Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

31 grudnia 2018

Sukcesy, osiągnięcia, wiele emocji. Czas na sportowe podsumowanie roku

fot. archiwum

fot. archiwum

Kolejny rok w sporcie za nami. Jak zwykle przyniósł on wiele skrajnych emocji. Rywalizowano # na wielu płaszczyznach, na których nie zabrakło zarówno sukcesów indywidualnych, jak i drużynowych.

Styczeń
Pierwszy miesiąc nowego roku stał pod znakiem sukcesów indywidualnych. Nakielskiego siatkarza, Jakuba Czerwińskiego spotkał zaszczyt bycia kapitanem reprezentacji Polski w piłce siatkowej kadetów U18 w eliminacjach do ME. Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisał Leszek Pasieka, mieszkaniec Występu, który specjalizuje się w wyciskaniu sztangi leżąc. Nowy rok przyniósł nowe doświadczenie dla nakielskiej nadziei w kickboxingu – Magdy Niemyjskiej. Zawodniczka z Potulic stoczyła bowiem po raz pierwszy w karierze walkę w tzw. klatce, okraszoną pewnym zwycięstwem. Bardzo dobry rezultat na mityngu w Sheffield zanotował Dominik Krzywdziński, który wygrał bieg na 1500 m w kategorii młodzik. Równie udane zawody na Halowych Mistrzostwach woj. Kujawsko – Pomorskiego zanotowali lekkoatleci UKS Wyspiański Szubin. Zosia Bembnista wygrała trójskok dziewcząt, a trzecie miejsce zajęła Martyna Leppert. Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Mariana Kensego. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Zagłębia Sosnowiec. LZS Dąb Potulice i Czarni Nakło zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce.

Luty
Nowy miesiąc przyniósł rozstrzygnięcia w Nakielskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej rozgrywanej w Paterku. Rywalizację w II lidze wygrał Gryf Sicienko, natomiast w I lidze najlepszy okazał się Orzeł Mrocza. Swoje rozgrywki zakończyła również kcyńska liga, gdzie najlepszy okazał się Kaz – Bud Pol. W hali widowiskowo – sportowej w Mroczy zorganizowano I halowe zawody młodzieżowych drużyn pożarniczych. Impreza okazała się sukcesem. W rywalizacji dziewcząt, trzecie miejsce zajęła OSP Kcynia. Kadeci NTS Trójki wygrywając z Chemikiem Bydgoszcz zostali mistrzami woj. Kujawsko – Pomorskiego w piłce siatkowej. Pod koniec miesiąca, samorząd województwa wręczył nagrody dla wyróżniających się sportowców oraz trenerów. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele powiatu nakielskiego: Monika Marach, Wiktoria Wołk, Szymon Jurecki, Kacper Kłos, Kacper Badziągowski, Daniel Bajer, Monika Chabel (Ciaciuch) oraz trenerzy, Marcin Jankowski, Sławomir Zawada, Dariusz Kulski i Adam Nurkiewicz.

Marzec
W marcu na terenie powiatu nakielskiego odbyło się kilka interesujących imprez sportowych. Na nakielskim Naquariusie po raz kolejny odbyła się „Otyliada”, czyli nocny maraton pływacki. Na hali sportowej ZSP nr 3 w Nakle rozegrano Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetów. Gospodarze, czyli NTS Trójka Nakło zrobili swoje i awansowali do półfinału, a licznie zgromadzona na trybunach publiczność potwierdziła, że Nakło nad Notecie „stoi” siatkówką. Do historii przeszła również kolejna edycja Nakielskiej Ligi Siatkówki. W tej rywalizacji również najlepszy okazał się zespół NTS Kadetów, prowadzony przez MVP rozgrywek, Antoniego Kwasigrocha. Brydżyści Czarnych Nakło zakończyli sezon, pozostając w III lidze, dzięki wygranej w meczu barażowym. Mistrzami Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Tenisie Stołowym Chłopców została reprezentacja SP w Kołaczkowie w składzie: Patryk Małecki, Mikołaj Kubiak i Bartosz Januszewski. Pływacy z UKS Krzywousty zdobyli dziewięć medali na najważniejszych zawodach w sezonie – Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Duży sukces zanotował zawodnik Tarpana Mrocza w podnoszeniu ciężarów, Kacper Kłos. W Mistrzostwach Europy Seniorów w Rumunii wywalczył srebrny medal w dwuboju. Swój debiut zaliczył również Daniel Bajer, zajmując obiecujące piąte miejsce. Magda Niemyjska została mistrzynią Polski w kickboxingu. Szymon Śmiegel, reprezentant Szubinianki Szubin zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski U20 w Judo. Bardzo dobre rezultaty w Halowych Mistrzostwach Polski Masters zanotowali reprezentanci Szubina w lekkiej atletyce. Ryszard Adamczewski i Jacek Ditrich, odpowiednio w trójskoku i biegu na 60 m, stanęli na najwyższym stopniu podium. Mistrzem Polski Honorowych Dawców Krwi w drużynie, został również Jarosław Wiśniewski, nakielanin występujący w barwach Klubu Honorowych Krwiodawców w Ostaszewie Toruńskim.

