Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

01 stycznia 2020

Sukcesy indywidualne i drużynowe. Zobacz, co wydarzyło się w sporcie

fot. archiwum

fot. archiwum

Kolejny rok za nami, więc to doskonały czas na podsumowanie sportu w powiecie #nakielskim. Wielość wydarzeń oraz sukcesów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych była duża. Poniżej prezentujemy kilka wybranych informacji z każdego miesiąca:

Styczeń

Początek nowego roku okazał się spokojnym okresem, który był czasem na planowanie, a także powrót na sportowe tory po okresie świątecznym. Kolejny sukces na corocznych zawodach Atlas Fitness Club w Jarocinie odniósł Leszek Pasieka, który okazał się najlepszy w wyciskaniu sztangi leżąc w kat. + 35 lat. Dużego zaszczytu dostąpił zawodnik Yamabushi Bydgoszcz Bartosz Kleniewski, który został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate Olimpijskim/WKF. Nakielscy brydżyści podsumowali kolejny rok działalności. Grand Prix powiatu nakielskiego dla najlepszego zawodnika trafiło w ręce Piotra Wołowskiego. Ostatni weekend stycznia przyniósł emocje piłkarskie, związane z corocznym turniejem im. Mariana Kensego, który rozgrywany jest w Paterku. Tym razem była to już 25. edycja, która zakończyła się triumfem ASPN Viking Aleksandrów Kujawski. Powiat nakielski reprezentowały dwie drużyny. Dąb Potulice uplasował się na znakomitym drugim miejscu, natomiast gorzej poszło Czarnym Nakło, którzy zajęli miejsce 9.

Luty

Drugi miesiąc 2019 roku przyniósł zdecydowanie więcej emocji sportowych. W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Tytuł wicemistrza kraju w skoku w dal zdobył Karol Wiśniewski, który reprezentuje LUKS Start Nakło. Duże wyróżnienie spotkało piłkarkę Football Academy Mezar Nakło, Wiktorię Łukasik, która została powołana do kadry wojewódzkiej U14. Nie lada wyczynem, popisał się szubiński biegacz Jacek Ditrich, który po raz czwarty z rzędu został Mistrzem Polski Masters w biegu na 60 metrów. W połowie miesiąca miał miejsce finał afery dopingującej z udziałem Adriana i Tomasza Zielińskich. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie ostatecznie podtrzymał 4 – letnią dyskwalifikację sztangistów. Dyskwalifikację braci Zielińskich określono mianem największej afery dopingowej w historii polskiego sportu. Ciężka praca u podstaw, przyniosła kolejne wyróżnienia dla osób związanych z NTS Trójką Nakło. Nagrody finansowe za złoty medal w OOM w siatkówce plażowej i jednocześnie Mistrzostwo Polski kadetów uzyskali zawodnicy - Jakub Czerwiński i Szymon Trojański oraz ich trener Artur Sierzchuła. Nagrodę w kategorii "dla działaczy sportowych" otrzymał Michał Nowak. Kolejny sukces odnieśli siatkarze I LO im. B. Krzywoustego, którzy zdobyli srebrne medale Licealiady. W Szubińskim Domu Kultury odbył się 64. Turniej par w brydżu sportowym na zapis maksymalny, a więc „V Memoriał Henryka Dery”. Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyło się podsumowanie XX edycji Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W zmaganiach II – ligowych najlepsi okazali się zawodnicy Pizzerii Mała Italia Szubin, natomiast w zmaganiach I – ligowych najlepszy okazał się Gryf Sicienko, który rok wcześniej wygrał zmagania na niższym szczeblu. Najważniejszym wydarzeniem lutego były Mistrzostwa Polski w Warcabach Stupolowych w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego.

