Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 września 2019

Spotkanie z policjantami w szkole. Rozmowy o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

W Szkole Podstawowej w Sadkach policjanci zajmujący się w # nakielskiej komendzie profilaktyką spotkali się z dziećmi, by porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I – IV.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Sadek. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz zasady zachowania w kontakcie z nieznajomymi.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali z uczniami z klas I – IV. Mundurowi przypominali obowiązujące przepisach prawa o ruchu drogowym, informowali jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Przestrzegali także, iż zabronione jest wbieganie na przejście oraz wchodzenia na nie zza stojących pojazdów.

Funkcjonariusze przypominali też, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pieszych odgrywają odblaski i zachęcali dzieci, aby nosiły je na ubraniach, przez co będą bardziej widoczne dla kierowców. Poznane przepisy dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły na mini miasteczku ruchu drogowego. Dzieci z klas IV dowiedziały się także jak winien być wyposażony rower i co należy zrobić, aby uzyskać kartę rowerową.

Prócz zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas poruszania się po drogach, mundurowi omówili też zasady zachowania w kontakcie z osobami nieznajomymi. Przypominano, aby nie przyjmować od obcych poczęstunków i pod żadnym pozorem nie korzystać z propozycji podwiezienia autem.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od policjantów kolorowanki. Część z nich miała też możliwość obejrzeć oznakowany radiowóz i usiąść za jego kierownicą.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Siłownia
Bon upominkowy
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)