Kwiecień
Największą imprezą w tym miesiącu, były rozgrywane w Mroczy, Mistrzostwa Polski U20 w podnoszeniu ciężarów. Indywidualne sukcesy w postaci miejsc na podium odnieśli zawodnicy Tarpana. Przemysław Korneluk został Mistrzem Polski w kat. 77 kg, Kacper Badziągowski został wicemistrzem Polski w kat. 94 kg, podobny sukces zanotował Kacper Kłos w kat. 85 kg, brązowy medal w kat. 69 kg zdobył Jakub Wiatrowicz. Gospodarze, czyli MGLKS Tarpan okazał się również najlepszy w rywalizacji drużynowej. W Paterku rozegrano VI Puchar Krajny i Pałuk w Karate, w którym prym wiedli zawodnicy Yamabushi Bydgoszcz. Sezon zakończyli natomiast seniorzy NTS Trójki Nakło, plasując się na piątej pozycji w II lidze. ZP MOAS w Szubinie zdobył mistrzostwo Polski w Piłce Halowej Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich. Drugi sezon w historii zakończyła MKS Krajna Nakło, która tym razem wzięła udział w Autonomicznej Lidze Piłki Ręcznej. Duży sukces indywidualny zanotowała mieszkanka Samsieczynka, Patrycja Pochowska, wygrywając rywalizację w Pucharze Polski Kadetek w zapasach.

Maj
Piąty miesiąc roku to przede wszystkim majówka, a więc i szereg wydarzeń sportowych na uczczenie dwóch Świąt Narodowych. W związku z czym odbył się szereg zawodów, m.in. turniej tenisa stołowego w Ślesinie, turniej piłkarski na orliku w Sadkach, zawody w piłce ręcznej w Kcyni, czy strzelanie na „Wesółce” w Szubinie. Na stadionach w Nakle i Szubinie odbyło się zakończenie XXIV edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Na Kanale Bydgoskim odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Drugie miejsce w rywalizacji seniorów wywalczył Krzysztof Kęsik z Koła Nakielskiego nr 109. Zespół Żegluga Nakło zajął 3 miejsce w bydgoskiej amatorskiej lidze koszykówki. Pod koniec miesiąca, indywidualny sukces zanotował Mirosław Sprenger z LUKS Start Nakło, zwyciężając ultramaraton kaszubski na dystansie 50 mil morskich. A obchodzący wspaniały jubileusz, 95 – lecia działalności Czarni Nakło zorganizowali na stadionie miejskim mecz pokoleń, pomiędzy byłymi zawodnikami klubu.

