Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

"Sukces na bank”. Uczniowie Staszica w nagraniach do teleturnieju

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 03 czerwca 2023 r. uczniowie z Zespołu Szkół #im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią wzięli udział w nagraniach pierwszego odcinka tegorocznej edycji teleturnieju „Sukces na bank”. W tym celu uczniowie udali się do siedziby TVP 3 w Bydgoszczy.

Młodzież rywalizowała z trzema innymi szkołami z Polski w ćwierćfinale. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzą uczniowie z technikum ekonomicznego z klasy IV cg: Julia Musiał, Krystian Radowski oraz uczniowie z technikum rachunkowości z klasy III c: Martyna Pruchnicka, Amelia Serwus i Hubert Thomas (kapitan drużyny). Jest to V edycja turnieju, uczniowie już na tym etapie konkursu zdobyli tytuł finalistów. Wyników odcinka dowiemy się z emisji programu… dodam tylko, że młodzież wykazała się olbrzymią wiedzą ekonomiczną. Emisja odcinków zaplanowana jest na początek wakacji, odbywa się ona we wszystkich telewizjach regionalnych TVP o tej samej porze (zasięg ogólnopolski).

Opiekunami uczniów są nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz.

Organizatorem turnieju jest Fundacja Bit Masters. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz / Zespół Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)