Marzec

Nowy miesiąc przyniósł kolejny szkolny sukces. Tym razem z bardzo dobrej strony zaprezentowali się tenisiści stołowi z ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle: Mateusz Szyc, Wiktor Beltec i Hubert Szyc, którzy zdobyli brązowy medal wojewódzkich Mistrzostw SZS. Maciej Szpara z UKS Czwórka Nakło został brązowym medalistą Mistrzostw Województwa Kujawsko Pomorskiego w Pływaniu, które odbyły się w Rypinie. Była to najważniejsza impreza sezonu w której wzięło udział prawie 400 zawodników z 25 klubów z całego województwa. Medal z tego samego kruszcu wywalczyła również Justyna Małacha w Międzynarodowym Pucharze Polski w Suchym Lesie. Na nakielskim Naquariusie odbyła się VI edycja Otyliady. Najlepszą zawodniczką wśród kobiet w roku 2019 została pływająca w Nakle, Alicja Giedryś, która pokonała dystans 36,5 km. Bardzo udanie na 23. Mistrzostwach Polski Juniorek i 63. Juniorów U20 w Podnoszeniu Ciężarów zaprezentowali się zawodnicy Tarpana Mrocza. Wiktoria Wołk zdobyła w swojej kategorii wagowej (59 kg) złoty medal z wynikiem 179 (80+99). Przy okazji ustanowiła rekord Polski w podrzucie oraz w dwuboju. Srebrny medal zdobył Przemysław Kramarz (kat. 67 kg), natomiast trzecie miejsca zajęli Jakub Wiatrowicz (kat.73kg) i Szymon Wintrowicz (kat. 89kg). W Kcyni, jak co roku odbył się XXIX Memoriał Roberta i Marka Mocnych w Tenisie Stołowym. Piłkarze Olimpii Tupadły zostali mistrzami kolejnej edycji Kcyńskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Tytuł najlepszego piłkarza przypadł Kamilowi Barkowskiemu. W marcu miało również miejsce podsumowanie rozgrywek Nakielskiej Ligi Siatkówki. Tytuł sprzed roku obronili NTS Juniorzy, którzy wyprzedzili Atomowe Byki i Starą Gwardię NTS. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Antoni Kwasigroch, który reprezentował zwycięski zespół. W Nakielskim Ośrodku Kultury miała miejsce II Gala Mistrzów Sportu gminy Nakło nad Notecią. Burmistrz Sławomir Napierała w asyście przewodniczącego rady miejskiej Pawła Wiśniewskiego nagrodził zarówno trenerów jak i zawodników, którzy swoimi występami na arenach krajowych oraz międzynarodowych przynosili chlubę miastu i gminie. W Barczewie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich. Wystąpił w nich Zakład Poprawczy z Kcyni, który rozkręcając się z meczu na mecz dotarł aż do finału w którym pokonał Zakład Poprawczy ze Świecia. Zwycięzcy wystąpili w składzie: A. Kozłowski (bramkarz), T. Leśniewski, R. Nowicki, P. Strzępek, M. Pezacki, J. Prybiński, K. Ziarnecki, M. Kubanek i M. Wełnicki. Wspaniałym sukcesem może pochwalić się mieszkaniec sołectwa Nadkanale, Paweł Czizmowski. Szubiński zawodnik, który uległ ciężkiemu wypadkowi, dzięki uporowi, a także przy wielkim wsparciu wielu osób został multimedalistą (łącznie 7 krążków) na XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi.

Kwiecień

Początek czwartego miesiąca 2019 roku przyniósł sukces szubińskich biegaczy na 48 Ogólnopolskim Biegu im. Jana Schmeltera w Chełmnie. Drugie miejsce w biegu junior młodszy na dystansie 1500 m zajął Filip Brągiel, a trzecie miejsce na tym samym dystansie zajął Dominik Krzywdziński (oboje UKB Szubin). Na Kanale Bydgoskim odbyły się trzydniowe zawody Grand Prix o Puchar Fiume, które zorganizował Okręg PZW w Bydgoszczy. Daria Maik zawodniczka LUKS START Nakło zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U23 w biegu na 10 km. Podobnym sukcesem może pochwalić się Dominika Mazur, która również stanęła na najniższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym do lat 20 w Będzinie. W hali widowiskowo-sportowej w Mroczy odbył się II Wielobój Atletyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Znakomicie spisały się zawodniczki Tarpana Mrocza, które zdobyły 6 medali, przyczyniając się do końcowego triumfu gospodarzy w klasyfikacji drużynowej. W Paterku miała miejsce już VII edycja Pucharu Krajny i Pałuk w karate WKF. Do zawodów przystąpiło 20 klubów, a najlepszy po raz kolejny okazał się Yamabushi Bydgoszcz, którego zawodnicy zdobyli 89 medali.

