Dziś mamy 19 lutego 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
08 lutego 2018

Święto Krowy. Uczestnicy wysłuchali ciekawych prelekcji

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

W czwartek 8.02.2018 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu odbyła się specjalistyczna konferencja pod nazwą "Odchów cieląt-nowe wyzwania".

Zaproszonych gości powitali: pan Jacek Ziętara- lekarz weterynarii oraz dyrektor szkoły pani Małgorzata Ciechanowska, która wyraziła przy tej okazji zadowolenie, że Święto Krowy na na stałe zagościło w murach placówki. Następnie zaprosiła do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego charakter szkoły i kierunki kształcenia.

Rangę spotkania podkreślili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: wicestarosta Powiatu Nakielskiego pan Andrzej Kinderman, zastępca wójta gminy Sadki pan Piotr Hemmerling, burmistrz miasta i gminy Kcynia pan Marek Szaruga, przewodnicząca Rady Gminy Sadki pani Barbara Gajewska oraz dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie pan Ryszard Kamiński.

Uczestnicy konferencji, wśród których nie zabrakło uczniów technikum rolniczego i weterynarii wysłuchali tematycznych wykładów i prelekcji. Przedstawione nowości będą oni mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Impreza przebiegała w życzliwej, niezwykłej atmosferze.

materiał: Dorota Krzemińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 37 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)