Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Symulowanie załogi w przeładowanym pojeździe. Nieprawidłowości było kilka

fot. WITD

fot. WITD

Przeładowany pojazd, posiadający usterki techniczne z symulacją załogi dwóch kierowców, #zatrzymali 12 lutego inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, pełniąc obowiązki służbowe w miejscowości Trzeciewnica na krajowej "dziesiątce".

W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej masy pojazdu, inspektorzy dokonali jego ważenia, które wykazało, że waży on 51,7 tony, zamiast dopuszczalnych 40. Sama kruszarka ważyła, według informacji na niej umieszczonej, prawie 30 ton. Tak ciężki ładunek spowodował przekroczenie nacisku osi naczepy, który wyniósł 30,4 tony, przy dopuszczalnych 24 tonach.

To jednak był dopiero początek nieprawidłowości. Powyższy przewóz wykonywało bowiem dwóch kierowców, ale w tachografie wykresówkę umieścił tylko jeden z nich. Kierowcy wykonywali przewóz rejestrując swój czas pracy „na zmianę”, a nie jednocześnie, jak nakazują to obowiązujące przepisy.

Kolejne nieprawidłowości wykazała kontrola stanu technicznego. W naczepie nie działał system ABS, a ciągnik miał uszkodzoną oponę. Ponadto pojazd został zarejestrowany jako pojazd pomocy drogowej, pomimo, iż nie spełniał warunków technicznych dla niego wymaganych. Zarejestrowanie „zwykłego” ciągnika samochodowego jako „pojazdu pomocy drogowej” jest przejawem nieuczciwej konkurencji, powoduje bowiem min., że jego użytkownik płaci mniejsze stawki podatkowe.

Dowody rejestracyjne pojazdów zostały zatrzymane, a przewoźnik przekazał kontynuację przewozu innemu transportowcowi, który posiadał odpowiedni pojazd oraz stosowne zezwolenie, by dowieźć ładunek do celu. W związku z nieprawidłowościami wobec przewoźnika wszczęte zostały postępowania administracyjne, a kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  kierowca, w dniu 20-02-2020 20:11:45 napisał:

  brawo tępić cwaniaków........

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kierowca tico, w dniu 21-02-2020 09:37:16 napisał:

  Tak krajówka to jakoś sobie poradzi ale co z powiatowymi m.in Rozwarzyn Polichno, widuje tam cięźarówki z pełnymi wannami żwiru i piachu nie dziwota że pobocza już zarwane

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Wulkanizacja
Blacharstwo
Meble młodzieżowe i dziecięce
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)