Maj

Bardzo dobra postawa na boisku zaowocowała powołaniem Huberta Stańczyka z FA Mezar Nakło na zgrupowanie reprezentacji Polski FA w Grodzisku Wielkopolskim. Szymon Śmigiel z Szubinianki Szubin podczas rozegranych w Kątach Wrocławskich Mistrzostw Polski Judo wywalczył srebrny medal w kategorii do 60 kilogramów. Mieszkaniec Miastowic, Alan Jagodziński został uznany najlepszym zawodnikiem z rankingiem ELO1201-1400 na XLIX Turnieju Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Gnieźnie. Kolejny bardzo ważny triumf do swojej kolekcji dołożył Leszek Pasieka, który zwyciężył w IV Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc World Raw Powerlifting w Pruszkowie. Wojciech Wiechowski zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Spinning w Drwęcy. Na nakielskim Rynku miała miejsce XXX edycja corocznego biegu ulicznego im. Klemensa Biniakowskiego. Rywalizacja jak zwykle przyciągnęła wielu zawodników, którzy pomimo trudnych warunków atmosferycznych walczyli do ostatnich metrów o końcowy triumf.

Czerwiec

Monika Chabel dołożyła do swojej bogatej kolekcji kolejny sukces. Tym razem wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Lucernie. 7 medali Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS U18, U20 i U23 przywieźli zawodnicy LUKS Start Nakło. Te z najcenniejszego kruszca zdobyli: Aleksandra Nowaczewska w rzucie młotem oraz Eryk Kołodziejczak w rzucie oszczepem. Natalia Staśkiewicz z Szubina zdobyła brązowy medal w Ogólnopolskim Finale XXV Edycji Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w Łodzi. Julia Bąk mieszkanka gminy Mrocza zajęła drugie miejsce w II Ogólnopolskich Zawodach Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi. Aż 200 rowerzystów wzięło udział w corocznym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Kolumba po czterech gminach powiatu nakielskiego i bydgoskiego. Zakład Poprawczy w Potulicach po raz 9 z rzędu został okręgowym mistrzem funkcjonariuszy służby więziennej w piłce nożnej. W Rościminie miały miejsce zawody w ramach „Kujavia Triathlon”. Wzięło w nich udział 209 zawodników. W nakielskiej Tavernie kolejny sezon zakończyli darterzy. W ciągu całego sezonu rozegrano łącznie 18 turniejów. Najlepszy w klasyfikacji generalnej okazał się Mariusz Warzybok. Na stadionie miejskim w Nakle odbyła się XIII edycja Powiatowej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych. Małgorzata Stręciwilk oraz Karolina Homann (obie z WTZ „Pod dębem” Nakło) zajęły drugie miejsca, odpowiednio w rzucie ringiem na patyk i na torze przeszkód/kozłowaniu piłką na czas. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Maciej Góra z WTZ Mrocza w suchym wędkowaniu. Po dwóch rundach zmagań, końca dobiegły tegoroczne rozgrywki piłkarskie. Żaden zespół powiatu nakielskiego nie awansował wyżej. Niemiłą niespodziankę sprawił natomiast Dąb Potulice, który po kilku latach gry w A – klasie, spadł na najniższy poziom rozgrywek.

Lipiec

Kolejne sukcesy zanotowali lekkoatleci LUKS Start Nakło. Eryk Kołodziejczak został mistrzem Europy U18 w rzucie oszczepem. Dawid Wegner został mistrzem Polski U20 w rzucie oszczepem, natomiast Aleksandra Nowaczewska mistrzynią Polski U18 w rzucie młotem. Mieszkaniec gminy Szubin Daniel Sobczak zdobył brązowy medal podczas ENEA Mistrzostw Polski Juniorów w Kruszwicy. Inna nadzieja szubińskiego sportu, a więc Marcin Sendwicki został drużynowym mistrzem świata Strongman u105 Lenti 2019, a także zdobył wysokie 6 miejsce na Mistrzostwach Polski Open 2019 Strongman w Inowrocławiu. Dobre wieści dotarły z obozu Czarnych Nakło, którzy po 3 latach reaktywowali drużynę seniorów, która została zgłoszona do rozgrywek B – klasy.

