Dziś mamy 27 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2018

Światowe Mikołajki. Obyczaje i tradycje w innych krajach

fot. Karol Lizak

fot. Karol Lizak

Pierwsza gwiazdka na niebie, kolędowanie, 12 wigilijnych potraw i pasterka - jeśli myślisz, że # Boże Narodzenie wszędzie wygląda tak samo-jesteś w błędzie!

Co kraj to obyczaj, w różnych krajach różnie obchodzi się ten magiczny czas związany z Mikołajkami i Bożym Narodzeniem. O tym, jak świętują mieszkańcy Kemerunu, Grecji czy Filipin dowiedzieli się uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w dniu Mikołajek.

Młodzież w formie prezentacji przedstawiła nie tylko tradycje i zwyczaje związane ze świętami w wybranych krajach, ale również potrawy, jakie są serwowane w tym czasie. Informacje przedstawione skłoniły uczestników do dyskusji na ten temat i wymiany poglądów.

Na zakończenie uroczystości Nicola Wacholc oraz Norbert Pilarski zachęcili wszystkich do wspólnego kolędowania i wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Tego rodzaju lekcja geografii turystycznej stała się tradycją dla przyszłych pracowników branży turystyczne w naszej szkole.

Organizatorami Mikołajek byli nauczyciele przedmiotów zawodowych (turystycznych).

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 13 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)