Czerwiec
To był kolejny miesiąc w którym wiele się działo i zorganizowano szereg imprez sportowych na terenie całego powiatu. Po raz drugi zostały rozegrane zawody „Mrocza Triathlon”, które jak zwykle przyciągnęły szereg zawodników, głodnych rywalizacji. W Nakle po raz 29 odbył się bieg im. Klemensa Biniakowskiego oraz nakielska „dycha”, gdzie na dystansie 10 km, rywalizowało 192 zawodników z całej Polski. Wśród kobiet, drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła mieszkanka Mroczy, Adrianna Olszewska. W Potulicach odbył się III bieg przełajowy „Potulicka Piątka”. W klasyfikacji kobiet, trzecie miejsce zajęła Katarzyna Adamczyk z Paterka, a w rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Mikołaj Jędrzejczyk z Występu, a drugi był Grzegorz Działoszyński z Kraczek. Bardzo udanie na Mistrzostwach Polski LZS U18, U20 i U23 w lekkiej atletyce zaprezentowali się zawodnicy LUKS Start Nakło. Eryk Kołodziejczak w rzucie oszczepem, Karol Wiśniewski w skoku w dal oraz Zuzanna Strzelewicz w biegu na 400 m, zostali Mistrzami Polski. Bardzo dobrze również na Mistrzostwach Polski seniorów w wioślarstwie zaprezentowali się Paweł Paduch i Monika Chabel, zdobywając łącznie aż 3 złote medale. Paduch w czwórce podwójnej kategorii lekkiej, a Chabel w czwórce bez sternika i ósemce kobiet. Kolejne sukcesy do swojej kolekcji dołożyli mroteccy ciężarowcy. Monika Marach i Przemysław Korneluk. W Drużynowym Pucharze Unii Europejskiej okazali się najlepsi nie tylko indywidualnie ale i w drużynie. Marach ustanowiła również nowy rekord Polski w rwaniu w kat. 58 kg, uzyskując rezultat 78 kg. Wysokie, trzecie miejsce na Międzynarodowych zawodach Deyna Cup zajęli młodzi piłkarze Football Academy Mezar Nakło. Siatkarze ZSP nr 3 w Nakle, tworzący skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Szkół w Brnie zajęli 9 miejsce w stawce 28 drużyn. W czerwcu zakończyły się również rozgrywki na poszczególnych szczeblach piłkarskich w których występowały zespoły z powiatu nakielskiego. Najmilszy prezent swoim kibicom sprawiła Victoria Kołaczkowo, która po blisko 20 latach uzyskała awans do A – klasy. Mieszkanka Nakła, Paulina Przywecka – Puziak zdobyła brązowy medal w Otwartych Mistrzostwach Europy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Osób Niepełnosprawnych. Podobnym osiągnięciem może pochwalić się Weronika Dutkiewicz, która zdobyła brązowy medal w biegu na 60 m podczas XXIV Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych. Szubinianin Tomasz Giza zdobył tytuł Mistrza Świata Juniorów w Kulturystyce i Fitness. Jerzy Białas z UKS Szachowa Dwójka Szubin triumfował w turnieju szachowym V Fide Open, w którym udział wzięli zawodnicy z całej Polski. Kcynianin Alan Jagodziński został zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. ks. bp. Jerzego Dąbrowskiego, który odbył się w Marzeninie.

Lipiec
Siódmy miesiąc 2018 roku stał pod znakiem sukcesów indywidualnych. Monika Marach z mroteckiego Tarpana została mistrzynią Europy U15 w podnoszeniu ciężarów. Uczyniła to w znakomitym stylu, okraszonym nowym rekordem Europy w rwaniu. Bardzo dobrze na tych samych zawodach w swojej grupie wiekowej i wagowej spisała się również Weronika Wołk, która została wicemistrzynią Europy U17. Bardzo udany występ na Mistrzostwach Europy w niemieckim Bremenhaven zanotowała nakielska tancerka, Daria Kornacka. Była najlepszą reprezentantką Polski, zajmując 11 miejsce, zarówno indywidualnie, jak i w duecie. Dwa miejsca na podium na Mistrzostwach Polski Kadetów w siatkówce plażowej zdobyły duety NTS Trójki Nakło. Brązowy medal przypadł parze Karol Urbanowicz i Bartosz Weber, natomiast na najwyższym stopniu podium stanęła para Jakub Czerwiński i Szymon Trojański. Bardzo dobrze na Mistrzostwach Polski Juniorów w wioślarstwie zaprezentowały się Paulina Chrzanowska i Oliwia Kania, które wywalczyły trzy srebrne medale. Koniec miesiąca miłym akcentem podsumował Karol Wiśniewski z LUKS Start Nakło, który został wicemistrzem Polski U18 w skoku w dal.