Sierpień

Kcyńska nadzieja kolarstwa Kacper Gieryk odniósł duży sukces na Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym w kategorii junior młodszy, gdzie wraz z kolegami wywalczył srebrny medal i tytuł pierwszego wicemistrza Polski w jeździe drużynowej na czas. Kolejne sukcesy do swojego rosnącego dorobku dołożyła natomiast Oliwia Kania, która zdobyła złoty medal w czwórce ze sterniczką, a także brązowy medal w czwórce bez sternika na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w wioślarstwie. Wsparta zawodnikami Zakładu Karnego z Potulic reprezentacja Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Bydgoszczy wywalczyła mistrzostwo Polski Służby Więziennej w piłce nożnej. W Paterku rozegrano już XX turniej im. Janusza Januszewskiego, natomiast w Potulicach odbyła się kolejna edycja „Dąb Cup”. Do bardzo ciekawego starcia w ramach Regionalnego Pucharu Polski doszło na stadionie miejskim w Nakle. Miejscowi Czarni podejmowali Zawiszę Bydgoszcz. W meczu przyjaźni nie wynik był ważny, a atmosfera na trybunach, które zapełniły się kibicami obu zespołów. Na hali widowiskowo – sportowej w Mroczy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Podnoszeniu Ciężarów do lat 17, w których wystąpiły zespoły z całej Polski. Reprezentacja Tarpana Mrocza zdobyła 7 medali.

Wrzesień

Wrzesień stał pod znakiem imprez sportowych, których szereg zorganizowano na terenie powiatu nakielskiego. W Samostrzelu zorganizowano „Ogólnopolski Challenge”, a więc bieg z przeszkodami dla dzieci, które dumnie reprezentowały swoje placówki szkolne. Na stadionie miejskim w Mroczy odbyła się XVI edycja Wrześniowych Biegów Feniksa. W połowie września miała miejsce inauguracja drugiej edycji Pałucko-Krajeńskich Igrzysk Sportowych. Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, odbył się I Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego w kat. żak/żaczka i młodzik/młodziczka. W kategorii żaczek, drugie miejsce zajęła Julia Kowalska, natomiast w kategorii młodziczek, trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Kowalska (obie MLUKS Orlik Kcynia). Alan Jagodziński dołożył kolejne sukces do swojego dorobku szachowego, zwyciężając w II edycji turnieju szachowego „Geniusz Europy”. Pod koniec miesiąca miało miejsce skandaliczne zachowanie na piłkarskich boiskach B – klasy. Zawodnik Tarpana Mrocza, Majdi Mounmi z niezrozumianych powodów zaatakował sędziego spotkania, powalając go na ziemię. W wyniku tego, Wydział Dyscypliny K - PZPN ukarał piłkarza karą dyskwalifikacji na okres 3 lat obejmującą zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej, zakaz przebywania w strefie technicznej i najbliższym otoczeniu pola gry w jakimkolwiek charakterze. Kolejny sukces w tym roku zanotował Wojciech Wiechowski, który tym razem wywalczył srebrny medal Międzynarodowych Mistrzostw Europy niesłyszących w spinningu.

Październik

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie, gdzie odbyły się finałowe spotkania w ramach turnieju towarzyskiego piłki siatkowej mężczyzn. Na parkiecie zaprezentowały się 4 zespoły na co dzień występujące w Plus Lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Zgromadzenie kibice mieli możliwość obejrzenia w akcji, m.in. złotych medalistów Mistrzostw Świata 2014 Piotra Nowakowskiego i Andrzeja Wrony, czy byłego trenera reprezentacji Andrei Anastasiego. W sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle zorganizowano XXI Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli im. Łucjana Dombka z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najlepsza okazała się reprezentacja Szubina. Monika Marach została najlepszą sztangistką mistrzostw Polski piętnastolatków, bijąc kilka rekordów i zdobywając 3 złote medale, w dwuboju, rwaniu oraz w podrzucie. Kolejne trzy „złota” w kat. do 45 kg zdobyła inna reprezentantka Tarpana Mrocza Lidia Hawryło. Bliska osiągnięcia podobnego sukcesu była Dominika Najdowska, która w kat. do 76 kg zdobyła złoty i dwa srebrne medale. Ostatnia z mroteckich reprezentantek, Weronika Najdowska w kat. do 59 kg zdobyła srebrny i dwa brązowe medale. Wicemistrzostwo Polski zdobył natomiast Jarosław Wiśniewski podczas XXXV Ogólnopolskiej Konferencji Sędziów Szachowych. Na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w Judo stanęła Justyna Małacha.

