Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 czerwca 2014

Święto Bożego Ciała w Sadkach

fot. KM

fot. KM

Dziś w kościele katolickim obchodzone jest święto Bożego Ciała.

Jak, co roku, tradycyjną trasą, ulicami Sadek przeszła uroczysta procesja. Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha – ks. Krzysztof Wiśniewski wspólnie z ks. Łukaszem Żarkiem odprawili nabożeństwo i poprowadzili wiernych z kościoła i z powrotem.

W ceremonii uczestniczyły tłumy wierzących. Proboszcz podziękował wszystkim za wzięcie udziału w uroczystości. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował do tych wszystkich, którzy zadbali o oprawę procesji.

Oceń artykuł: 91 74

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)