Sierpień
Początek drugiego miesiąca wakacji należał do Moniki Chabel, która po raz kolejny udowodniła, że należy do wioślarskiej elity. Tym razem wraz z koleżankami wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy, które odbyły się w Glasgow. Ze znakomitej strony pokazała się również Helena Dalke z Dziewierzewa, która zdobyła złoto oraz srebro na 35 Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. W Szubinie odbyły się V Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 8 w Warcabach Stupolowych, na których brązowy medal w grupie wiekowej do 6 lat, wywalczyła zawodniczka gospodarzy, Antonina Majewska. Kolejny klub piłkarski obchodził w tym roku jubileusz działalność. 15 – lecie świętował GLZS Sadki, w związku z czym odbył się okolicznościowy turniej piłkarski, który wygrała Iskra Zamość – Rynarzewo. Na stadionie w Potulicach rozegrano kolejną edycję „Dąb Cup”. Rywalizacja odbywała się w 4 grupach wiekowych i z bardzo dobrej strony pokazały się drużyny z gminy Nakło. SF Junior Nakło wygrał rywalizację w roczniku 2007, natomiast Skra Paterek zajęła dwa drugie miejsca (rocznik 2005 i 2009). W mroteckiej hali widowiskowo – sportowej odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Gminy Mrocza w szachach szybkich, natomiast w Szubińskim Domu Kultury odbył się 62 Letni Turniej Brydża. Ponadto w Nakle w ZSP nr 3, usytuowany został punkt kontrolny ultramaratonu kolarskiego, Bałtyk – Bieszczady Tour.

Wrzesień
MGLKS Tarpan Mrocza na początku miesiąca został drużynowym wicemistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów. Z bardzo dobrej strony w Jabłonowie Pomorskim zaprezentowała się OSP Drzewianowo. Druhowie zostali mistrzami województwa w zawodach sportowo – pożarniczych OSP. Duże wyróżnienie spotkało Dominika Szcześniaka, nakielskiego pływaka z UKS Krzywousty, który dostał się do kadry narodowej juniorów. Kolejny krążek do swojej kolekcji dołożyła Magda Niemyjska, która zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Świata w kickboxingu w formule K – 1. Najniższy stopień podium zajęła również Natalia Staśkiewicz w biegu na 60 m na Ogólnopolskich Zawodach „Nestle Cup” w Warszawie. We wrześniu na terenie powiatu miały miejsce, trzy, duże wydarzenia biegowe. W Potulicach rozegrano już 28 edycję biegu „O zielony liść dębu”, w Mroczy, 15 Wrześniowy Bieg Feniksa, natomiast w Szubinie, 4 Bieg Charytatywny. W Szubinie również odbyły się zawody Masters, które były podsumowaniem tegorocznego Grand Prix Szubina w rzucie podkową. Ostatni mecz na stadionie w Potulicach w ramach rozgrywek piłkarskich rozegrał Zawisza Bydgoszcz.

Październik
Na nakielskich kortach zakończyły się Mistrzostwa Nakła nad Notecią w tenisie ziemnym, które wygrał Jakub Pokorski. Ponownie o sobie przypomniał Leszek Pasieka, który wygrał rywalizację w IV Mistrzostwach Polski Zachodniej. Sukces w postaci srebrnego medalu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w zapasach wywalczyła mieszkanka Samsieczynka, Dominika Pochowska. Niezbyt dobre informacje napłynęły z MKS Krajny Nakło. Prezes klubu, Paweł Boroń poinformował o zawieszeniu działalności klubu - liczę jednak na to, że w niedalekiej przyszłości znajdzie się osoba, która również będzie chciała stworzyć coś takiego jak ja, a wtedy z przyjemnością jej pomogę. Na koniec chciałbym podziękować włodarzom naszego miasta i powiatu za wsparcie finansowe, byłemu i obecnemu wiceprezesowi za okazaną pomoc i realizowane pomysły, wszystkim zawodnikom, a także bezinteresownym ludziom, bez których drużyna by nie powstała. Dziękuje Wam kibicom i miłośnikom za cały ten okres z piłką ręczną.

