Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 maja 2020

"Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko". Mama na służbie w 8.K-PBOT

fot. pow.

fot. pow.

Od ponad roku jest Terytorialsem w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej #im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Mama 5-letniego Franciszka, specjalistka od bezpieczeństwa i higieny pracy, dziś 26 maja świętuje swój Dzień Mamy.

Założenie munduru wojskowego było jej wielkim marzeniem. „Odkąd pamiętam zawsze chciałam założyć mundur. Było to dla mnie zrealizowanie dziecięcych marzeń o byciu niezależnym, ważnym i wartościowym człowiekiem” - wspomina szer. Paulina OZDOWSKA, żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT.

„Wcześniej nie było możliwości połączenia pracy, rodziny, macierzyństwa i wojska. Teraz taką możliwość otrzymałam. Od kiedy dowiedziałam się, że można wstąpić do WOT i pogodzić to wszystko postanowiłam, że spróbuję. Nigdy nie należałam do osób, które są bierne w życiu, dlatego podjęłam to wyzwanie. Chciałam stać się bardziej samodzielna i niezależna, a to dla mnie i mojego synka Franciszka jest najważniejsze. W końcu szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko” – podkreśla szer. Paulina OZDOWSKA.

„Ostatnio usłyszałam od mojego 5-letniego synka: „Mamo, jak będę duży to chcę zostać żołnierzycą, tak jak Ty!”- dodaje z uśmiechem szer. Paulina OZDOWSKA.

„Jestem szczęśliwą mamą, kobietą i człowiekiem. Życie ma to do siebie, że czasami trzeba podjąć trudne decyzje i wkroczyć na drogę wielu wyrzeczeń. Służba w 8.K-PBOT to dla mnie nie tylko satysfakcja z wykonywanych zadań, ale przede wszystkim duma, że dałam radę, potrafię i ciągle się rozwijam. Za to będę zawsze wdzięczna.”

„Macierzyństwo, to, że jestem mamą przedszkolaka odgrywa w moim życiu bardzo ważną i istotną rolę. Chciałabym go nauczyć, że pomaganie drugiemu człowiekowi jest bardzo ważne, że rodzina daje nam siłę, a pasja scala to wszystko w całość. Chcę żeby wyrósł na silnego, mądrego chłopca, który nie będzie bał się realizować swoich marzeń i osiągnie w życiu to co jest najważniejsze – szczęście” – komentuje szer. Paulina OZDOWSKA.

„Czego bym chciała życzyć sobie w tym dniu? Przede wszystkim zdrowia, siły i cierpliwości, bo miłość, pasję i szczęście już odnalazłam!”

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już blisko 24 tys. żołnierzy, z czego w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie OT ponad 1100 żołnierzy TSW. 20% z nich stanowią kobiety.

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA - oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 6 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (12)

  Jacek grrrrr, w dniu 26-05-2020 17:21:19 napisał:

  Normalnie jedyna samica z dzieckiem z szeregach WOT? Skończ waść, wstydu oszczędź!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  ....., w dniu 26-05-2020 18:14:06 napisał:

  Proszę nie propagować patologi. Bo to już zaczyna się robić chore

  odpowiedz

  • 5 (7)

  ja, w dniu 26-05-2020 22:26:58 napisał:

  Za chwilę będzie kombatantką

  odpowiedz

  • 2 (2)

  typ, w dniu 27-05-2020 06:38:20 napisał:

  ma estrogen wojownika.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Kop, w dniu 27-05-2020 11:27:41 napisał:

  Co mnie oni interesują jak nic ciekawego nie wnoszą? I dodam mało matek na świecie? Porażka. Wstyd dla tej kobiety że zdjęcia. Chce fanfary? To mogła się nie zapylać kaszalot

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Olm, w dniu 27-05-2020 16:42:35 napisał:

  Ja też mam polewkę z tych pseudo żołnierzy ale przypierd.... się personalnie do tej Pani że zdjęcia jest chore. Trochę szacunku ludzie, Ona też ma rodzinę i znajomych którzy to czytają. Kiedyś to już pisałem, Ci ludzie mają ASG za pieniądze rządu to dlaczego nie mają skorzystać?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Botox i kwas hialuronowy
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble kuchenne
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Deska elewacyjna
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Test amortyzatorów
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)