Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

Święto Krowy. Uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

W czwartek 8.02.2018 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu odbyła się specjalistyczna konferencja pod nazwą "Odchów cieląt-nowe wyzwania".

Zaproszonych gości powitali: pan Jacek Ziętara- lekarz weterynarii oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska, która wyraziła przy tej okazji zadowolenie, że Święto Krowy na na stałe zagościło w murach placówki. Następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego charakter szkoły i kierunki kształcenia.

Rangę spotkania podkreślili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta Powiatu Nakielskiego pan Andrzej Kinderman, zastępca wójta gminy Sadki pan Piotr Hemmerling, burmistrz miasta i gminy Kcynia pan Marek Szaruga, przewodnicząca Rady Gminy Sadki pani Barbara Gajewska oraz dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie pan Ryszard Kamiński.

Uczestnicy konferencji, wśród których nie zabrakło uczniów technikum rolniczego i weterynarii wysłuchali tematycznych wykładów i prelekcji. Przedstawione nowości będą oni mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Impreza przebiegała w życzliwej, niezwykłej atmosferze.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 37 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)