Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
10 czerwca 2018

Szkoła zyska bieżnię do skoku w dal. Pieniądze zapisano w budżecie

fot. MM

fot. MM

Wybudowanie nowej infrastruktury do skoku w dal przy Szkole Podstawowej #w Sadkach zaproponował podczas kwietniowej sesji rady gminy radny Tadeusz Chojnacki. Jak się okazuje, pieniądze na ten cel się znalazły.

Szkoła Podstawowa w Sadkach do inwestycji miała w ubiegłym roku sporo szczęścia. Budynek, kosztem około 1 mln zł, przeszedł termomodernizację. Jak się okazuje, potrzeb jest jednak więcej. W obiekcie - zdaniem przewodniczącego komisji infrastruktury sadkowskiej rady – brakuje profesjonalnej infrastruktury do skoku w dal. - Uczniowie tej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki w sporcie, między innymi na szczeblu wojewódzkim. Szczególne osiągnięcia mają w lekkiej atletyce - czwórboju i biegach przełajowych. Jedną z konkurencji czwórboju jest skok w dal. Piętę achillesową Szkoły Podstawowej w Sadkach jest skocznia do skoku w dal. Nie nadaje się do osiągania wyników, wpływających znacząco na wynik drużyny. Jako przewodniczący komisji infrastruktury społecznej, składam wniosek o pomoc dla szkoły w budowie w miarę profesjonalnej skoczni - zwrócił się do władz gminy Sadki Tadeusz Chojnacki.

Potrzeba jest w gminie - organie zarządzającym placówką - znana. Zaspokojenie jej - jak wynika z deklaracji wójta Dariusza Gryniewicza, uzależnione jest jednak od pozyskania środków zewnętrznych. - Rzeczywiście, ta szkoła sportem stoi. Z wnioskiem zgadzam się całkowicie. Jest taka potrzeba. Mamy to na uwadze. Czekamy na to, gdy będą ogłaszane projekty - miejsce jest - odniósł się do wniosku. Miesiąc później, pieniądze na bieżnię znalazły się wśród innych zmian w budżecie gminy. Radni przychylili się do wniosku i 5 tys. zł na bieżnię zapisano w tegorocznym budżecie gminy.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Wiki, w dniu 10-06-2018 14:46:24 napisał:

  Podobno radni nie chcieli się zgodzić na zmiany w budżecie które proponował wójt. Bo Chojnacki wnioskował.

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Sadkkowianin Jeden, w dniu 10-06-2018 14:49:00 napisał:

  może dowiemy się o kosztach ogrzewania szkoły po tej cudnej modernizacji, taniej czy drożej?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Fachman, w dniu 10-06-2018 20:21:28 napisał:

  Nawet gdyby miało 2 razy tyle kosztować , to dla dzieci siusiaczku. A na dziecku się nie oszczędza . Dzieci z gminy Sadki mają prawo uczyć się w cieple i godnych warunkach.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  hop, hop, w dniu 11-06-2018 21:39:49 napisał:

  Skocznia potrzebna jest! Bez dwóch zdań! Żeby młode pokolenie skakało jak najdalej...stąd!

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Sportowiec, w dniu 12-06-2018 21:01:23 napisał:

  Ta szkoła sportem stoi? Jak wójt coś powie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. ..

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Freddie, w dniu 12-06-2018 23:12:56 napisał:

  Na Twoje pytanie Sportowiec co robić...to uważnie słuchać . Może się czegoś nauczysz. Chociaż w Twoim przypadku to bardzo wątpliwe (brak sprzętu do przetwarzania danych :)))))

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
REGAŁY
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Lipoliza injekcyjna
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprzedaż opon
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)