Dziś mamy 13 grudnia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

07 marca 2018

Spotkanie z burmistrzem i dalsze zwiedzanie. To był dzień pełen atrakcji

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Drugi dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy spotkaniem z burmistrzem gminy #Naklo, Marko Mravlja. Zostaliśmy bardzo miło przywitani słynnymi słoweńskimi kremówkami.

Župan przybliżył nam historię tego regionu zwracając uwagę, że jest to kraina rozwinięta gospodarczo i atrakcyjna turystycznie. Podczas miłej rozmowy została przypomniana historia partnerstwa między Nakłem słoweńskim i polskim.

Po południu wyruszyliśmy na kolejną wyprawę do miejsca, które dla Słoweńców jest tym, czym dla Polaków Jasna Góra. Zwiedziliśmy największe sanktuarium Maryjne, w którym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, które w 1996 roku odwiedził papież Jan Paweł II. Następnie wyruszyliśmy na niezwykłą, ale i niełatwą wyprawę. Przez ponad dwie godziny wędrowaliśmy górskimi szlakami podziwiając malownicze zimowe krajobrazy. Zatrzymywaliśmy się przy różnych miejscach, o których opowiadali nam uczniowie z BC Naklo. Zobaczyliśmy między innymi jeden z dwóch wodospadów Peračiški slapovi o zielonym zabarwieniu wynikającym z mioceńskiego tufu wulkanicznego wydobywanego w okolicy, który służył kamieniarzom jako materiał na ozdobne detale architektoniczne. Podziwiając tamtejsze krajobrazy dotarliśmy do celu naszej wędrówki – Muzeum Bożonarodzeniowych Szopek, gdzie podziwiając ręcznie wykonane betlejemki ze wszystkich strona świata, odnaleźliśmy dwie z Polski.

Po kolejnym udanym dniu w Słowenii wróciliśmy do hotelu bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowoleni. Przy okazji serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy śledzą nasz dziennik podróży.

Materiał: Damian Poniewierski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)