Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 października 2018

Spotkanie z policjantami służby przygotowawczej. Przełożeni udzielili kilku rad

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O etyce zawodowej, właściwym sposobie rozwiązywania bieżących problemów oraz pomocy, o jaką w # każdym przypadku mogą zwrócić się do przełożonych najmłodsi służbą policjanci, rozmawiali komendanci nakielskiej jednostki z policjantami służby przygotowawczej.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią służy 20 policjantów w tzw.: służbie przygotowawczej, czyli mających mniej niż 3 lata służby. Każdy z tych policjantów ma wyznaczonego opiekuna. Starszego służbą i doświadczonego policjanta, który jest w każdym przypadku do dyspozycji młodego funkcjonariusza i służy mu pomocą.

Wczoraj (1.10.18) w świetlicy nakielskiej komendy z policjantami w służbie przygotowawczej oraz ich opiekunami spotkali się komendanci nakielskiej jednostki, insp. Krzysztof Stefaniak oraz kom. Zbigniew Sperkowski.

Przełożeni przypominali młodym adeptom sztuki policyjnej, że każdy funkcjonariusz winien zachowywać się zgodnie z zasadami etyki zawodowej zarówno w trakcie służby, jak i w czasie wolnym. Informowali, że w każdym przypadku, kiedy policjantowi potrzebna będzie pomoc, czy to w rozwiązaniu spraw służbowych, czy prywatnych, przełożeni wszystkich szczebli są do dyspozycji funkcjonariuszy i zawsze służą radą i pomocą.

Mowa była też o kwestiach związanych z właściwym kontaktem z obywatelami. Tak, aby celem przewodnim w każdym przypadku była pomoc osobie pokrzywdzonej.

Na zakończenie spotkania komendanci podziękowali młodym funkcjonariuszom za sumienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nakielskiego i życzyli sukcesów na niwie zawodowej, jak i w życiu prywatnym.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)