Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2014

Święto Bożego Ciała w Sadkach

fot. KM

fot. KM

Dziś w kościele katolickim obchodzone jest święto Bożego Ciała.

Jak, co roku, tradycyjną trasą, ulicami Sadek przeszła uroczysta procesja. Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha – ks. Krzysztof Wiśniewski wspólnie z ks. Łukaszem Żarkiem odprawili nabożeństwo i poprowadzili wiernych z kościoła i z powrotem.

W ceremonii uczestniczyły tłumy wierzących. Proboszcz podziękował wszystkim za wzięcie udziału w uroczystości. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do tych wszystkich, którzy zadbali o oprawę procesji.

Oceń artykuł: 91 74

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)