, o których opowiadali nam uczniowie z BC Naklo. Zobaczyliśmy między innymi jeden z dwóch wodospadów Peračiški slapovi o zielonym zabarwieniu wynikającym z mioceńskiego tufu wulkanicznego wydobywanego w okolicy, który służył kamieniarzom jako materiał na ozdobne detale architektoniczne. Podziwiając tamtejsze krajobrazy dotarliśmy do celu naszej wędrówki – Muzeum Bożonarodzeniowych Szopek, gdzie podziwiając ręcznie wykonane betlejemki ze wszystkich strona świata, odnaleźliśmy dwie z Polski.

Po kolejnym udanym dniu w Słowenii wróciliśmy do hotelu bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowoleni. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy śledzą nasz dziennik podróży.

Materiał: Damian Poniewierski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)