Listopad

Eryk Kołodziejczak oraz Dawid Wegner z LUKS Start Nakło po znakomitym roku zostali nagrodzeni tytułem „Nadzieja Regionu” podczas XI edycji Ogólnopolskiej Gali Lauru Królowej Sportu zorganizowanej przez Kujawsko – Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. W dniach 10 – 11 listopada w Paterku odbył się Kujawsko – Pomorski Festiwal Tańca Towarzyskiego podczas, którego przeprowadzono równocześnie Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych. Wicemistrzynią Polski zarówno w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim została nakielanka Weronika Nowak wraz ze swoim partnerem Tymonem Olejarzem. Kolejny sukces do swojej kolekcji dołożył strongman Marcin Sendwicki, który wywalczył tym razem brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Strongman u105 w Daytona Beach, FL w USA. Na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały rozegrane finały ligi strzeleckiej w Kowalewku edycja 2019. Mariusz Kaczmarek okazał się najlepszy w konkurencji: Karabin centralny zapłon 100 m, natomiast Jan Tomaszewski w konkurencji: Pistolet centralny zapłon 9 mm 25m. Bardzo udany rok podsumował LUKS Start Nakło, który zakończył sezon jako najlepszy klub sportowy w powiecie nakielskim oraz 54 lekkoatletyczny klub w Polsce. Na salach sportowych ZSŻŚ oraz ZSP nr 4 Nakle zainaugurowano odpowiednio kolejne edycje Nakielskiej Ligi Siatkówki oraz Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Grudzień

Na początku grudnia w Spale odbyły IV Halowe Mistrzostwa ,,Czwartków Lekkoatletycznych”, w których udział wzięła 20-osobowa reprezentacja Gminy Nakło nad Notecią oraz 7-osobowa reprezentacja Szubina. Kinga Kaźmierczak zajęła najgorsze miejsce dla każdego sportowca, czyli tuż za podium w skoku w dal. Juniorzy NTS-u Trójka Nakło wzięli udział w Międzynarodowym turnieju siatkówki młodzieżowej II Baltic Volleyball Cup, który odbył się w Gdańsku. Nakielscy siatkarze spisali się znakomicie i zajęli 3 miejsce w końcowej klasyfikacji. Mrotecka sztangistka Monika Marach po raz kolejny pokazała, że nadzieje, jakie wiąże się z jej dorosłą karierą, mają podstawy w znakomitych wynikach na szczeblu juniorskim. Na rozgrywanych w Ejlacie mistrzostwach Europy do lat 15, zawodniczka Tarpana Mrocza została wicemistrzynią! Sukcesem swój udział w Okręgowym Turnieju Służby Więziennej w Badmintona zakończyli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach: Izabela Maćkowska i Paweł Marcinkowski, którzy okazali się bezkonkurencyjni zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Bardzo wysokie 6 miejsce w finale wojewódzkim w unihokeju chłopców szkół ponadpodstawowych zajęła reprezentacja Szkoły Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie. Do ciekawego starcia doszło na nakielskim lodowisku. W ramach Szamocińskiej Amatorskiej Ligi Hokeja zmierzyły się ze sobą Bobry Nakło i Dziki Kazin. Lepsi ostatecznie okazali się dużo bardziej doświadczeni nakielanie.

Podsumowanie

Rok 2019 obfitował w różnego rodzaju mniejsze, bądź większe sukcesy, zarówno indywidualne, jak i drużynowe. W powyższym podsumowaniu wybrano tylko część wydarzeń i sukcesów, żeby zobrazować, że sport w powiecie nakielskim ma się dobrze. Poza sekcjami, które od lat przynoszą sukcesy, jak choćby siatkówka, ciężary czy lekkoatletyka, prężnie działają również m.in. brydżyści, szachiści, koszykarze, piłkarze, szczypiorniści, a także wiele innych osób zaangażowanych bezpośrednio i pośrednio w sport.

Oceń artykuł: 230 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (2)

    Kabuz, w dniu 01-01-2020 23:22:04 napisał:

    Niedługo otworzę lodówkę a tam ZK Potulice.

    odpowiedz

    • 1 (3)

    ;), w dniu 02-01-2020 07:38:06 napisał:

    Bo ZK Potulice sportem stoi :)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)