Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2018

Święto Krowy. Uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

W czwartek 8.02.2018 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu odbyła się specjalistyczna konferencja pod nazwą "Odchów cieląt-nowe wyzwania".

Zaproszonych gości powitali: pan Jacek Ziętara- lekarz weterynarii oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska, która wyraziła przy tej okazji zadowolenie, że Święto Krowy na na stałe zagościło w murach placówki. Następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego charakter szkoły i kierunki kształcenia.

Rangę spotkania podkreślili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta Powiatu Nakielskiego pan Andrzej Kinderman, zastępca wójta gminy Sadki pan Piotr Hemmerling, burmistrz miasta i gminy Kcynia pan Marek Szaruga, przewodnicząca Rady Gminy Sadki pani Barbara Gajewska oraz dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie pan Ryszard Kamiński.

Uczestnicy konferencji, wśród których nie zabrakło uczniów technikum rolniczego i weterynarii wysłuchali tematycznych wykładów i prelekcji. Przedstawione nowości będą oni mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Impreza przebiegała w życzliwej, niezwykłej atmosferze.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 37 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)