Listopad
Sala konferencyjna Nakielskiego Ośrodka Kultury była miejscem XXXIV Konferencji Sędziów Szachowych. W Potulicach odbyły się dwie imprezy: „Potulicka dycha” i maraton rowerowy. W zawodach udział wzięło 197 osób. W sali sportowej ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle odbyły się wojewódzkie zawody w Bocce osób niepełnosprawnych. Dwa czołowe miejsca zajęły drużyny WTZ „Pod Dębem” Nakło. Nowe rozgrywki zainaugurowały Nakielska oraz Kcyńska Halowa Liga Piłki Nożnej. Kazimierz Krzywdziński został wiceprezesem ZW TKKF w Toruniu. Paweł Kowalski z OSP Ślesin wywalczył pierwsze miejsce na IV Halowym Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Bydgoszczy.

Grudzień
Duże wyróżnienie spotkało Artura Sierzchułę, który znalazł się jako asystent trenera w kadrze narodowej kadetów, która wystąpiła na Mistrzostwach Europy Wschodniej w Armenii. Na nakielskim Naquariusie miało miejsce zakończenie Nakielskiej Ligi Pływania. Już po raz jedenasty do Szubina zjechali judocy, aby walczyć o puchar burmistrza. Bardzo dobre rezultaty zanotowali zawodnicy LKS Szubinianki Szubin. Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się zimowa edycja „Dąb Cup”. W turnieju wystartowało łącznie 38 zespołów, a rywalizacja trwała 2 dni. W Szubinie rozegrano Mikołajkowy Bieg Coopera. Najdłuższy dystans w ciągu 12 minut pokonał Michał Winkowski, osiągając dokładnie 3,06 km. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ślesinie, dzięki wygranej na własnym terenie, awansował do finału mistrzostw województwa w mini piłce ręcznej dziewcząt. Młodzieżowa drużyna pożarnicza wywalczyła natomiast srebrny medal w II Otwartych Halowych Zawodach MDP w Woli Wapowskiej.

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Nakielanin, w dniu 01-01-2019 10:34:00 napisał:

  informacje nierzetelne. Gdzie cała reszta ludzi którzy osiągnęli wiele sukcesów. Jeśli piszecie na temat sukcesów sportowych to trzeba być na bieżąco. Przez cały ubiegły rok wielu ludzi z Nakła osiągnęło sukcesy na wysokim szczeblu amatorskim w różnych dziedzinach a wy piszecie to co gdzieś od kogoś usłyszeliście. To tak samo jak przedstawiać pogodę na dzisiaj którą usłyszeliście od znajomego i paplać dalej nie sprawdzając autentyczności. Np.przekazałem do redakcji że dzisiaj będzie padał grad z gwoździami a redakcja co?Napisała na portalu nie sprawdzając informacji że pogoda dzisiejszego dnia będzie niesamowicie zaskakująca pełna słońca z przelotnym opadem gradu z niespodzianką. Droga redakcjo życzę Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku 2019. Aby wasze artykuły były naprawdę rzetelnie i przejrzyście napisane. Sprawdzajcie proszę treść przed opublikowaniem. I najważniejsze "zablokujcie w końcu komentarze pod artykułami co przyniosły nieszczęście innym"-to jest pożywienie dla kanalii. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  kipic, w dniu 01-01-2019 20:01:04 napisał:

  Nakielenin- zgadza się, niestety wielu ludzi nie informuje mediów o swoich sukcesach i dlatego nik o nich nie wie. Informacje z artykułu to informacje które przesłały kluby stowarzyszenia. Znam wielu którzy osiągnęli mega wyniki nie tylko w regionie ale w Polsce i jest o nich cisza. Najważniejsze to uprawianie sportu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Żel UV 5ml
7,50PLN
Baterie
od 0,90PLN
Nowoczesne zabiegi laserowe
Makijaż ślubny
Elewacje
Meble pokojowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)