Dziś mamy 27 maja 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

Święto Krowy. Uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

W czwartek 8.02.2018 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu odbyła się specjalistyczna konferencja pod nazwą "Odchów cieląt-nowe wyzwania".

Zaproszonych gości powitali: pan Jacek Ziętara- lekarz weterynarii oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska, która wyraziła przy tej okazji zadowolenie, że Święto Krowy na na stałe zagościło w murach placówki. Następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego charakter szkoły i kierunki kształcenia.

Rangę spotkania podkreślili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta Powiatu Nakielskiego pan Andrzej Kinderman, zastępca wójta gminy Sadki pan Piotr Hemmerling, burmistrz miasta i gminy Kcynia pan Marek Szaruga, przewodnicząca Rady Gminy Sadki pani Barbara Gajewska oraz dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie pan Ryszard Kamiński.

Uczestnicy konferencji, wśród których nie zabrakło uczniów technikum rolniczego i weterynarii wysłuchali tematycznych wykładów i prelekcji. Przedstawione nowości będą oni mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Impreza przebiegała w życzliwej, niezwykłej atmosferze.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 37 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)